Судове рішення #288950
ПА-15/254


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2006 р.   

Справа № ПА-15/254   

Господарський суд Івано-Франківської області у складі  колегії суддів:

Cуддя  Деделюк Борис Васильович     

При секретарі Суфрищук Леся Василівна


За позовом:  Прокурора Косівського району в інтересах держави в особі Національного Природнього парку "Гуцульщина"  вул.30річчя Перемоги,1, с.Пістинь, Косівський район, Івано-Франківська область,78633

До відповідача:  Шешорівської сільської ради  с.Шешори, Косівський район, Івано-Франківська область,78623  

                                                                                                                               

Представники:

Від позивача:  Костюк А.Г., довіреність №291/9 від 09.10.2006року;

Від відповідача не з»явився;

В засіданні приймає участь:Журавльова Н .Є. - прокурор  відділу, посвідчення №24 від 24.06.2005року.

          Представнику позивача роз”яснено права та обов”язки передбачені ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно поданого клопотання, відповідно до п.2-1 розділу 7 «Прикінцеві та перехідні  положення»Кодексу адміністративного судочинства України, технічна фіксація судового процесу не здійснюється. Відводу складу суду не заявлено.

Суть спору: Прокурор Косівського району в інтересах держави в особі Національного Природнього парку "Гуцульщина"  звернувся в суд із позовом до  Шешорівської сільської ради  про  визнання нечинним рішення 4 сесії Шешорівської сільської ради 5 демократичного скликання від 24.08.2006року №110-4/2006 «Про фукціонування НПП «Гоцульщина»на тереторії с.Шешори».

         Представник позивача та прокурор в  судовому засіданні позовні вимоги підтвердили. Позивач на підставі ст.51 КАС України, подав  заяву  про зміну  позовних вимог, згідно якого просить визнати нечинним рішення 4 сесії Шешорської сільської ради 5 демократичного скликання від 24 серпня 2006 року №110-4/2006 «Про функціонування НПП «Гуцульщина»на території с. Шешори»

          Прокурор не заперечує щодо задоволення заявленого позивачем клопотання.

          З урахуванням наведеного, враховуючи закріплений ст 129 Конституції України принцип дизпозитивності учасників судового процесу, зокрема, дизпозитивний характер прав позивача, визначених ст.51 КАС  України, щодо права позивача до прийняття рішення у справі змінити підставу або предмет позову, суд розглядає справу  відповідно до змінених позовних вимог.

          Відповідач  повторно в  судове засідання не з”явився, вимоги суду, вказані в ухвалах від 13.09.2006року та 10.10.2006року не виконав, зокрема: відзиву на позов та документи, які підтверджують заперечення проти позову суду не подав. Письмових пояснень, щодо причин невиконання вимог ухвали, суду не подав.

          Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника позивача та думку прокурора, суд

в с т а н о в и в :

24 серпня 2006 року на сесії Шешорської сільської ради прийнято рішення №110-4/ 2006 «Про функціонування НПП «Гуцульщина»на території с. Шешори», відповідно до якого сесією сільської ради вирішено припинити роботу НПП «Гуцульщина» на території с. Шешори Косівського району.

14 травня 2002 року Указом Президента України №456/2002 на теририторії Косівського району Івано –Франківської області створено національний природний парк «Гуцульщина»та підпорядковано його Міністерству екології та природних ресурсів України. В підпорядкування НПП «Гуцульщині»передано землі площею 32 271 га, в тому числі 7 606 га земель, що мають бути передані йому в постійне користування та 24 665 га земель, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів.

          У відповідності до ст. 3 Закону України «Про природно –заповідний фонд України»та положення про НПП «Гуцульщина –національний природний парк є об’єктом природно –заповідного фонду України.

          Згідно із ст.ст. 51, 52, 53, 54 Закону України «Про природно –заповідний фонд України»- рішення про зміну меж, категорії та скасування статусу територій та об’єктів природно –заповідного фонду приймаються виключно Президентом Укрїни.

У відповідності до ст. 106 Конституції України, Указ Президента України є загальнообов’язковим для виконання всіма органами влади на місцях.

Відповідно до Розпорядження КМ України №164-р від 24 березня 2004 р., Розпорядження Мінприроди України №71-р від 5 листопада 2004 р., Наказу Міністра охорони навколишнього природного середовища №27 від 18 січня 2005 р. –Національний природній парк «Гуцульщина»передано в підпорядкування Міністерству охорони навколишнього природного середовища.

          Згідно із Положенням про Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, затвердженого Указом Президента України №1842/2005 від 27 грудня 2005 року, Міністерство охорони навколишнього природного середовища України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природніх ресурсів, екологічної безпеки, заповідної справи, поводження з відходами, геологічного вивчення надр, а також топографогеодизичної та картографічної діяльності.

          Відповідно до п. 3 вищевказаного положення до основних завдань міністерства в тому числі входить: забезпечення реалізації державної політики у сферах охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів (земля, надра, поверхневі та підземні води, атмосферне повітря, ліси, тваринний та рослинний світ, природні ресурси територіальних вод, континентального шельфу), заповідної справи, формування, збереження та використання екологічної мережі; здійснення управління та регулювання у вказаних сферах, забезпечення охорони і використання територій та об’єктів природно –заповідного фонду України.

          НПП «Гуцульщина є об’єктом природно –заповідного фонду, та відповідно до п. 6 положення, одночасно установою, що перебуває в управлінні міністерства охорони навколишнього природного середовища, через яку міністерство реалізовує свої повноваження в сфері щодо забезпечення реалізації державної політики та здійснення державного управління в сфері охорони навколишнього природного середовища.

          У відповідності до Указу Президента України №456/2002 від 14 травня 2002 року «Про створення Національного природного парку «Гуцульщина»»та положення про НПП «Гуцульщина»затвердженого Наказом міністра екології та природних ресурсів України №271 від 7 липня 2002 року, метою діяльності парку є збереження, відтворення та раціональне використання типових та унікальних природних комплексів покутських Карпат, що мають вважливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

          У відповідності до ст. 24  Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише  на  підставі,  в межах повноважень та у спосіб,  передбачені Конституцією і законами України,  та керуються у своїй  діяльності Конституцією   і  законами  України,  актами  Президента  України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим –також нормативно-правовими   актами  Верховної  Ради  і  Ради  міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

          Згідно ст. 25 цього ж закону, сільські, селищні,   міські   ради  правомочні  розглядати  і вирішувати питання,  віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

          Вирішення питання про припинення діяльності об"єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, яким є Національний природний  парк "Гуцульщина", не відноситься  до компетенції  сільських рад.

Таким чином, Шешорівською сільською радою прийнято рішення із перевищенням владних повноважень, яким припинено діяльність на території сільської ради об’єкта природно –заповідного фонду НПП «Гуцульщина», що перешкоджає міністерству охорони навколишнього природного середовища в особі його підпорядкованої установи НПП «Гуцульщина» , через яку міністерство здійснює свої повноваження в спірних правовідносинах, у виконанні покладених на них чинним законодавством  завдань та повноважень

За таких обставин, вимоги позивача про  визнаня нечинним рішення 4 сесії Шешорської сільської ради 5 демократичного скликання від 24 серпня 2006 року №110-4/2006 «Про функціонування НПП «Гуцульщина»на території с. Шешори»є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

          На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. 36 –1 Закону України «Про прокуратуру», ст.ст. 60, 105,  158-163, 171 КАС України, суд



ПОСТАНОВИВ :


          Позов задоволити.

      Рішення 4 сесії Шешорської сільської ради 5 демократичного скликання від 24 серпня 2006 року №110-4/2006 «Про функціонування НПП «Гуцульщина»на території с. Шешори»          визнаня нечинним.                  

       Виконавчий  лист  видати  позивачу після набрання постановою законної сили та відповідної заяви.


                    

 

Суддя                                                            Деделюк Борис Васильович

                                                                          постанова підписана 17.11.06

 

           На постанову  сторони мають право подати  заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі- з дня складення в повному обсязі.

               Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через місцевий господарський суд.  

 

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

________________ Суфрищук Леся Василівна  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація