Судове рішення #286191
Справа №22Ц-3290/2006р

Справа №22Ц-3290/2006р.     Головуючий у 1 інстанції Толкачова Л.А.

Категорія 01,26                                                                     Доповідач у 2 інстанції Приходько К.П.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:

головуючого   Назарчука Р.А.,

суддів                Приходька К.П., Заріцької А.О.,

при секретарі   Зозулі Н.С.,

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Вишгородського районного суду Київської області від 14 вересня 2006 року про скасування забезпечення позову і зняття арешту з будинку по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, вишгородської державної нотаріальної контори, треті особи державні нотаріуси Шостак В.Я., Голуб Л.А. про визнання недійсним заповіту, свідоцтва про право на спадщину та договору дарування,

встановила:

ухвалою Вишгородського районного суду від 14 вересня 2006 року задоволена заява ОСОБА_3 та скасовано забезпечення позову і знятий арешт з будинку АДРЕСА_1.

ОСОБА_1 подала 26 вересня 2006 року заяву про те, що вона буде оскаржувати ухвалу суду першої інстанції в апеляційному порядку, а також заява про поновлення строку на апеляційне оскарження оскільки ухвала від 14 вересня 2006 року отримана нею в суді 22 вересня 200S року, заяву про апеляційне оскарження ухвали суду вона не подала в п'яти денний термін тому, що перебувала на лікарняному, а тому з поважної причини пропущений строк на апеляційне оскарження ухвали.

Апеляційна скарга подана позивачкою 26 вересня 2006 року.

Колегія суддів вважає, що в задоволені клопотання слід відмовити, а апеляційну скаргу залишити без розгляду виходячи із наступних підстав.

Відповідно до вимог ч.2 ст.294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

У відповідності з ч.4 ст.294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених статтею 294 ЦПК України, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

 

Згідно з вимогами ч.4 ст.295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заявниця на обґрунтування пропущеного строку на апеляційне оскарження посилається на те, що вона погано себе почувала і знаходилася на лікуванні. Проте із поданих нею виписок із медичної карти амбулаторного, стаціонарного хворого вбачається, що вона зверталася до лікаря і з 13 вересня 2006 року по 15 вересня 2006 року знаходилася на амбулаторному лікуванні, а з 18 вересня 2006 року по 22 вересня 2006 року під наглядом лікаря.

Апелянтом не подано суду доказів про те, що вона за станом свого здоров'я не змогла прибути до суду на розгляд справи.

Враховуючи, що апелянт апеляційну скаргу подала не в строк, встановлений для її подання, поважних причин пропуску строку не вказала, колегія судців вважає, що в задоволені клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження слід відмовити, а скаргу слід залишити без розгляду.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.67,73,294 ЦПК України колегія суддів,

ухвалила:

в задоволені клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Вишгородського районного суду Київської області від 14 вересня 2006 року, відмовити, апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Вишгородського районного суду Київської області від 14 вересня 2006 року, апеляційну скаргу залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація