ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 березня 2013 р. Справа №801/1766/13-а
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Трещової О.Р, при секретарі Веретеннікової Ю.В., за участю
представника позивача - Рябченко О.С.,
представника відповідача - Морозова О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Головного Управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим надійшов адміністративний позов Головного Управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим про визнання дій Головного управління МВС України в АР Крим в частині видачі недостовірних документів для проведення перерахунків та підвищення пенсії військовому пенсіонеру ОСОБА_3 неправомірними та стягнення з Головного управління МВС України в АР Крим сум переплати пенсії військовослужбовцю ОСОБА_3 за період 01.08.2008 р. по 31.10.2012 р. в розмірі 4074,06 гривень.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим 18.07.2013 року відкрите провадження в адміністративній справі та закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримав з підстав, зазначених у ньому, пояснив, що на виконання покладених на ГУ ПФУ в АР Крим обов'язків, використовуючи надані ГУ МВС України в АР Крим документи, а саме довідки про розмір грошового забезпечення, ГУ ПФУ в АР Крим здійснило ОСОБА_3 перерахунок пенсії у 2008 році, а також підвищення пенсії у 2012 році. За результатами перевірки матеріалів пенсійної справи ОСОБА_3 спеціалістами ГУ ПФУ в АР Крим встановлено, що надбавок за кваліфікацію на день звільнення зі служби йому не виплачувалося. Проте, в довідках про розмір грошового забезпечення, які направлялися ГУ МВС України в АР Крим на адресу ГУ ПФУ в АР Крим для здійснення перерахунку та підвищення, надбавка за кваліфікацію у військового пенсіонера ОСОБА_3 включена до складу грошового забезпечення. На підставі вищевикладеного, ГУ ПФУ в АР Крим 05.10.2012 року направило в ГУ МВС України в АР Крим запит про правомірність включення до складу грошового забезпечення надбавки за кваліфікацію. Також ГУ ПФУ в АР Крим у зазначеному запиті просило ГУ МВС України в АР Крим при необхідності направити уточненні довідки на адресу ГУ ПФУ в АР Крим. У відповідь на вищевказаний запит ГУ МВС України в АР Крим 10.10.12 року направило уточнені довідки, які поступили на адресу ГУ ПФУ в АР Крим 12.10.12 року. В уточнених довідках надбавка за кваліфікацію військового пенсіонера ОСОБА_3 відсутня. Таким чином, виявивши розбіжності, ГУ ПФУ в АР Крим встановлено, що спочатку направлені на адресу ГУ ПФУ в АР Крим довідки були оформлені ГУ МВС України в АР Крим з порушенням законодавства, а саме був вказаний невірний (підвищений) розмір грошового забезпечення вказаного військовослужбовця. Вказана помилка ГУ МВС України в АР Крим спричинила за собою невірний перерахунок та підвищення пенсії ОСОБА_3. Спеціалісти ГУ ПФУ в АР Крим при проведенні перерахунків, а також при обчисленні граничного розміру підвищення пенсій, повинні були керуватися інформацією, вказаною в довідках. Через це, з вини ГУ МВС України в АР Крим була розрахована невірна сума перерахунку та підвищення, розмір більше ніж він мав бути фактично. В результаті цього, ГУ МВС України в АР Крим було завдано збитків ГУ ПФУ в АР Крим у розмірі 4 074,06 грн.
У судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі, зазначив, що ГУ ПФУ в АР Крим звернулось до ГУ МВС України в АР Крим зі списками осіб, пенсії яких підлягають перерахунку для перерахунку пенсії та запросило довідки про грошове забезпечення на пенсіонера ОСОБА_4. На підставі списків ГУ МВС України в АР Крим підготувало для перерахунку довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_3, зазначеного в списку та у місячний строк подало їх Головному управлінню Пенсійного фонду України АР Крим. Оскільки в зазначених списках ГУ ПФУ в АР Крим само вказало про факт отримання пенсіонером ОСОБА_3 надбавки за кваліфікацію, достовірність якого ГУ МВС України в АР Крим не мало можливості перевірити у зв'язку з відсутністю будь-яких додаткових документів в розпорядженні відповідача, то ГУ МВС України в АР Крим надіслало довідку з урахуванням такої надбавки. При цьому вина стосовно достовірності відомостей має бути покладена на ГУ ПФУ в АР Крим, так як саме воно вказало недостовірну інформацію в списках.
Вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України. Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування
Згідно з пунктом 1.1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27 червня 2002 р. N 11-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 лютого 2008 р. N 5-5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 липня 2002 р. за N 581/6869 Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворюють систему органів Пенсійного фонду України, який є центральним органом виконавчої влади.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду в АРК, реалізуючи свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як суб'єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.
Згідно з ч.1, п.5 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV від 09.07.2003 року спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Отже, орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду у випадку виникнення спору з правовідносин за Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV від 09.07.2003 року
З зазначених підстав, спір, що виникає між фізичними, юридичними особами та органами Пенсійного фонду України, у тому числі стосовно стягнення сум переплат пенсій, являється публічно-правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Судом встановлено, що позивач в адміністративному позові просить стягнути з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим суму переплати пенсії військовому пенсіонеру ОСОБА_3 за період з 01.08.2008 року по 31.10.2012 рік в розмірі 4074,06 гривень.
Перевіряючи обґрунтованість позовних вимог судом встановлено наступне.
З матеріалів справи вбачається, що сума переплати утворилась у ході проведення виплат пенсії ОСОБА_3 за 01.01.2008 року по 31.10.2012 рік.
Судом встановлено, що зазначена особа є пенсіонером військовослужбовцем, пенсійне забезпечення таких осіб здійснюється на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" N 2262-XII від 09.04.1992 року (далі - Закон №2262-XII).
Відповідно до п.п.2.2 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономної Республіки Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.02.2008р. №5-5 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 13.03.2008р. №208/14899 Головне управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим здійснює призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовців, особам начальницького складу та інших осіб, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Спеціальним Законом, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.92р.
Відповідно до п. 3 Постанови КМУ від 02.11.06р. № 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" та ст. 99 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007рік" № 489-У від 19.12.06р. з 01.01.2007р. Головному Управлінню ПФУ в АР Крим надано функції з призначення (перерахунку) та виплати пенсій деяким категоріям громадян, зокрема, військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України № 2262.
Отже, судом встановлено, що саме позивач відповідно до покладених на нього завдань здійснює виплати пенсій особам, які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в даному випадку зазначеній у позові особі, звільненої з військової служби.
Судом встановлено, що пенсія ОСОБА_3 була призначена на підставі Закону України №2262-XII за грошовим атестатом №16 від 14 серпня 2000 року та довідкою про додаткові види грошового забезпечення в 1998 - 2000 роках.
Частиною 3 статті 63 Закону України №2262 встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Судом встановлено, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Постанова КМУ від 13 лютого 2008 р. N 45) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Судом встановлено, що Постановою КМ України N 1294 від 07.11.2007 року „Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" затверджено структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, а також затверджено нові схеми посадових окладів військовослужбовців.
Суд зазначає, що згідно з п.2 Постанови КМ України від 13 лютого 2008 р. N 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Судом встановлено, що відповідно до п.2 Постанови КМУ від 13 лютого 2008 р. N 45 головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Суд зазначає, що відповідно до п.3 Постанови КМУ від 13 лютого 2008 р. N 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Зазначене також підтверджується Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. N 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 р. за N 135/13402.
Отже, суд приходить до висновку, що головні управління Пенсійного фонду України складають списки для перерахунку пенсії відносно осіб, які мають право на перерахунок.
При цьому, суд зауважує, що саме головні управління Пенсійного фонду України при складанні списків зобов'язані перевірити ПІБ осіб, стосовно яких складаються зазначені списки, посади, з яких зазначені особи були звільнені, а також розмір грошового забезпечення, з якого обчислена пенсія до перерахунку, оскільки саме ці відомості відображаються в списках, що складаються головними управліннями Пенсійного фонду України (додаток 1 до Постанови КМУ від 13 лютого 2008 р. N 45).
Відповідно до п.24 зазначеного Порядку про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Згідно з п.24 вказаного Порядку після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, суд приходить до висновку, що саме уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення та таким уповноваженим органом є Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим.
Судом встановлено, що ГУ ПФУ в АР Крим подало до ГУ МВС України в АР Крим список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.01.2008 р. , в якому під № N/А - 15677 значився ОСОБА_3, в якому позивачем зазначено, що до розміру грошового забезпечення, з якого обчислена пенсія до перерахунку, входила надбавка за кваліфікацію в/сл.. 2 клас 3% в сумі 6,15 грн.
Також судом встановлено, що ГУ ПФУ в АР Крим подало до ГУ МВС України в АР Крим список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.07.2012 р. , в якому під № N/А - 15677 значився ОСОБА_3 , та також в списку зазначено, що до розміру грошового забезпечення, з якого обчислена пенсія до перерахунку, входила надбавка за кваліфікацію в/сл.. 2 клас 5% в сумі 89,00 грн.
Суд зазначає, що на підставі отриманих від позивача списків осіб, та з урахуванням зазначених позивачем видів грошового забезпечення, ГУ МВС України в АР Крим підготувало довідку від 19.08.2008 р. №55/15677 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії з 01 січня 2008 року згідно з Постановою КМУ від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та довідку від 26.07.2012 року №55/15677 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії з 01 липня 2012 року згідно з Постановою КМУ від 23.04.2012 №355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та подало їх до Головного управління Пенсійного фонду України АР Крим.
Cудом встановлено, що Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим до Головного управління Пенсійного фонду України АР Крим були надані довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3, до розміру грошового забезпечення яких входила надбавка за класну кваліфікацію.
Судом встановлено, що ГУ МВС України в АР Крим до ГУ ПФУ в АР Крим надано довідку № 55/15677 від 19.08.2008 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 - полковника (кап. 1 р., комбриг., бриг./полк. комісар, інж-флаг. 3 р.), відповідно до якої з 01.01.2008 року надбавка за класну кваліфікацію від ДО 5% складає 89,00 гривень.
Судом встановлено, що ГУ МВС України в АР Крим до ГУ ПФУ в АР Крим надано довідку №55/15677 від 26.07.2012 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_3 - полковника (кап. 1 р., комбриг., бриг./полк. комісар, інж-флаг. 3 р.), відповідно до якої з 01.04.2012 року надбавка за класну кваліфікацію 2,5% складає 44,50 гривень.
Суд зазначає, що позивач в адміністративному позові посилається на незаконність включення ГУ МВС України в АР Крим до Довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 надбавку за класну кваліфікацію.
При цьому суд встановлено, що такі відомості відповідач зазначив в довідці лише тому, що позивач в списку самостійно зазначив про отримання пенсіонером на момент звільнення надбавки за кваліфікацію.
Суд погоджується з позицією відповідача, що в нього були відсутні взагалі можливості перевірити факт - які саме види грошового забезпечення отримував пенсіонер на момент звільнення, оскільки така інформація міститься виключно в пенсійній справі, яка в 2008 році була передана відповідачем позивачу, та якою і користувався позивач про формуванні списків.
При цьому судом в судовому засіданні перевірена пенсійна справа пенсіонера ОСОБА_3 та встановлено наступне.
Відповідно до Витягу з наказу командира військової частини 2222 МВС України №159 від 14 серпня 2000р. ОСОБА_3 був звільнений з військової служби в запас з посади заступника командира в/ч 2222 з тилу - начальника тилу.
Суд зазначає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" особи рядового і начальницького складу, що займають посади, за якими згідно із затвердженою Головою Держспецзв'язку номенклатурою може присвоюватися класна кваліфікація, та мають клас: отримують 5 відсотків - 2 клас; 8 відсотків - 1 клас; 11відсотків - майстра.
Суд зазначає, що ОСОБА_3 відноситься до осіб, які мають право на отримання надбавки за класну кваліфікацію на підставі постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу".
Суд зазначає, що зазначена особа мала право на отримання надбавки за класну кваліфікацію також і на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.1998 року № 452 "Про упорядкування додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців", яка діяла раніше.
Судом дослідженні документи стосовно пенсіонера ОСОБА_3, звільненого з військової служби в запас, перевірені підстави призначення пенсій, документи, на підставі яких був здійснений перерахунок, у зв'язку з чим встановлено наступне.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України №56 о/с від 20.06.2000р. полковника ОСОБА_3 (Л-111985), заступника командира в/ч 2222 з тилу - начальника тилу, звільнено з військової служби в запас за пунктом 65, підпунктом "В" (за станом здоров'я).
Згідно з грошовим атестатом №16 від 14 серпня 2000 року, виданим в зв'язку із звільненням з правом на пенсію Начальником фінансової служби в/ч 2222 Ю.Пашкар, ОСОБА_3 був забезпечений видами грошового утримання, зокрема за класність у розмірі 2, 17 гривень.
Згідно з Висновком про призначення пенсії за вислугу років від 21.08.2000 р., затвердженого начальником ФЕВ ГУ МВС України в Криму, надбавка за класність не була включена до списку грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_3
За таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 30 січня 2001 року ОСОБА_3 надбавка за класність включена до грошового забезпечення.
За таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 05 листопада 2003 р. ОСОБА_3 надбавка за класність включена до грошового забезпечення.
За таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 31 серпня 2004 р. до грошового забезпечення включена надбавка за класність в сумі 1,95 грн.
За таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 26 лютого 2005 р. до грошового забезпечення включена надбавка за класність від ДО 3%, що складає 6,15 грн.
За таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 18 травня 2005 р. до грошового забезпечення включена надбавка за класність від ДО 3%, що складає 6,15 грн.
За таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 15 січня 2007 р. до грошового забезпечення включена надбавка за класність від ДО 3% , що складає 6,15 грн.
З довідки про суму додаткових видів грошового забезпечення в 1998-2000 рр. вбачається, що сума надбавки за класність (другий клас) становить:
за 1998 рік: немає;
за 1999 рік: червень - 1,66 грн., липень - 3,84 грн., серпень - 3,84 грн., вересень - 3,84 грн., жовтень - 3,84 грн., листопад - 3,84 грн., грудень - 3,84 грн.;
за 2000 рік: січень - 3,84 грн., лютий - 3,84 грн., березень - 3,84 грн., квітень - 6,15 грн., травень - 6,15 грн., червень - 3,49 грн.
Всього: 52,01 грн., сума надбавки для нарахування пенсії - 2,17 грн.
Згідно з перерахунком від квітня 2008р. до надбавки за вислугу років входила надбавка за класність (2 клас) від ДО 2,5% .
За Довідкою від 16.04.2008р. №55/15677 про розмір грошового забезпечення для перерахунку класність від ДО 2,5% становить 44,50 грн.
Згідно з перерахунком пенсії від 01.09.2008 р. до надбавки за вислугу років входила надбавка за класність (2 клас) від ДО 5%.
За Довідкою від 19.08.2008 №55/15677 про розмір грошового забезпечення для перерахунку класність від ДО 5% становить 89,00 грн.
Відповідно до перерахунку пенсії від 20.03.2009р. в суму грошового забезпечення входила надбавка за класність від ДО 5% в сумі 89,00 грн.
Відповідно до перерахунку пенсії від 14.04.2009р. в суму грошового забезпечення входила надбавка за класність від ДО 5% в сумі 89,00 грн.
За Довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку від 18.06.12 № 15677 до суми грошового забезпечення входить надбавка за класність від ДО 2,5% в сумі 44,50 грн.
Відповідно до перерахунку пенсії від 07.08.2012р. в суму грошового забезпечення входить надбавка за класність від ДО 5% в сумі 89,00 грн.
За Довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку від 26.07.12 р. №55/15677 до суми грошового забезпечення входить надбавка за класність від ДО 2,5% в сумі 44,50 грн.
При цьому, суд зазначає, що така надбавка за класну кваліфікацію була включена до складу грошового забезпечення, згідно якого розраховувалася пенсія пенсіонеру до 2007 року, тобто до моменту передачі справ до УПФУ, що підтверджується наступними документами: Таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 30.01.2001р., Таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 05.11.2003р., Таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 31.08.2004р., Таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 26.02.2005р., Таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 18.05.2005 р., Таблицею про перерахунок пенсії за вислугу років від 15.01.2007р.
Суд зауважує, що головні управління Пенсійного фонду України зобов'язані надати належні списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Більш того, саме головні управління Пенсійного фонду України при складанні списків зобов'язані перевірити ПІБ осіб, стосовно яких складаються зазначені списки, посади, з яких зазначені особи були звільнені, а також розмір грошового забезпечення, з якого обчислена пенсія до перерахунку, оскільки саме ці відомості відображаються в списках, що складаються головними управліннями Пенсійного фонду України (додаток 1 до Постанови КМУ від 13 лютого 2008 р. N 45).
Якщо позивач вважає, що пенсіонер ОСОБА_3 не отримував надбавку за класність на момент звільнення, а тому вона не має бути включена до розміру грошового забезпечення, то і в Списках, що складалися позивачем та направлялися відповідачу для перерахунку, позивач мав указати достовірні відомості про відсутність такої надбавки.
Судом встановлено, що в відповідь на лист ГУ ПФУ В АР Крим, ГУ МВС України в АР Крим надало нові довідки, а саме Довідку від 10.10.2012р. №55/15677 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії з 01 січня 2008 року та Довідку від 10.10.2012р. №55/15677 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії з 01 квітня 2012 року, в яких розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 вказано у меншому розмірі, ніж у первинних довідках.
Так, судом встановлено, що зі складу грошового забезпечення зазначеної особи виключено надбавку за класну кваліфікацію. Зазначене підтверджується довідками, наданими ГУ МВС України в АР Крим у 2012 році, які знаходяться в матеріалах справи.
Суд зазначає, що у зв'язку з наданням ГУ ПФУ в АР Крим до ГУ МВС України в АР недостовірних списків про складові види грошового забезпечення ОСОБА_3, відповідач здійснив їх перерахунок, що спричинило у подальшому переплату пенсії ОСОБА_3 на суму 4074,06 грн.
Судом встановлено, що позивач в адміністративному позові зазначає, що законодавчим обґрунтуванням стягнення з відповідача переплати пенсій є норми статті 65 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Судом встановлено, що відповідно до зазначеної норми закону особи, винні в порушенні законодавства про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, зазначених у цьому Законі, а також у несвоєчасному оформленні або поданні документів для призначення пенсії, у видачі для оформлення пенсій недостовірних даних і документів, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Судом встановлено, що переплата пенсій ОСОБА_3, відбулася саме з провини позивача, відповідач законодавства про пенсійне забезпечення осіб, зазначених в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не порушував, отже, підстав для застосування заходів відповідальності до відповідача на підставі ст. 65 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"немає.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що підстави для стягнення з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим суми переплати пенсії у розмірі 4074,06 гривень при відсутності вини відповідача та при наявності також вини самого ГУ ПФУ в АР Крим відсутні, тому позовні вимоги про стягнення з ГУ МВС України в АР Крим на користь ГУ ПФУ в АР Крим переплати пенсії в розмірі 4074,06 гривень не підлягають задоволенню.
У зв'язку з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору, суд не вирішує питання щодо його стягнення та розподілу.
У зв'язку зі складністю справи судом 18 березня 2013 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 22 березня 2009 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Трещова О.Р.