ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду
23.09.08 |
Справа № 2-а-1035/08 |
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді
Яковлєва С.В., при секретарі Лісецькій Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя
про стягнення 6440,00 грн.
за участю представників:
від позивача - ОСОБА_2 - представник, довіреність від 21.07.2008 року
від відповідача - не з'явився
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1(далі позивач) 24.07.2008 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя про стягнення заборгованості з виплат разової щорічної грошової допомоги за 2007-2008 р.р. у відповідності до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в сумі 6440,00 грн.
Представник позивача у судовому засіданні на позовних вимогах наполягав.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд з'ясовує думку представника позивача щодо передачі адміністративної справи до іншого адміністративного суду згідно зі ст.ст. 18, 19 КАС України.
Представник позивача проти передачі справи до іншого адміністративного суду не заперечував.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 частини 1 статті 18 КАС України передбачено, що адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Ст. 140 Конституції України визначає, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.
Порядок обрання органів місцевого самоврядування, їх функціонування та повноваження передбачено в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та у їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, іншими законами (ст. 10 ).
Частиною 2 статті 19 КАС України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
У відповідності до частин 1, 2 статті 22 Закону України «Про судоустрій України» місцевий загальний суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності, місцеві загальні суди розглядають цивільні, адміністративні та кримінальні справи, а також справи про адміністративні правопорушення.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України справа підлягає передачі до іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Оскільки відповідачем у справі є виконавчий орган місцевого самоврядування - Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя - то, відповідно до п.1 ч. 1 ст. 18 та ч. 2 ст. 19 КАС України дана справа не підсудна Окружному адміністративному суду АР Крим та підлягає розгляду у Київському районному суді м. Сімферополя.
Керуючись ст. ст. 18, 19, 22, 160 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Передати до Київського районного суду м. Сімферополя (95000, АР Крим,м.Сімферополь, вул. Воровського, 16) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя про стягнення заборгованості з виплат разової щорічної грошової допомоги за 2007-2008 р.р. у відповідності до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в сумі 6440,00 грн.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановленні строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Окружний адміністративний суд АРК в 5-ти денний строк з дня отримання особою копії ухвали, і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Яковлєв С.В.