Судове рішення #28880769


Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua


УХВАЛА


28 березня 2013 р. Справа №820/1381/13-а


Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Ніколаєвої О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Головного Управління Держземагенства в Харківській області

про залишення адміністративного позову без розгляду

у справі за позовом ОСОБА_1

до Головного Управління Держземагенства в Харківській області

про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,


В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного Управління Держземагенства в Харківській області, в якому просить суд визнати дії відповідача незаконними та зобов'язати останнього вчинити певні дії.

Представник сторін у судове засідання не з'явилися, хоча про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином.

Згідно приписів частини 1 статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Частиною 6 статті 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи наведені процесуальні приписи, а також зважаючи на те, що матеріали справи містять докази, які у своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів у порядку письмового провадження.

Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить суд визнати незаконними дії відповідача щодо не розгляду його заяви від 25.05.2011 р. по суті.

Водночас, судом встановлено, що відповідно до матеріалів справи відповідь на зазначену заяву було надано позивачу 09.06.2011 р. за №К-613 (а.с.11).

У той же час, відповідно до відмітки діловодства суду, позивач звернувся з позовною заявою до Харківського окружного адміністративного суду лише 20.02.2013 р.

З урахуванням викладених обставин, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов подано до суду з порушенням процесуальних строків, встановлених статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Однак, заяви про поновлення законодавчо встановлених строків оскарження позивачем подано не було, як не наведено позивачем і жодних причин пропуску таких строків.

Процесуальними приписами статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

З урахуванням викладеного та враховуючи те, що заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду позивачем не подавалась, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для залишення адміністративного позову без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 158, 159, 160 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України -


У Х В А Л И В:

Клопотання Головного Управління Держземагенства в Харківській області задовольнити.

Адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.



Суддя О.В. Ніколаєва





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація