Судове рішення #2883513
УХВАЛА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

 

16 серпня 2007 року                                   м.  Донецьк

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Донецької області в складі :

головуючої      Краснощокової Н.С.  суддів        Висоцької B.C. ЖдановоїВС,  Новосядлої В.М.  Новодворської О.І.

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом комунального підприємства по утриманню житлового господарства Печерського району м.  Києва „Печерськжитло" до ОСОБА_1 про зобов"язання поновити планування квартири у первинний стан та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до комунального підприємства по утриманню житлового господарства Печерського району м.  Києва „Печерськжитло" про зобов"язання підписати акт районної комісії про прийняття квартири в експлуатацію за касаційною скаргою комунального підприємства по утриманню житлового господарства Печерського району м.  Києва „ Печерськжитло" на рішення Апеляційного суду м.  Києва від 29 грудня 2004 р, -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

В квітня 2004 р. КП по утриманню житлового господарства Печерського району м.  Києва „ Печерськжитло" звернулось з позовом до ОСОБА_1,  в якому просило зобов"язати відповідачку поновити планування квартири АДРЕСА_1,  яка належить їй на праві власності на підставі договору купівлі-продажу від 17.08.2001 р. В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те,  що відповідачка без відповідного дозволу в порушення вимог  ст. .  ст. . 10, 152 ЖК України та п.п. 18, 19, 21 Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями,  перепланувала квартиру : демонтувала внутрішні перегородки,  що призвело до зменшення жорсткості несучих стін і міжповерхових перекриттів,  влаштувала додаткові перекриття для добудови другого поверху ; кухню,  ванну кімнату,  санвузол влаштувала над жилими кімнатами квартири №35,  яка знаходиться поверхом нижче,  що порушує права власників інших квартир та санітарно-технічні вимоги. Оскільки переобладнання та перебудова квартири проведена без відповідного дозволу,  зобов"язати відповідачку привести планування квартири у первісний стан.

 

№33ц-1615    кс 07                                              Категорія 10 ЦП:

АПП:

Головуючий у першій інстанції Цокол Л.І.

Доповідач Жданова B.C.

 

В червні 2004 р. ОСОБА_1 звернулась із зустрічним позовом ,  в якому просила зобов"язати КП „ Печерськжитло" узаконити та ввести в експлуатацію переплановану квартиру,  посилаючись на те,  що вона є власником квартири ,  яку перепланувала відповідно до проектно-кошторисної документації та відповідних будівельних норм та правил.

Рішенням Печерського районного суду м.  Києва від 20.08.2004 р. позовні вимоги КП по утриманню житлового господарства Печерського району м.  Києва „ Печерськжитло" задоволені,  на відповідачку покладене зобов"язання привести приміщення квартири АДРЕСА_1 у первісний стан згідно поверхового плану забудови квартири. В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_1 відмовлено.

Рішенням Апеляційного суду м.  Києва від 29.12.2004 р. зазначене рішення суду першої інстанції скасоване ,  по справі ухвалене нове рішення про відмову КП „ Печерськжитло" в задоволенні позовних вимог до ОСОБА_1 про зобов"язання поновити планування квартири. В іншій частині рішення залишене без змін.

В обгрунтування касаційної скарги позивач КП по утриманню житлового господарства Печерського району „Печерськжитло" ,  посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права,  просить скасувати рішення Апеляційного суду м.  Києва від 29.12.2004 p.,  залишивши в силі рішення Печерського районного суду м.  Києва від 20.08.2004 р. щодо покладеного на відповідачку зобов"язання поновити планування квартири.

Скасовуючи рішення суду першої інстанції і відмовляючи КП УЖК „ Печерськжитло" в задоволенні позовних вимог ,  суд апеляційної інстанції виходив з того,  що суд першої інстанції неправильно застосував норму  ст. . 152 ЖК України і ,  обґрунтовуючи рішення в частині відмови в задоволенні позовних вимог ,  зазначив,  що ОСОБА_1 є власником квартири ,  тому відповідно до  ст. . 383 ЦК України на свій розсуд може здійснювати ремонт та зміни в ній . По справі відсутні будь-які докази,  які б вказували,  що при проведенні перепланування не дотримано санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

З таким висновком суду погодитись не можна,  оскільки він зроблений без урахування всієї сукупності норм матеріального права ,  які регулюють спірні правовідносини.

Відповідно до ч.2  ст.  383 ЦК України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартири,  наданій йому для використання як єдиного цілого,  -за умови,  що ці зміни не призведуть до порушень прав власника інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Відповідно до  ст. . 179 ЖК України користування будинками / квартирами / державного і громадського житлового фонду ,  фонду житлово-будівельних кооперативів,  в також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов'язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і при будинковими територіями,  затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 8.10.1992р. №572

 

Реалізація наданого позивачці права на проведення ремонту,  переобладнання та змін у квартирі,  що належить на праві власності,  відбувається відповідно до вимог п.п. 18, 19,  21 вищевказаних Правил.

Зокрема,  в п.19 Правил користування приміщеннями житлових будинків і при будинковими територіями зазначено,  що переобладнання і перепланування жилих і підсобних приміщень,  балконів,  лоджій власниками квартир,  наймачами і орендарями може проводитись лише з метою поліпшення благоустрою квартири за відповідними проектами без обмеження інших громадян,  які проживають у цьому будинку.

21.02. 2002 р. між власником будинку та відповідачкою ОСОБА_1 . був укладений договір,  відповідно до п.2.2.1 якого відповідачка ОСОБА_1 брала на себе зобов"язання дотримуватись вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і при будинковими територіями.

Статтею 152 ЖК України врегульований порядок проведення переобладнання і перепланування квартири,  що належить громадянинові на праві власності. В статті зазначено,  що переобладнання і перепланування жилого будинку / квартири/,  що належить громадянинові на праві власності,  провадяться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів.

Судовими інстанціями встановлено,  що відповідачка дозволу на переобладнання і перепланування своєї квартири не отримувала.

„Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів" ,  передбачає,  що прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів / нового будівництва,  реконструкції,  реставрації,  капітального ремонту/ як житлово-громадського,  так і іншого призначення полягає у підтвердженні приймальними комісіями готовності до експлуатації об"єкта відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації,  нормативних вимог,  вихідних даних та проектування.

З матеріалів справи убачається,  що перебудова та перепланування квартири проводилось відповідачкою без відповідного дозволу ,  а перебудована квартира в експлуатацію не приймалась.

Відповідно до  ст.  189 ЖК України особи,  винні у самовільному переобладнання та переплануванні жилих будинків і жилих приміщень несуть відповідальність згідно із законодавством.

Контроль за утриманням будинків / квартир /,  що належать громадянам здійснюють виконавчі комітети місцевих Рад.

За таких обставин суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про те,  що відповідачкою під час користування своїм майном / квартирою / були порушенні вимоги закону,  тому вона повинна за власні кошти привести приміщення квартири у первинний стан згідно поверхового плану забудови будинку.

Рішення суду апеляційної інстанції не можна визнати законним і обґрунтованим,  оскільки неправильне застосування норми матеріального права призвело до неправильного вирішення спору.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація