Судове рішення #2885211

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

 

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

 

22.09.08

Справа №2а-3182/08/6

 

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:         

головуючого судді  Латиніна Ю.А.,

при секретарі Любобратцевої І.Ю.,

за участю представника позивача - ОСОБА_1дор. від 26.02.08р.

відповідача - ОСОБА_2,

та представника третьої особи - ОСОБА_3, дор. від 22.09.2008р.

 розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу,  

за позовом    виконавчого комітету Сімферопольської міської ради (АР Крим, м. Сімферополь, вул. Толстого, 15)                 

до   ОСОБА_2 (АДРЕСА_1),

тертя особа - Сімферопольське міське управління ГУ МВС України в АР Крим (АР Крим, м. Сімферополь, бульвар Франко, 44)  

                 

про заборону проведення мирних зібрань.

 

ВСТАНОВИВ:

Виконавчий комітет Сімферопольської міської ради звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про заборону ОСОБА_2 при організації та проведені з 23.09.2008р. о 10 г. 30 хв. по 30.10.2008р. мітингу (акції) установки наметового містечка у кількості 12 наметів на площі біля будівлі Верховної Ради АР Крим по  вул. Карла Маркса,  18 в м. Сімферополі.

Позовні вимоги мотивовані тим, з 23.09.08 по 30.10.08 на площі перед будівлею Верховної Ради АР Крим відповідачем  проводиться акція з установкою 12 наметів, з кількістю 10-12 осіб. Проведення мітингу перед вказаною будівлею створить перешкоди у діяльності державних, суспільних та  культурних установ розташованих у даному районі, вільному пересуванню переходів, руху громадського та особистого транспорту, чим обмежить право та свободи громадян - мешканців м. Сімферополя.   Також проведення зазначеної акції відволіче значні сили і засоби правоохоронних органів, що може сприяти росту правопорушень і злочинів в інших районах міста. Також  місце проведення акції (пікету) не входить у перелік рекомендованих місць для проведення зборів, мітингів, вуличної ходи, демонстрацій та інших масових заходів в м.Сімферополі, визначених у Додатку №2 «Перелік місць, які пропонуються для проведення масових заходів у м.Сімферополі» до рішення виконавчого комітету Сімферопольської міської ради №2 від 09.01.2008р. «Про порядок організації та проведення масових заходів в місті Сімферополі».

У ході розгляду справи судом встановлено ОСОБА_2 листом від 18.09.2008р., як координатор Кримської акції протесту «Крим проти самозахватів», звернувся до Сімферопольського міського голови ОСОБА_4 із заявою (повідомленням) про намір провести з 23.09.08 в 10-30 г. по 30.10.08 акцію під лозунгом «При Бабенко и Черновой Симферопольцам … не очень» з наступною установкою наметового містечка в 12 наметів з кількістю 10-12 осіб. на площі біля будівлі Верховної Ради АР Крим по  вул. Карла Маркса,  18 в м. Сімферополі, одразу після мітингу біля будівлі міської ради. Відповідальна особа ОСОБА_2, у разі його відсутності - ОСОБА_5 (а.с.6).

Згідно вхідного штемпелю, зазначена заява отримана виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради 18.09.2008р. та зареєстровано за №3391 справа Д-106.

Листом від 18.09.2008р. за вих.№3391/Д-106 (а.с.18,19) відповідач був повідомлений про те, що позивач не погоджує проведення заявленої акції з причин того що, не передбачено проведення такого роду заходів біля Верховної Ради АР Крим діючим Положенням організації і проведення масових заходів в місті Сімферополі, прийнятого рішенням виконавчого комітету Сімферопольської міської ради №1061 від 25.04.2008р., а також, що розташування наметів буде перешкоджати нормальній роботі Верховної Ради АР Крим, спричинить порушення санітарного порядку, що також є порушенням прав і свобод громадян.      

Як слідує із заяви відповідача від 18.09.2008р., останній планує проведення масових заходів з мирною метою, і розміщенням наметів не планує сприяти чи створювати загрозу заворушень, злочинів, загрозу здоров'ю населення або правам і свободам інших людей.

У судовому засіданні представник позивача не заперечував проти проведення мітингу ОСОБА_2 у заявленим ним час, однак звернув увагу суду на порушення санітарних норм та громадського порядку у разі знаходження на місці акції наметового містечка.

Заслухав пояснення сторін, вивчив матеріали справи, дослідив надані докази, суд прийшов до наступного висновку.       

Пунктом 4 ст. 50 КАС України передбачено, громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень, у тому числі про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо).

Згідно ст. 182 КАС України органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування негайно після одержання повідомлення про проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо мають право звернутися до окружного адміністративного суду за своїм місцезнаходженням із позовною заявою про заборону таких заходів чи про інше обмеження права на мирні зібрання (щодо місця чи часу їх проведення тощо).

Стаття 157 КАС України встановлює, що суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Примаючи до уваги, що заявлені вимоги у суді підтверджені представником позивача і направлені виключно на заборону установки та розміщення наметового містечка біля будівлі Верховної Ради АР Крим (м. Сімферополь, вул. К.Маркса, 18) у продовж проведення акції з 23.09.08 по 30.10.08, а вимог щодо обмежень у  реалізації права на мирні зібрання ОСОБА_2., як це предписано вищевказаними положеннями КАС України суб'єкту владних повноважень, не заявлено, суд не находить підстав для розгляду заявлених вимог у порядку адміністративного судочинства, тому  провадження у даній справі підлягає закриттю, а вказний спір необхідно вирішувати у порядку цивільно-процесуального судочинства, шляхом звернення до загального місцевого суду у порядку передбаченного процесуальним законодавством з позовом про порушення правил благоустрою.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.160-165, 182, п.4 ч.1 ст.157 КАС України, суд

          Згідно до   суд закриває провадження у справі, якщо: 

 

УХВАЛИВ:

 

Закрити провадження у справі.

Роз'яснити позивачу про його право звернутися до місцевого загального суду у порядку передбаченого процесуальним законодавством.

Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня  проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 5 днів з дня  проголошення ухвали до  Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          Повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.

 

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим                                          Латинін Ю.А.

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація