Судове рішення #2862965

             Справа №2-1538-2008

 

 

 

РІШЕННЯ

Іменем України

01 серпня 2008 р.                                                                  м. Селидове        

Селидівський міський суд Донецької області в складі

    - головуючого судді Богомолової Ю.І.

    - при секретарі Островерховій О.Г.

розглянувши у судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Селидівської територіальної громади про визнання права власності на квартиру,  -

 

ВСТАНОВИВ :

 

У травні 2008р. ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Селидівської територіальної громади, Красноармійської районної територіальної громади  про визнання права власності на квартиру та грошові вклади, мотивуючи свої вимоги тим, що він є єдиним спадкоємцем після смерті матері  та за ним може бути визнано право власності на спадок, який належав його матері.

В судовому засіданні позивач уточнив позовні вимоги та пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2. Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді: квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, яка належала їй на праві власності та грошового внеску на рахункуНОМЕР_1 в філіалі Ощадбанку України № 2863/026 в с.Красний Яр.  Крім позивача інших дітей у батьків не було. Після смерті матері ні він,  ні його батько не зверталися до нотаріальної контори для прийняття спадщини. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько - ОСОБА_3. Тому фактично він прийняв спадок, який залишився після смерті матері. Просив визнати за ним право власності на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1. Від решти заявлених вимог відмовився.

Представник відповідача Селидівської територіальної громади  до судового засідання не з'явився, надавши суду лист, в якому просив розглянути справу без його участі та винести рішення на розсуд суду.

Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, (ст. 11 ЦПК України) суд установив наступне:

ІНФОРМАЦІЯ_3 народився ОСОБА_1, згідно свідоцтва про народження від 07.09.1951р., НОМЕР_2 виданого Краско-Ярською селищною радою Красноармійського району Сталинської обл., в якому  його батьками зазначені ОСОБА_3 та ОСОБА_2.

Згідно із свідоцтва про смерть від  13.09.1999р. НОМЕР_3, виданого виконкомом Гродівської Селищної ради  Красноармійського району Донецької області, актовий запис № 45 ІНФОРМАЦІЯ_1померлп мати позивача - ОСОБА_2.

Згідно із свідоцтвом про смерть від 15.01.2002р. серії 1-НО № 584 376, виданого виконкомом Гродівської селищної ради Красноармійського району Донецької області, актовий запис № 5, ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача - ОСОБА_3.

Як вбачається зі свідоцтва про право власності на житло № 1239 від 03.08.1993р, виданого на підставі розпорядження служби приватизації п/о «Селидіввугілля»,  за ОСОБА_2 на праві власності значиться квартира, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно повідомлення  Селидівського БТІ, згідно регістраційних даних, квартира за адресою:АДРЕСА_1 значиться на праві власності за ОСОБА_2, згідно свідоцтва про право власності на житло, що видане на підставі розпорядження служби приватизації п/о «Селидіввугілля» від 03.08.1993р. № 1239. Вартість квартири складає 13560 грн.  

Відповідно до довідки від 17.04.2008р. виданої КП «Служба єдиного замовика» позивач мешкає за адресою: АДРЕСА_1, його мати - ОСОБА_2  була власником квартири АДРЕСА_1 та проживала за цією адресою по день смерті.

Як вбачається із повідомлення Першої Селидівської державної нотаріальної контори, спадкові справи після смерті ОСОБА_2 не заводилось. Заповіти відсутні.

Згідно Витягу зі спадкового реєстру (спадкові справи) спадкові справи на ім»я ОСОБА_2 не заводились.

Згідно Витягу зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори), заповітів на ім»я ОСОБА_2 немає. 

Згідно ст. 328 ЦК України  право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.

Відповідно до ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність  свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця  права на спадщину.

Таким чином, суд, заслухавши пояснення позивача, оцінивши представлені в силу ст. 60 ЦПК України докази, вивчивши матеріали справи, законодавство, що регулює дані правовідносини, дійшов до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 12,  328, 1261, 1296 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 213-218 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ :

 

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру № 71, розташовану за адресою: АДРЕСА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя

  • Номер: 6/705/102/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1538/08
  • Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
  • Суддя: Богомолова Ю.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2019
  • Дата етапу: 13.08.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація