Справа №2-3260/07р
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 вересня 2007 року Новомосковськ™ міськрайонний суд. Дніпропетровської області, у складі:
головуючого судді Олійника А.В., при секретарі Волошиній О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської міської ради депутатів, треті особи - Новомосковська товарна біржа, Новомосковська міська державна нотаріальна контора, про визнання дійсною угоди купівлі-продажу та визнання права власності, в порядку спадкування, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до Новомосковського міськрайонного сулу з позовною заявою, в якій просить визнати дійсним договір купівлі-продажу 7/22 частин домоволодіння за АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_2. та ОСОБА_3, та визнати за нею право власності на зазначений об'єкт нерухомості в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивачка вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2, який за життя придбав у ОСОБА_3 7/22 частин домоволодіння за АДРЕСА_1. Угода купівлі-продажу була підписана між ними та зареєстрована на Новомосковській товарній біржі.
Позивачка після смерті батька у встановлений шестимісячний термін звернулася до Новомосковської міської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак у видачі свідоцтва про право власності їй було відмовлено, оскільки зазначений вище договір купівлі-продажу, в порушення вимог закону, не був нотаріально оформлений.
Тому позивачка звернулася з зазначеним позовом до суду та підтримавши його в судовому засіданні, просить визнати за нею право власності на 7/22 частин домоволодіння за АДРЕСА_1, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2.
Представник відповідача та третіх осіб в судове засідання не з'явились, надавши суду заяви про слухання справи у їх відсутність (а.с. 18-22).
Суд, вислухавши думку учасників процесу, дійшов до наступного.
Згідно договору купівлі-продажу, зареєстрованого 01.08.1998 року на Новомосковській товарній біржі, ОСОБА_2 придбав у ОСОБА_3 7/22 частин житлового будинку, розташованого в АДРЕСА_1(а.с. 11).
У відповідності зі ст. 227 ЦК України, 1963 року, договір купівлі-продажу житлового будинку повинний бути нотаріально засвідчений.
Між тим, згідно ст. 47 ч. 2 ЦК України, 1963 року, якщо одна з сторін повністю або частково виконала угоду, яка потребує нотаріального посвідчення, а інша сторона відмовляється від нотаріального оформлення угоди, суд вправі визнати угоду дійсною, визнавши за позивачем право власності на спірний об"єкт нерухомості.
В судовому засіданні встановлено, що сторони виконали всі умови договору, тобто ОСОБА_2. передав продавцю обговорену суму за придбаний об'єкт нерухомості, а ОСОБА_3 передав покупцю всю технічну документацію на будинок та домову книгу, що стверджується технічним паспортом та домовою книгою (а.с. 12-18), відповідно суд, в силу ст.. 47 ч.2 ЦК України, 1963 року, вправі визнати дійсною угоду купівлі-продажу дійсною, визнавши за ОСОБА_2. право власності на частину будинку.
Однак, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6), в зв"язку з чим припинилося його право власності у відповідності до ст. 346 п.11 ЦК України.
У відповідності до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка, є єдиною спадкоємицею, у відповідності до ст.1261 ЦК України, що стверджується свідоцтвом про її народження та свідоцтвом про
укладення шлюбу (а.с. 7-9), яка прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2. шляхом подачі до нотаріальної контори м.Новомосковська заяви про прийняття спадщини, однак у видачі свідоцтва їй було відмовлено, що стверджується довідкою (а.с. 10).
У відповідності до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків спадщини від спадкодавця до спадкоємця.
Аналізуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява обґрунтована та має бути задоволена, оскільки ОСОБА_2. за життя придбав право власності на 7/22 частин будинку за АДРЕСА_1, а позивачка придбала таке право, в порядку спадкування після його смерті.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 47, 227 ЦК України, 1963 року, ст.ст. 1216, 1268 ЦК України, суд, -
Вирішив:
Визнати дійсним договір купівлі-продажу 7/22 частин будинку за АДРЕСА_1 Дніпропетровської області, зареєстрований Новомосковською товарною біржею 01.08.1998 року, який укладений між ОСОБА_3та ОСОБА_2.
Визнати за ОСОБА_1право власності на 7/22 частин будинку за АДРЕСА_1, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.