22Ц-3279\06
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
2006 року, листопада місяця, 10-го дня суддя судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Луганської області Яресько А.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Алчевського міського суду Луганської області від 18 серпня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості та усунення перешкод у користуванні особистим майном,
встановив:
Рішення по справі було постановлено місцевим судом 18 серпня 2006 року. До канцелярії місцевого суду надійшла заява про апеляційне оскарження рішення 29 серпня 2006 року, а апеляційна скарга надійшла 19 вересня 2006 року. Як вбачається з акту, складеного працівниками місцевого суду та датованого 19 вересня 2006 року, квитанції про сплату державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення до суду разом з скаргою не надходили, хоча про них вказано у переліку в додатку до скарги.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 ЦПК України "заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження". Відповідно до ст. ст. 69 ЦПК "Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок". Отже, строк апеляційного оскарження був пропущений.
Частиною 3 ст. 294 ЦПК України передбачено, що заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку. Ст. 72 ЦПК України вказує на те, що "право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення або продовження строку". Відповідно до ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Заява про поновлення строку до апеляційного суду не надходила, у апеляційній скарзі апелянт не порушує питання про поновлення йому строку - вирішення питання про поновлення строку з ініціативи суду законом не передбачено. Апелянт чи його представник не є позбавленими права подати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із належною мотивацією причин пропуску строку.
Приймаючи до уваги викладене вище та керуючись ст. 72, ч. З ст. 294 ЦПК України, суд
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Алчевського міського суду Луганської області від 18 серпня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості та усунення перешкод у користуванні особистим майном залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, однак її може бути оскаржено шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції: Верховного Суду України.