Судове рішення #28636938

Справа №279/1424/13-к


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2013 року                     Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Коваленко В.П.,

за участю сторони кримінального провадження прокурора прокуратури Коростенського району ОСОБА_1 , при секретарі Афанасьєвій О.І. , розглянувши клопотання сторони кримінального провадження про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню №12013060060000258 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 ч.1 КК України , -

В С Т А Н О В И В:

В клопотанні прокурор зазначає, що 05 лютого 2013 року близько 21 години 30 хвилин на 40 км автодороги сполученням Коростень – Новоград-Волинський , поблизу с. Бондарівка Коростенського району , на повороті в напрямку с.Охотівка Коростенського району працівниками ВДАІ Коростенського МВ зупинено автомобіль марки ЗИЛ 131, реєстраційний номер НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який на даному автомобілі перевозив без будь-яких документів близько 10 куб. метрів соснового половника. Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_3 звернувся до Коростенського МВ УМВС України в Житомирській області та надав копії специфікації-накладної на відпуск лісоматеріалів необроблених №092885 від 04.02.2013 року та копію товарно-транспортної накладної №003893 від 04.02.2013, які вказують, що було відпущено 11,45 куб.метрів половника хвойного за ціною 5306-05 гривень. Вказані документи свідчать про відпуск лісоматеріалу на його адресу. Однак, надані документи можуть містити ознаки підробки, у зв’язку з чим виникла необхідність отримати доступ до речей і документів.



Вислухавши думку сторони кримінального провадження, котрий підтримав клопотання, вивчивши матеріали кримінального провадження, вважаю, що воно підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав.

В результаті проведення заявленої в клопотанні слідчої дії можуть бути отримані докази , які самостійно та в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення для обставин кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, необхідність отримання зразків підписів та почерку головного лікаря та бухгалтера.

У відповідності до вимог ст.163ч.5 слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів , якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні .

При таких обставинах слідчий суддя приходить до висновку про доцільність застосування такого запобіжного заходу як тимчасовий доступ до речей та документів.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160 – 163 КПК України,

У Х В А Л И В:

Надати тимчасовий доступ до речей і документів та можливість їх вилучення, а саме : заява ОСОБА_3 про замовлення лісо продукції; наряди на відпуск лісо продукції за лютий 2013 року; реєстр видачі нарядів на відпуск лісо продукції за лютий 2013 року; книга реєстрації товарно-транспортних накладних за 2013 рік; книга видачі специфікацій-накладних за 2013 рік; касова книга за 2013 рік; прибутково – касові ордера та квитанції до них за лютий 2013 року, які перебувають у володінні Державного підприємства «Коростенське ЛМГ»

Строк дії даної ухвали становить один місяць з дня її винесення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Житомирської області протягом 5-ти днів з дня її проголошення.

Відповідно до ст.165 КПК України :

1. Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов’язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді,суду.

2. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов’язана пред’явити особі, яка зазначена в ухвалі суду як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.

3. Особа, яка пред’являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов’язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.

4. На вимогу володільця особою, яка пред’являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки , електронних засобів володільця ( за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред’являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ст.166 КПК України:

1.          У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

2.          У разі, якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення цих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.


Слідчий суддя : Коваленко В.П.


З ухвалою ознайомлений “_ __” 2013 р.









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація