Судове рішення #28873153

3.1.2


ПОСТАНОВА

Іменем України


26 березня 2013 року Справа № 812/2003/13-а


Луганський окружний адміністративний суд у складі:


судді Яковлева Д.О.

при секретарі Житній Ю.С.,

в присутності сторін: від позивача - ОСОБА_1;

від відповідача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився,


розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 до Ленінського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції, третя особа - яка не заявляє самостійних вимог на боці відповідача Камянобрідський відділ реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:


21 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 до Ленінського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 25 лютого 2013 року зазначений адміністративний позов було залишено без руху та встановлено строк для усунення виявлених недоліків адміністративного позову.

28 лютого 2013 року на виконання ухвали суду позивачем було надано уточнений адміністративний позов, в якому позивач просив:

- визнати дій Ленінського відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану про народження ОСОБА_3, складеного 26.10.2000 відділом державної реєстрації актів цивільного стану Камянобрідського районного управління юстиції міста Луганська, а саме в графу «Відомості про матір» про зміну прізвища матері та дати народження матері з «ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження» на «ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження» протиправними;

- зобов'язати Ленінський відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_3 від 26.10.2000 №11, складений Камянобрідським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції, а саме, в графі «Відомості про матір» замість «ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1» вказати «ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в лютому 2013 року він, як законний представник свого неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, звернувся до Ленінського відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції з заявою про внесення змін до актового запису про народження сина - ОСОБА_3, складеного 26 жовтня 2000 року відділом реєстрації актів цивільного стану Кам'янобрідського районного управління юстиції міста Луганська, а саме: в графі «Відомості про матір», замість «ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1» внести «ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2».

За результатами розгляду поданої заяви та доданих до неї документів, відповідачем 08.02.2013 був складений відповідний висновок, яким було відмовлено у внесенні вказаних змін. Позивач вважає відмову відповідача, викладену у висновку від 08.02.2013, незаконною, протиправною та такою, що порушує права та охоронювані законом інтереси його неповнолітнього сина.

Ухвалою суду від 14 березня 2013 року було залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача, Камянобрідський відділ реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції.

Ухвалою суду від 26 березня 2013 року закрито провадження у справі в частині позивних вимог про визнання дій Ленінського відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану про народження ОСОБА_3, складеного 26.10.2000 відділом державної реєстрації актів цивільного стану Камянобрідського районного управління юстиції міста Луганська, а саме в графу «Відомості про матір» про зміну прізвища матері та дати народження матері з «ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження» на «ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження» протиправними.

26 березня 2013 року під час судового засідання представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив адміністративний позов задовольнити, надав пояснення аналогічні викладеним в адміністративному позові.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, просив суд провести розгляд справи у відсутності відповідача, залишив питання про задоволення позовних вимог на розсуд суду.

Представник третьої особи у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, просив суд провести розгляд справи у відсутності третьої особи, залишив питання про задоволення позовних вимог на розсуд суду.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 26 жовтня 2000 року Кам'янобрідським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції був складений актовий запис з пропуском строку № 11 про народження ОСОБА_3, в якому у графі «Відомості про матір» вказана ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.43).

05 лютого 2013 року ОСОБА_2 звернувся до Ленінського відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції з заявою щодо внесення змін до актового запису про народження від 26.10.2000 № 11 (а.с.39).

За результатами розгляду заяви, 08.02.2013 Ленінським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції складено висновок щодо неможливості задоволення прохання заявника, а саме: в актовому записі про народження з пропуском строку від 26.10.2000 № 11 Кам'янобрідським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції в графі «Відомості про матір» вказати «ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2» замість «ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1» (а.с.28-30).

Відповідач відмовляється вносити такі виправлення в актовий запис про народження дитини позивача з посиланням на відсутність підстав.

Вирішуючи спір по суті суд дійшов наступного.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010року № 2398-VI (зі змінами та доповненнями), Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011р. за №96/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011року за №55/18793 (зі змінами та доповненнями), Порядком ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007р. № 1064 (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків. Державній реєстрації, відповідно до означеного Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Згідно зі ст.3 вищезазначеного Закону державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов'язковою. Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться відповідно до цього Закону, Цивільного та Сімейного кодексів України та інших актів законодавства органами державної реєстрації актів цивільного стану.

Статтею 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження. Виконавчі органи сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, смерті. Дипломатичні представництва і консульські установи України проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті щодо громадян України, приймають і розглядають заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання. Державна реєстрація зміни імені та розірвання шлюбу проводиться дипломатичними представництвами і консульськими установами України лише щодо громадян України, які постійно проживають за кордоном. Органи державної реєстрації актів цивільного стану видають відповідні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану. Органи державної реєстрації актів цивільного стану повідомляють компетентні органи іноземних держав, з якими Україною укладено договори про правову допомогу і правові відносини у цивільних і сімейних справах, про державну реєстрацію актів цивільного стану громадян таких держав, якщо правилами договорів передбачено надання зазначених відомостей.

Так, відповідно до ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові.

Відповідно до п.1.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за № 55/18793, внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції у випадках, передбачених чинним законодавством.

У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Пунктом 1.5. Правил внесення змін передбачено, що заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами.

Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені заявником у заяві, з паспортом або паспортним документом.

Пунктом 1.7. Правил внесення змін передбачено, що зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.

Згідно з п.1.10. Правил внесення змін, питання про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання розглядається у тримісячний строк з дня подання відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку (п. 1.16 Правил внесення змін).

Відомості про внесення змін до актового запису цивільного стану, їх поновлення та анулювання вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007р. №1064.

Відповідно до п. 2.1 Правил внесення змін передбачено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред'явленні паспорта або паспортного документа.

Пунктом 2.3 Правил внесення змін передбачено, що відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України не вправі відмовити громадянину в прийнятті та розгляді заяви про внесення змін.

Відповідно до п 2.5. Правил внесення змін передбачено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається: собою, щодо якої складено актовий запис; одним із батьків неповнолітнього (малолітнього); піклувальником неповнолітнього та опікуном малолітнього; опікуном недієздатної особи; спадкоємцем померлого; представником органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Згідно з п 2.6. Правил внесення змін разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

На підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.

Відповідно до п.2.11 Правил внесення змін факти, зазначені в заяві, а також записи у свідоцтвах про державну реєстрацію актів цивільного стану та в інших поданих заявником документах, якщо вони викликають сумніви щодо їх достовірності, можуть бути перевірені відділом державної реєстрації актів цивільного стану шляхом направлення запитів до відповідних установ, організацій для затребування необхідних документів.

На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому.

Згідно з п.2.12. Правил внесення змін у разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Відповідно до п.2.13 Правил внесення змін, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану; постанова адміністративного суду; висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного, районного в місті, міського (міст обласного значення), міськрайонного управління юстиції або дипломатичного представництва чи консульської установи України; заява про визнання батьківства; заява матері, яка не перебуває у шлюбі, опікуна, піклувальника або самої повнолітньої особи щодо внесення відомостей про батька дитини, якщо вони не зазначені в актовому записі про народження відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України; заява дружини або чоловіка, які зберегли дошлюбні прізвища, про обрання прізвища одного з них як спільного прізвища або про приєднання до свого прізвища, прізвища другого з подружжя згідно із статтею 53 Сімейного кодексу України; заява про зміну прізвища малолітньої дитини обох батьків у разі зміни прізвища одного з них та згода дитини, яка досягла семи років, згідно з частиною третьою статті 148 Сімейного кодексу України; заява про зміну прізвища малолітньої дитини обох батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, та згода дитини віком від семи до чотирнадцяти років, якій при державній реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, згідно з частиною четвертою статті 148 Сімейного кодексу України; актовий запис про зміну імені. Цей актовий запис є підставою: для зміни прізвища батьків в актовому записі про народження малолітніх дітей у разі зміни їх прізвища з дотриманням вимог статті 148 Сімейного кодексу України; для зміни імені батька та по батькові дитини в актовому записі про народження малолітньої дитини у разі подання батьками заяви про зміну по батькові дитини. Актовий запис про шлюб та розірвання шлюбу. Ці актові записи є підставою для зміни прізвищ батьків (одного з них) в актовому записі про народження малолітньої дитини при умові одночасної зміни прізвища дитини; рішення органу опіки та піклування, оформлене розпорядженням районної державної адміністрації чи рішенням виконавчого комітету про зміну прізвища малолітньої дитини відповідно до частини п'ятої статті 148 Сімейного кодексу України. Внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.

Відповідно до п.2.15. Правил, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану складається: якщо актовим записом про народження передбачені, але в ньому відсутні прізвище, власне ім'я, по батькові або громадянство батьків; якщо прізвище, власне ім'я та по батькові зазначено без урахування національних традицій; якщо при державній реєстрації народження дитині присвоєне прізвище або власне ім'я без урахування побажань батьків або одного з них; якщо дитина має власне ім'я, відмінне від того, яке зазначено в актовому записі про народження, і цього вимагають інтереси дитини; при необхідності зміни прізвища, власного імені, по батькові у зв'язку із зміною статі; при впізнанні особи, смерть якої була зареєстрована як невідомої (за наявності протоколу впізнання трупа); при зміні громадянства; при зміні батьком або матір'ю прізвища відповідно до статті 53 Сімейного кодексу України та необхідності внесення змін до актового запису про народження їх дитини (висновок складається з урахуванням вимог, зазначених у статті 148 Сімейного кодексу України); якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості); в інших окремих випадках, що не суперечать вимогам чинного законодавства.

Зміни, доповнення, виправлення вносяться в паперові носії актових записів цивільного стану та одночасно до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Відповідно п.2.16. Правил внесення змін на підставі висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану про виправлення помилок, доповнення запису відомостями тощо виправляються або доповнюються відповідні відомості в актових записах, які зазначено у висновку.

Згідно з п.2.18 Правил внесення змін, зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану.

Як вбачається з матеріалів справи, 11 січня 2013 року рішенням Ленінського районного суду м. Луганська по справі № 2о-3/13 встановлено факт того, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, є сином ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.10-11), і відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені вказаним рішенням суду, не потребують доказуванню.

Відповідно до ч.2 ст.259 ЦПК України рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.

Відповідно до п.п.2.13.1, п.п. 2.13.2 п.2.13 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року № 96/5, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є:

рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану;

постанова адміністративного суду.

Таким чином, встановлений рішенням Ленінського районного суду м. Луганська по справі № 2о-3/13 факт родинних відносин між ОСОБА_3 та ОСОБА_6, що має юридичне значення, є підставою для внесення змін в актовий запис про народження ОСОБА_3 від 26.10.2000 №11, складений Камянобрідським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції.

Згідно з ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 документально підтверджені та обґрунтовані, отже підлягають задоволенню повністю.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 26 березня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 01 квітня 2013 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-


ПОСТАНОВИВ:


Адміністративний позов ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 до Ленінського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції, третя особа - яка не заявляє самостійних вимог на боці відповідача Камянобрідський відділ реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Зобов'язати Ленінський відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_3 від 26.10.2000 №11, складений Камянобрідським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції, а саме, в графі «Відомості про матір» замість ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 вказати ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова складена та підписана у повному обсязі 01 квітня 2013 року.



Суддя Д.О. Яковлев









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація