Судове рішення #2862966
№2-1577-2008

№2-1577-2008

 

 

 

РІШЕННЯ

Іменем України

         29 липня 2008 року                                                      м. Селидове

Селидівський міський суд Донецької області в складі:

         - головуючого судді             Богомолової Ю.І.

         - при секретарі                      Островерховій О.Г.

розглянувши в відкритому судовому засіданні у приміщенні Селидівського міського суду Донецької області позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила  право користування жилим приміщенням, -

ВСТАНОВИВ:

 

У травні 2008р. ОСОБА_1  звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, мотивуючи свої вимоги тим, що вона мешкає за адресою: АДРЕСА_1. Квартира не приватизована. Її онук ОСОБА_3 перебуває в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 з 24.02.2007р. Від шлюбу  у них народився син -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після того як онук зареєстрував шлюб, 06.03.2007р. вона прописала відповідача в квартиру та потім, без її згоди відповідачка прописала в цю квартиру і свого сина. На теперішній час онук з відповідачкою не проживає. Відповідачка мешкає за іншою адресою, спільне  господарство не ведеться. Сплачує за квартиру позивачка.  Тому вона вважає, що ОСОБА_2. втратила право користування жилим приміщенням, оскільки не мешкає в квартирі більше шести місяців без поважних причин.

У судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги. Просила визнати ОСОБА_2 та її малолітнього сина ОСОБА_4 втратившими право користування жилим приміщенням.

Відповідач у судове засідання не з”явилась. Про день слухання справи повідомлялась належним чином. Надала суду заяву, в якій просила розглянути справу без її участі, з позовом згодна.

Представник 3-ї особи КП “Служба єдиного замовника” м.Селидове у судове засідання не з”явився. Про день слухання справи повідомлявся належним чином, що підтверджено поштовим повідомленням.

Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у судовому засіданні підтвердили той факт, що ОСОБА_2. не мешкає в квартирі АДРЕСА_1, Донецької області більше шести місяців.

Вислухавши пояснення представників сторін, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази, суд, у межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України) установив наступне.

Як вбачається з довідки (виписки з домової книги про прописку та склад сім”ї), виданої КП “Служба єдиного замовника” м.Селидове - ОСОБА_1  є наймачем квартири та прописана за адресою: АДРЕСА_1. На неї відкритий особовий рахунок. Квартира не приватизована. В квартирі, крім неї, прописані: ОСОБА_7, ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4.

Згідно з акту, складеного інспекторами по житлу КП “Служба єдиного замовника” від 12.05.2008р. за адресою: АДРЕСА_1 дійсно зареєстрована, але не мешкає з березня 2007р. до теперішнього часу ОСОБА_2, 1986р.н. таОСОБА_4, 2007р.н. Квартира не приватизована, в ній зареєстровані та постійно проживають: ОСОБА_1., ОСОБА_7 та ОСОБА_3.

Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані сторонами в силу статті 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що Колесник без поважних причин понад один рік не проживає у спірному будинку за адресою АДРЕСА_1.

Згідно ст.64 Житлового кодексу України члени сім”ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов”язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Якщо особи, які постійно проживають разом з наймачем перестали бути членами сім”ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов”язки, як наймач та члени його сім”ї.

Відповідно до вимог ст.71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім”ї зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, якщо наймач або члени його сім”ї були відсутні з поважних причин.

Відповідно до ст.72 Житлового кодексу України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

За таких обставин суд визнає, що ОСОБА_2. не надано беззаперечних доказів на підтвердження її  відсутності понад шість місяців  з поважних причин за  місцем проживання:  АДРЕСА_1.

Таким чином, суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1. свідків, оцінивши представлені в силу ст. 60 ЦПК України докази у їх сукупності, вивчивши матеріали справи, законодавство, що регулює дані правовідносини суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1. доказані, обґрунтовані та підлягають до задоволення.

Керуючись ст. 71,72 Житлового кодексу України, ст.ст. 11, 60, 213-218 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 та її малолітнього сина ОСОБА_4 такими, що втратили право користування жилим приміщенням, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя

 

  • Номер: 6/336/101/2024
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1577/08
  • Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Богомолова Ю.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.02.2024
  • Дата етапу: 06.02.2024
  • Номер: 6/336/101/2024
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1577/08
  • Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Богомолова Ю.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.02.2024
  • Дата етапу: 04.03.2024
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація