Судове рішення #2886956

Справа №2-2030/07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

9 листопада 2007 року Кіровський районний суд м.  Дніпропетровська в складі:

головуючого судді                                                                      Васіної Л.А.

при секретарі                                                                              Снаговській М. О.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.  Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кіровської районної у м.  Дніпропетровську ради,  треті особи ОСОБА_2,  ОСОБА_3 про виділ частки з майна,  яке являється спільною сумісною власністю та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернулась до Кіровського районного суду м.  Дніпропетровська з позовом до Виконавчого комітету Кіровської районної в м.  Дніпропетровську ради в якому просить суд виділити їй зі спільної сумісної власності 1/2частину квартири АДРЕСА_1 та визнати за нею право власності на іншу 1/2 частину вказаної квартири в порядку спадкування за законом.

В обґрунтування позовної заяви позивачка посилалась на те,  що 27.02.1970 року ' її чоловікові ОСОБА_4 та членам його сім'ї в складі: позивачки ОСОБА_1,  та їх дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_2 Виконавчим комітету Кіровської районної ради м.  Дніпропетровська був виданий ордер на право зайняття квартири АДРЕСА_1

13.12.2002 року на підставі розпорядження № 5/244 Управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради видано свідоцтво про право власності на житло,  згідно якого АДРЕСА_1 належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_4.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер.

У встановлений законом строк позивачка звернулась до П'ятої Дніпропетровської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини,  яка відкрилась після смерті чоловіка,  однак їй в цьому було відмовлено оскільки спірна квартира приватизована без визначення часток власників.

Позивачка вважає,  що її частка в квартирі та частка її чоловіка являються рівними,  а тому просить суд виділити їй 1/2 частину спірної квартири.

Водночас,  оскільки її покійному чоловікові належала інша 1/2 частина спірної квартири,  то відповідно,  ця частина являється спадковим майном після померлого.

Спадкоємцями першої черги по закону на вказану частину квартири після смерті ОСОБА_4 являються позивачка та її діти ОСОБА_3 та ОСОБА_2,  які відмовились від прийняття спадщини.

Спірна частина квартири після смерті ОСОБА_4 фактично повністю перейшла у володіння позивачки: вона проживала в ній,  сплачувала комунальні послуги,  підтримувала її в належному стані,  тобто фактично вона прийняла спадщину після померлого ОСОБА_4 у вигляді 1/2 частини спірної квартири,  а тому вона просить суд визнати за нею право власності на цю частину квартири в порядку спадкування за законом.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги та просила суд задовольнити їх.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився,  про причини неявки суд до відома не поставив.

Треті особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечували проти задоволення позовних вимог позивача.

Суд,  перевіривши матеріали справи,  заслухавши пояснення позивача,  третіх осіб вважає,  що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом по справі встановлено факт,  що відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 13.12.2002 року квартира АДРЕСА_1

 

Савченко в м.   Дніпропетровську належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_4,  (а.с.   13).

Відповідно до   ст.     ст.   368,  370 ЦК України спільна власність двох осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними,  якщо інше не встановлено домовленістю між ними,  законом або рішенням суду.

Таким чином 1/2 частина квартири АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності позивачці ОСОБА_1,  а інша 1/2 частина вказаної квартири належить на праві приватної власності ОСОБА_4,  а тому позовні вимоги позивачки в частині виділу їй 1/2 частин спірної квартири підлягають задоволенню.

ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 помер,  що підтверджується копією свідоцтва про смерть. (а.с.   14)

Його спадкоємцями по закону являються дружина ОСОБА_1 (а.с.   8),  їх син ОСОБА_3 (а.с.   11) та їх донька ОСОБА_2 (а.с.   9,  10),  що підтверджується копіями свідоцтв про шлюб та народження. Однак в судовому засіданні ОСОБА_3 та ОСОБА_2 відмовились від прийняття спадщини на користь позивачки.

У передбачений законом шестимісячний строк позивачка подала заяву про прийняття спадщини після смерті чоловіка у нотаріальну контору,  однак,  державний нотаріус П'ятої Дніпропетровської державної нотаріальної контори відмовила позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв'язку з тим,  що у вказаному вище свідоцтві про право власності на житло не вказані частки належні позивачці і померлому чоловікові у праві спільної власності на квартиру.

Відповідно до   ст.   1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,  його дружина та його батьки.

Згідно ч.3   ст.   1268 ЦК України спадкоємець,  який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини,  вважається таким,  що прийняв спадщину,  якщо протягом шестимісячного строку не заявив відмову від спадщини.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 проживала в спірній квартирі разом з ОСОБА_4і продовжує проживати в ній після смерті останнього,  не подавала заяву про відмову від спадщини,  а отже вважається такою,  що прийняла спадщину у вигляді 1/2 частини квартири АДРЕСА_1 в порядку ч.3   ст.   1268 ЦК України,  і,  відповідно,  за нею підлягає визнанню право власності на 1/2 частину вказаної квартири.

На підставі викладеного та керуючись   ст.   368,  370, 1261,  1268 ЦК України,    ст.     ст.   10-12,  27,  30,  58-62,  209,  212-215 ЦПК України,  суд -

 

 

ВИРІШИВ:

 

 

Позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кіровської районної у м.   Дніпропетровську ради,  треті особи ОСОБА_2,  ОСОБА_3 про виділ частки з майна,  яке являється спільною сумісною власністю та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом - задовольнити повністю.

Визначити частки у праві спільної сумісної власності і встановити,  що ОСОБА_1 належить на праві приватної власності 1/2 частина квартири АДРЕСА_1

Визнати за ОСОБА_1 право власності,  в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4,  на іншу 1/2 частину квартири АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі до Кіровського районного суду міста Дніпропетровська протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження,  та протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження - апеляційної скарги.

Суддя Л.А. Васіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація