Справа №2-2681/07 Кат.30
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Донецьк 30.08.2007р.
Пролетарський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого судді Козаченка А.В.
при секретарі Ляшенко Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу за позовом ВАТ «ПЕС Енерговугілля» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості», -
ВСТАНОВИВ:
15.062007р. позивач звернувся до суду з цим позовом до відповідача, вказавши, що вона мешкає за адресою: АДРЕСА_1, та є абонентом позивача. При перевірці дотримання вимог Закону України „Про електроенергетику", Правил користування електроенергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357 у відповідача було виявлено порушення вимог діючого законодавства України. За даним фактом був складений акт № 000696 від 11.07.2006 року та виникла заборгованість у сумі 638, 65 гривень, яку просив стягнути з відповідача
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги та просив їх задовольнити.
Відповідач заперечувала проти задоволення позову, вказавши, що в цьому будинку не мешкає, проживає у сусідньому будинку, тому в зриві пломби не винна.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обгрунтованим і таким, що підлягає повному задоволенню, з наступних підстав.
Згідно ст. ст. 1, 26 ч.3, 4, 27 ч.2 Закону України «Про електроенергетику» електрична енергія є товарною продукцією, призначеною для купівлі і продажу. Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов, договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією. Правопорушенням в електроенергетиці є порушення правил користування енергією.
Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357, п.п. 35, 42, 48, 53 передбачене наступне.
Споживач енергії зобов'язаний забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або іншому об'єкті споживача.
Споживач несе відповідальність за порушення правил користування електричною енергією та пошкодження приладів обліку.
Електропостачальник має право відключити споживача у разі розкрадання електричної енергії, навмисного пошкодження приладу обліку.
У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Споживач має право внести до акту свої зауваження. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представника енергопостачальника. На підставі акту енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених п. 35 цих Правил), а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акту про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричною енергією за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
В судовому засіданні встановлено, що відповідачка зареєстрована проживає за адресою: АДРЕСА_1 і є абонентом позивача (а.с. 4, 5) та користуються електроенергією, яка постачається за цією адресою позивачем, а тому суд вважає, що відповідач є споживачем енергії.
За результатами перевірки 11.07.2006р. у присутності ОСОБА_1. був складений акт №000696 про порушення споживачем Правил користування електроенергією за адресою:АДРЕСА_1 (а.с 6), після чого позивачем проведено перерахунок за вказаним актом, згідно з яким збитки розраховано у сумі 271, 81 гривень і крім цього з цього дня нарахована заборгованість у сумі 366, 84 гривень (а.с. 5).
2
Судом перевірено правильність розрахунку, виконаного позивачем, і встановлено, що такий перерахунок зроблено у відповідності до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою НКРЕ від 22.11.1999 р. № 1416, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 грудня 1999 р. за № 919/3212. Таким чином, позов підлягає повному задоволенню.
Крім цього, у відповідності зі ст. 88 ЦПК України з відповідача належить стягнути на користь позивача понесені ним витрати у вигляді сплачених витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі ЗО гривень.
Від сплати судового збору відповідача суд вважає можливим звільнити на підставі ст. 82 ЦПК України, враховуючи його майновий стан.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 88, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ «ПЕС Енерговугілля» до ОСОБА_1 «про стягнення заборгованості» -задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «ПЕС Енерговугілля» на рахунок 26004056998007 в АКБ «Капітал», МФО 334828, ЄДРПОУ 00169845 заборгованість у сумі 638 гривень 65 копійок, а також витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи у розмірі ЗО гривень, звільнівши від сплати судового збору.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано позивачем протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
- Номер: 6/265/299/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2681/07
- Суд: Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя
- Суддя: Козаченко А.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.06.2016
- Дата етапу: 22.06.2016
- Номер: 6/265/47/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2681/07
- Суд: Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя
- Суддя: Козаченко А.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.03.2018
- Дата етапу: 26.04.2018