Судове рішення #2855122
Справа № 22-2465/07

Справа № 22-2465/07

                                                                                        Головуючий у 1-й інстанції

                                                                                                   Курилець А.Р.

Доповідач в апел. інстанції Кіт І.Н.

Категорія:- 30

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

12 листопада 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі:

головуючого: Кота І.Н.

суддів:   Бермеса І.В.,  Богонюка М. Я.

при секретарі: Титаренко К.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні у місті Львові цивільну справу за апеляційною скаргою Галицької районної адміністрації Львівської міської ради на ухвалу Галицького районного суду м.  Львова від 08 серпня 2007 року.

Заслухавши доповідь судді апеляційного суду,  пояснення сторін на підтримання доводів апеляційної скарги і заперечень на неї,  перевіривши матеріали справи,    колегія суддів,  -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 08 серпня 2007р. відмовлено у задоволенні заяви Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про поновлення терміну на подачу до виконання виконавчого листа для забезпечення виконання у примусовому порядку рішення Ленінського районного суду м. Львова від 16 жовтня 1989р. про виселення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1. При цьому районний суд виходив з того,  що заявником не було подано жодних доказів поважності причин пропуску строку для пред"явлення виконавчого листа до виконання.

Ухвалу суду оскаржила Галицька районна адміністрація Львівської міської ради. В апеляційній скарзі покликається на незаконність та необґрунтованість оскаржуваної ухвали. Зокрема зазначає,  що поза увагою суду залишились доводи заявника,  що станом на час ухвалення судового рішення в жовтні 1989р. обов"язок звернення його до виконання покладався на районні суди ,  а не безпосередньо на особу в користь якої ухвалено рішення.

Крім того,  питання про поновлення строку розглянуто судом без повідомлення сторін про день і час судового засідання,  що є порушенням процесуального законодавства.

Просить ухвалу районного суду скасувати і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.

Перевіривши у межах доводів апеляційної скарги та поданої заяви про поновлення строку,  законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для відхилення апеляційної скарги,  виходячи із наступного.

 

2

Встановлений ч.2  ст. 371 ЦПК України порядок вирішення питання про поновлення пропущеного строку для пред"явлення виконавчого листа до виконання передбачає,  що заява про поновлення строку повинна розглядатися у судовому засіданні з обов"язковим повідомленням сторін,  які беруть участь у справі.

З матеріалів справи ,  зокрема протоколу судового засідання від 08.08.07р.безспірно вбачається,  що у ньому приймала участь і давала пояснення по суті поданої заяви представник Галицької районної адміністрації Покора І.О.,  яка разом з тим не подала жодних доказів на підтвердження поважності причин несвоєчасного пред"явленя виконавчого листа до виконання,  як і наявності такого у особи в користь якої ухвалено рішення суду.( а.с. 20-24). Зазначене дає підстави вважати,  що судом першої інстанції було належно дотримано встановлений законом порядок вирішення питання .

Таким чином,  відповідно до положень ч.1  ст. 312 ЦПК України,  постановлена з дотриманням встановленого законом порядку вирішення питання ухвала підлягає залишенню без зміни.

Враховуючи наведене та керуючись  ст.  ст. 303,  307,  312,  314,  315 ЦПК України,  колегія судців,  -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу Галицької районної адміністрації Львівської міської ради відхилити. Ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 08 серпня 2007р. залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення,  та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили,  шляхом подання на неї касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація