Судове рішення #2862967

 

                                                                                               2-1583-2008

 

                                                       

                                                            РІШЕННЯ                   

                                                        іменем України    

 

         10 липня 2008р.                                                                       м.Селидове

 

Селидівський міський суд Донецької області в складі:

         - головуючого судді             Богомолової Ю.І.

         - при секретарі                      Островерховій О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Селидівської територіальної громади про визнання права власності на грошові заощадження з визначенням часток, -

 

                                            В С Т А Н О В И В :

 

У травні 2008р. ОСОБА_1, ОСОБА_2., ОСОБА_3. звернулись до суду із позовом до Селидівської територіальної громади про визнання права власності на грошові заощадження, що зберігаються в ВАТ “Ощадний банк України” № 5484 в порядку спадкування за законом, мотивуючи свої вимоги тим що вони не звернулися в встановлений законом строк до нотаріальної контори для прийняття спадщини, тому звернулися до суду для визнання за ними права власності за законом.

У судовому засіданні позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2. підтримали позов, в обґрунтування якого зазначили, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їх мати - ОСОБА_4, після смерті якої залишилося спадкове майно у вигляді грошових заощаджень, що зберігаються у ВАТ “Ощадний банк України”. До смерті матері вони здійснювали за нею догляд, після смерті - її захоронення. Але в встановлений законом строк вони не звернулися до нотаріальної контори для оформлення спадщини. Тому звернулися до суду з позовом та  просили визнати за ними право власності на спадкове майно, що складається із грошових вкладів, які зберігаються у ВАТ “Ощадний  банк України” № 5484 на рахунках НОМЕР_1; НОМЕР_2; НОМЕР_3, у відділенні ВАТ “Ощадний банк України № 005 5484 на рахунку НОМЕР_4, яке залишилося після смерті ОСОБА_4, померлої  ІНФОРМАЦІЯ_1 у рівних частинах по 1/3 частки кожному.

Позивач ОСОБА_3. у судове засідання не з”явилась. Про день слухання справи повідомлена належним чином. Надала суду заяву, в якій просить розглянути справу без її участі. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

  Представник відповідача, який діє на підставі відповідної довіреності, до судового засідання не з'явився, але надав суду лист, в якому просить розглянути цивільну справу без його участі та прийняти рішення на розсуд суду.

 

Вислухавши пояснення позивачів, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази, суд, в межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України), встановив наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4, що підтверджено свідоцтвом про смерть НОМЕР_5 від 14.10.2006р. виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Селидівського міського управління юстиції Донецької області, номер актового запису 395.

Згідно із довідкою про реєстрацію шлюбу 28 березня 1970р. у виконкомі Михайлівської сільської ради Красноармійського району Донецької області був зареєстрований шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_4. 

Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_6 від 14.09.1954р. ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 та його батьками є ОСОБА_6 та ОСОБА_4.

Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_7 від 04.05.1953р. ОСОБА_2 народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 та її батьками є ОСОБА_6 та ОСОБА_4.

Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_8 від 28.10.1968р. ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 та її батьками є ОСОБА_7 та ОСОБА_4.

17 жовтня 1956р. ОСОБА_4 зареєструвала шлюб з ОСОБА_7, що підтверджено свідоцтвом про одруження НОМЕР_9 від 17.10.1968р. виданого Новоселовською сільрадою Донецької області.

Згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_10 від 19.08.1972р. виданого Селидівським міским бюро ЗАГС Донецької області, актовий запис №110 ОСОБА_2 зареєструвала шлюб з ОСОБА_8та змінила прізвище на ОСОБА_8.

Згідно свідоцтва про шлюб НОМЕР_11 від 22.05.2007р. виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Селидівського міського управління юстиції Донецької області 20.10.1979р. ОСОБА_3 зареєструвала шлюб з ОСОБА_9 та змінила прізвище на ОСОБА_9.

Як вбачається з копій ощадних книжок ОСОБА_4. мала грошові вклади, що зберігаються у відділенні ощадбанку України №5484 м. Селидове на рахунках у НОМЕР_1; НОМЕР_2; НОМЕР_3; у відділенні ВАТ “Ощадбанку України” № 005 5484 на рахунку НОМЕР_4.

Згідно повідомлення ВАТ “Державний ощадний банк України” у Селидівському  відділенні № 5484 ВАТ “Ощадбанк” знаходяться грошові внески на ім”я ОСОБА_4 відкриті: рахунок № НОМЕР_1 до нього компенсаційне нарахування НОМЕР_2 ; компенсаційне нарахування НОМЕР_4; рахунокНОМЕР_3, рахунок НОМЕР_12; рахунок НОМЕР_13. Заповітів немає.

Заслухав в судовому засіданні пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, законодавство, що регулює дані правовідносини, суду вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 328 ЦК України  право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Як передбачено ст. 355 ЦК України, майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.

Відповідно до ст. 357 ЦК України, частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або Законом.

Ст. 1261 ЦК України  передбачає, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.

Згідно зі ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого законом, він не заявив про відмову від неї. 

Ст.1228 ЦК України передбачає входження права на вклад до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.

Відповідно до ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність  свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця  права на спадщину.

З наведених підстав суд вважає за необхідне визнати за позивачами в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_4 право власності на спадщину, яка складається з вкладів, які зберігаються у відділенні ощадбанку України Селидівському  відділенні № 5484 ВАТ “Ощадбанк” на рахунку  НОМЕР_1 до нього компенсаційне нарахування НОМЕР_2 ; компенсаційне нарахування НОМЕР_4; рахунках:НОМЕР_3, НОМЕР_12; НОМЕР_13.

Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані в силу положень ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що заявлений ОСОБА_1, ОСОБА_2., ОСОБА_3. позов є обґрунтованим і визнається таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 328,355,357, 1261, 1268, 1296 ЦК України, ст. ст. 11, 60, 213-215 ЦПК України, суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 право власності на спадкове майно, що  складається із грошових вкладів, які зберігаються у відділенні ощадбанку України Селидівському  відділенні № 5484 ВАТ “Ощадбанк” на рахунку  НОМЕР_1 до нього компенсаційне нарахування НОМЕР_2 ; компенсаційне нарахування НОМЕР_4; рахунках:НОМЕР_3, НОМЕР_12; НОМЕР_13 в рівних частках  - по 1/3 частки кожному.

Заяву про апеляційне оскарження на рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подано через Селидівський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація