Судове рішення #2885189

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

 

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

 

22.09.08

Справа №2-а-1709/08

   Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі :

Головуючого судді Циганової Г.Ю.

Секретаря судового засідання Заєвській Н.В.

 

За участю представників сторін:

від позивача -ОСОБА_1 

від  відповідача  -не з'явився 

 

розглянувши адміністративну справу

, 

за позовом   ОСОБА_1         

до   Судды Верховного Суду України ОСОБА_2             

про визнання нечинним рішення та спонукання виконання певні дії

 

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з позовом до Судді Верховного Суду України ОСОБА_2 про визнання нечинною ухвали Верховного Суду України від 25 липня 2008 року та спонукання до виконання певних дій - зобов'язати суддю Верховного Суду України ОСОБА_2 відкрити касаційне провадження по касаційній скарзі на рішення Київського районного суду м.Сімферополя від 25 липня 2007 року і на ухвалу Апеляційного Суду АР Крим від 07 квітня 2008 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 12.08.08р. відкрито провадження по справі.

Позивач свої вимоги мотивує тим, що  ухвалою Верховного Суду України суддею ОСОБА_2 від 25 липня 2008р. відмовлено у відкритті касаційного провадження, по справі за позовом ОСОБА_1 до  ДП Видавництва і друкарня "Таврида" про визнання недійсними наказів про переведення на іншу роботу, відновлення  колишніх істотних умов праці, виплати різниці в заробітної платі за час формального виконання нижче оплачуваної роботи в двократному розмірі, поновлення на посаді та стягнення моральної шкоди. Позивач вважає, що його права були порушені  в сфері публічно-правових відносин, та відповідач зобов'язаний був відкрити касаційне провадження відповідно до вимог ЦПК України за касаційною скаргою у цивільній справі.

Заслухавши доводи позивача, вивчивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що даний спір не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства, виходячи з наступного.

Статтею 6 Конституції України встановлено, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. 

Частиною 1 ст.3 КАС України визначено, що адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом; справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ч.1 ст.2, п.п. 1,7,9 ст.3, ст.17, ч.3 ст.50 КАС України суди і судді при розгляді ними цивільних справ не є суб'єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень у зв'язку з розглядом судових справ.

Скарги на рішення суддів при розгляді ними цивільних справ мають розглядатися в порядку, визначеному відповідно Цивільним процесуальним кодексом України. Компетенція адміністративних судів на розгляд таких спорів згідно зі ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України не поширюється.

Законність процесуальних актів суду, вчинених при розгляді конкретної справи, не може перевірятися за межами передбаченого законом процесуального контролю. Згідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Якщо провадження за заявою, яку не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства, було помилково відкрито.

          Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України  суд закриває провадження у справі, якщо:

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі закрити.

Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня  проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 5 днів з дня проголошення ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          Повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.

 

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим                                           Циганова Г.Ю.

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація