Справа №2-4049-1/07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2007 року Солом'янський районний суд м. Києва
в складі:
Головуючої-судді Завгородньої І.М.
при секретарі Копєйчиковій К.І.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дитини,
встановив:
25.09.2007р. позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просила стягнути на її користь з відповідача аліменти на утримання малолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н., у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) щомісячно до повноліття дитини, посилаючись на те, що відповідач не надає матеріальної допомоги на її утримання.
Позивач, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання, не з»явилася, тому суд вважає за можливе розглядати справу без її участі.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав та не заперечував проти стягнення аліментів на утримання доньки у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) щомісячно до повноліття дитини.
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, суд пріиходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 12.03.2001 року. Від шлюбних відносин мають сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н.
Відповідно до вимог статтей 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Оскільки відповідач не виконує покладеного на нього законом обов'язку щодо утримання неповнолітньої дитини, тому, враховуючи те, що дитина знаходиться на утриманні позивача, суд вважає позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Визначаючи розмір аліментів, суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки і сина та інші обставини, що мають істотне значення.
Виходячи з наведеного, суд визначає розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки на утримання малолітньої дитини в розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з моменту подачі позовної заяви іі до повноліття дитини.
Згідно ст. 88 ЦПК з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 51 грн.
Також підлягають стягненню з відповідача на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 грн.
Керуючись ст.ст. 88, 208, 209, 213-215, п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, ст.ст. 180-183, 191 Сімейного кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, уродженця м.Києва, проживаючого в АДРЕСА_1працюючого заступником
2
директора приватного сільськогосподарського підприємства «Розвиток і К», яке знаходиться за адресою: вінницька область, Жмеринський район с.Тарасівка, вул.Молодіжна,4 на користь ОСОБА_1аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 25 вересня 2007 року до досягнення нею повноліття.
Рішення суду в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2на користь держави судовий збір у сумі 51 (п"ятдесят одна) грн.
Стягнути з ОСОБА_2на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 (тридцять) грн..
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.