Судове рішення #2855638
Справа № 2-1307/2008 р

Справа № 2-1307/2008 р.

 

РІШЕННЯ

Іменем України

24 вересня 2008 року Калинівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого Копчинського В.І.

при секретарі Кулик Т.С.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка в позові вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3, після якого залишилась спадщина, яка складається з житлового будинку з господарськими будівлями, що розташований в АДРЕСА_1. Згідно заповіту від 19.02.2001 року вона та відповідачка по справі являються спадкоємцями. Вона фактично прийняла спадщину, так як похоронила батька, користується будинком, обробляє присадибну земельну ділянку. Однак, спадкові права не має можливості оформити, так як в передбачений законом шестимісячний термін не звернулася в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини. Тому звернулася до суду з даним позовом.

Позивачка в попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила встановити факт прийняття нею спадщини після смерті батька та визнати за нею право власності на житловий будинок в порядку спадкування за заповітом.

Відповідачка в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнає, відмовляються від прийняття спадщини після смерті батька.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Так, в судовому засіданні достовірно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачки ОСОБА_3, після якого залишилась спадщина, яка складається з житлового будинку з господарськими будівлями, що розташований в АДРЕСА_1.

Згідно заповіту від 19.02.2001 року сторони по справі являються спадкоємцями. Позивачка, фактично прийняла спадщину, вступивши у володіння спадковим майном, похоронила батька, користується будинком, обробляє присадибну земельну ділянку.

Однак, позивачка спадкові права не має можливості оформити, так як в передбачений законом шестимісячний термін не звернулася в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини.

Інший спадкоємець - відповідачка по справі ОСОБА_2 спадщину не прийняла та на неї не претендує, від своєї частки відмовляється на користь позивачки, що підтверджується її письмовою заявою та поясненнями в судовому засіданні.

За вказаних обставин суд вважає за можливе визнати за позивачкою право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом після смерті батька.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1268, 1270 ЦК України, ст.ст.10, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини на житловий будинок з господарськими будівлями, що розташований в АДРЕСА_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Сальник, Калинівського району, Вінницької області.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, вартістю 33143 грн., який складається з житлового будинку літ.А з прибудовою веранди літ.а, загальною площею 22,2 кв.м, житловою площею 12,6 кв.м, літньої кухні літ.Б, погріба літ.В, убиральні літ.Г, 1/2 криниці літ.К, огорожі літ.№ 1-3, що розташований в АДРЕСА_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Сальник, Калинівського району, Вінницької області.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

 

СУДДЯ:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація