Справа № 2-1946-l\07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2007 року Солом"янський районний суд мЛСиєва в складі:
головуючого : судді Безименної Н.В.
при секретарі Палійчук В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, 3-я особа ОСОБА_3, Солом"янська районна в м. Києві державна адміністрація про визнання особи такою, що втратила право на жиле приміщення,
встановив:
В березні 2007 року позивач звернулася до суду з зазначеним позовом, в якому просить визнати свого колишнього чоловіка ОСОБА_2 таким, що втратив право на жиле приміщення, посилаючись на те, що відповідач після розірвання шлюбу в 1986 році в спірній квартирі не проживає без поважних причин, залишив квартиру добровільно, забрав всі своїх речі, квартирою не цікавиться та несе ніяких зобов"язань по оплаті спірної квартири, проживає з жінкою та дітьми в АДРЕСА_1
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, просила визнати відповідача по справі таким, що втратив право на жиле приміщення в АДРЕСА_1на підставі ст. . 71, 72 ЖК України, посилаючись на те, що вона та син не можуть приватизувати квартиру т, отримати субсидію, змушена сплачувати за відповідача комунальні послуги, самостійно сплатила борг, уклавши з позивачем КП по утриманню житла Солом"янського району м. Києва мирову угоду.
Відповідач в судове засідання не з"явився, хоча належним чином був повідомлений про день, час і місце розгляду справи про що свідчить акт ДЕЖ 903 (ах. 42).
За таких обставин на підстави ст. . 224 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення.
3-і особи в судове засідання не з"явилися, письмово просили розглядати справу у їх відсутності.(а.с 19, 34)
Суд, заслухавши пояснення позивача свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5, ОСОБА_6, які підтвердили, що відповідач без поважних причин не проживає в спірній квартирі приблизно 20 років, квартирою не цікавиться, речей відповідача в квартирі нема, проживає разом з дружиною та дітьми на вул. .Мартиросяна в м. Києві, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що в спірній АДРЕСА_1, яка складається з двох кімнат, жилою площею 27, 5 кв.м зареєстровані позивач , відповідач та їх син - 3-я особа по справі. Квартира неприватизована, що підтверджується довідкою Ф-з (ах. 7)
Встановленим фактам відповідають правовідносини, які регулюються нормами житлового законодавства.
Згідно ст. . 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно ст. . 72 ЖК України визнанні особи такою, що втратила право на жиле приміщення внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку.
Як встановлено в судовому засіданні відповідач залишив добровільно спірне приміщення , забрав свої речі, квартирою не цікавиться, не сплачує комунальні послуги, майже 20 років в квартирі не проживає. Його проживання в АДРЕСА_2підтверджується його розпискою та розпискою його тестя (а.с. 35, 36)
Як вбачається з матеріалів справи (а.с. 46), що відповідач з заявами про перешкоди в користуванні квартирою з 1986 року це звертався.
Оцінивши докази в їх сукупності, враховуючи те, що відповідач не проживає в спірній квартирі приблизно 20 років без поважних причин, має інше місце проживання, суд вважає позовні вимоги позивач обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. .10, 60, 88, 2213-215, 224, 228, 293 ЦПК України, ст. . 9, 71, 72 ЖК України, постановою Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.04.1985 р., суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Визнати ОСОБА_2таким, що втратив право на жиле приміщення в АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено шляхом подання протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом 10 днів після отримання копії рішення..
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано. Якщо було подано заяву, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. .294 ЦПК, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.