УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
Іменем України
"06" листопада 2007року
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі: головуючого-судді: Худякова A.M., суддів: Франовської К.С. , Широкової Л.В., при секретарі судового засідання: Забеліній 0.0.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні _в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Житомирського районного суду Житомирської області від 22 травня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до господарства СВК «Світанок» про стягнення вартості майнового паю,
ВСТАНОВИЛА:
16 травня 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до господарства СВК «Світанок» про стягнення вартості майнового паю.
Ухвалою судді Житомирського районного суду Житомирської області від 22 травня 2007 року у відкритті провадження відмовлено на підставі ч.2 ст. 122 ЦПК України.
На зазначену ухвалу позивач подав апеляційну скаргу, в якій порушує питання про її скасування, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.
Перевіривши законність і обґрунтованість ухвали в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суддя виходив з того, що оскільки до відповідача порушено провадження у справі про банкрутство, позовна заява ОСОБА_1 не може бути розглянута за правилами цивільного судочинства.
Проте з таким висновком погодитися не можна.
Відповідно до ст. 80 ЦК України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її
Справа № 22ц/1633 Головуючий в суді 1і ін ст. Баренко С. Г,
Категорія 66 Доповідач Худяков A.M.
2
припинення.
В матеріалах справи відсутні дані про виключення господарства СВК «Світанок» з єдиного державного реєстру.
Крім того, вирішуючи питання про прийняття позовної заяви з вимогами до відповідача, що ліквідується у зв'язку з банкрутством, суд мав виходити з положень розділу 111 Закону України від 14.05.1992 року «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Враховуючи наведене, ухвала судді підлягає скасуванню як така, що постановлена з порушенням норм процесуального права.
Керуючись ст. ст. 304, 307, 312, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу судді Житомирського районного суду Житомирської області від 22 травня 2007 року скасувати, . а матеріали позовної заяви ОСОБА_1 направити до суду першої інстанції для вирішення питання про її прийняття.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України на протязі двох місяців.