Судове рішення #28857697

Справа № 654/771/13-ц

Провадження №2-о/654/39/2013


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


21 березня 2013 року м. Гола Пристань

Голопристанський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого судді Третьякової І.В.,

при секретарі Бакай В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гола Пристань цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Управління Пенсійного фонду в Голопристанському районі про встановлення факту належності трудової книжки, -

встановив:

Заявниця звернулася до суду із зазначеною заявою мотивуючи тим, що 25 серпня 1974 року їй було видано трудову книжку, в якій її дівоче прізвище «ОСОБА_1» було написане з помарками та обведено декілька разів. 23 квітня 1982 року заявниця одружилася та обрала прізвище чоловіка - «ОСОБА_1». В процесі всієї трудової діяльності вона неодноразово змінювала місце роботи. Досягши пенсійного віку та маючи необхідний трудовий стаж, заявниця звернулася до управління Пенсійного фонду України в Голопристанському районі для оформлення пенсії, однак фахівці Управління при ознайомлені з трудовою книжкою вказали на вищенаведений недолік, який унеможливлює призначення їй пенсії та рекомендували встановити факт належності трудової книжки в судовому порядку. Просить встановити факт, що трудова книжка виписана 25 серпня 1974 року на ім'я ОСОБА_1, належить ОСОБА_1.

У судовому засіданні заявниця свої вимоги з підстав, вказаних у заяві, підтримала. Просить задовольнити її заяву, оскільки радгосп Павловський працівником якого була заведена трудова книжка знаходиться в Казахстані, тому на даний час вона не має можливості внести виправлення в трудову книжку.

Представник заінтересованої особи в судовому засіданні не заперечувала проти встановлення факту належності трудової книжки ОСОБА_1, виписаної 25 серпня 1974 року на ім'я ОСОБА_1,

Вислухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи та оглянувши оригінали трудової книжки, свідоцтва про народження, свідоцтва про одруження, та паспорта суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Факт, що просить встановити заявник має юридичне значення.

Згідно ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 5 зі змінами , внесеними згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України № 15 від 25.05.1998 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.

З матеріалів справи вбачається, що заявниця розпочала свою трудову діяльність у Павловському радгоспі з 19.08.1974 року, що підтверджується записом в трудовій книжці, але працівником кадрів при оформлені трудової книжки при написані дівочого прізвища заявниці «ОСОБА_1» було написано з помарками та обведено декілька разів. Через зазначені виправлення, заявниця має труднощі в оформлені права на пенсію.

Відповідно до свідоцтва про народження серія НОМЕР_3 від 04 травня 1957 року зареєстрованого Харинською сільською радою Юсьвинського району Пермської області (а.с. 7), відповідно до якого дівоче прізвище заявниці записано як «ОСОБА_1».

Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 від 23.04.1982 р., відповідно до якого ОСОБА_1 одружилася з ОСОБА_3 зі зміною останньою прізвища на ОСОБА_1 (а.с.8).

Відповідно до паспорта серії НОМЕР_2, виданого Голопристанським РВ УМВС України в Херсонській області від 06.04.2000 р., ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Перше Травня Юсьвинського району Пермської області (а.с.9-10).

Таким чином, дослідивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що трудова книжка (а.с.6) від 25 серпня 1974 року, оформлена на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, дійсно видана та належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1. Заява належним чином обґрунтована, факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 правовстановлюючого документ виписаного на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в судовому засіданні знайшов своє підтвердження. З цих підстав заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 5 зі змінами , внесеними згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України № 15 від 25.05.1998 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», ст.ст. 10, 15, 60, 209, 213, 214, 215, 234, 256, 259 ЦПК України, -


В И Р І Ш И В:


Заяву задовольнити.


Встановити факт, що трудова книжка виписана 25 серпня 1974 року на ім'я ОСОБА_1 належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.


Рішення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Херсонської області через Голопристанський районний суд Херсонської області.




Суддя: І. В. Третьякова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація