Судове рішення #28548093

Дата документу Справа №





АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ


№22-ц/778/763/13 Головуючий у 1-й інстанції: Задорожко Д.А.

. Суддя-доповідач: Глазкова О. Г.


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


07 лютого 2013 року м. Запоріжжя


Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

головуючого Бєлки В. Ю.

суддів Глазкової О. Г.

Трофімової Д.А.

при секретарі: Остащенко О.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Василівського районного суду Запорізької області від 03 грудня 2012 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Закритого акціонерного товариства „Запорізький залізорудний комбінат" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Василівському районі Запорізької області, про стягнення моральної шкоди, завданої професійним захворюванням, -


ВСТАНОВИЛА :


У жовтні 2012 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ВВДФССНВВПЗ у Василівському районі Запорізької області, про стягнення моральної шкоди, завданої професійним захворюванням.

В позові позивачем зазначено, що з 22.05.1998 по лютий 2009 року він перебував в трудових правовідносинах із ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат». Загальний стаж роботи на вказаному підприємстві склав 10 років 10 місяців. Умови праці на його робочому місці відносяться до особливо шкідливих та особливо важких - список № 1, затвердженого Постановою КМ України № 36 від 16 січня 2003 року «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах».

З 30.01.2009 року по 11.02.2009 року він проходив стаціонарне обстеження в державній установі «Інститут медицини праці Академії медичних наук України», клініка професійних захворювань. Згідно з висновком центральної лікарсько - експертної комісії від 05.11.2009 року, протокол № 40/1586, та виписки з історії хвороби № 128, йому був встановлений діагноз: «хронічний бронхіт 2-й стадії фаза затихаючого загострення прикорневий і нижньодолевий пневмосклероз ЛН (першої) стадії, хронічна двобічна сенсоневральна приглухуватість з легким




ступенем зниження слуху «II» захворювання професійні». На підставі встановленого діагнозу та виписки з історії хвороби від 13.02.2009, яка була видана клінікою професійних захворювань, інституту медицини праці, Академії медичних наук України, комісією у складі працівників Василівської районної санітарно - епідемічної станції, адміністрації ЗАТ «ЗЗРК» та ФССНВВПЗ України 18.11.2009 складено акт розслідування хронічного професійного захворювання форми П-4, згідно з яким в нього встановлений основний діагноз: ««хронічний бронхіт 2-й стадії фаза затихаючого загострення прикорневий і нижньодолевий пневмосклероз ЛН (першої) стадії, хронічна двобічна сенсоневральна приглухуватість з легким ступенем зниження слуху «II» по класифікації ОСОБА_4 і ОСОБА_5- захворювання професійні, встановлені вперше. Згідно з актом його професійне захворювання виникло внаслідок праці за професією: підземного електрозварювальника ручної зварки в умовах впливу зварювальної аерозолі, шуму, кварцового пилу, граничних і вище норм ПДК і ПДУ, а причиною професійного захворювання, є зварювальна аерозоль, кремнія диоксид аморфний: 0,86-3,76 мг.м.куб при ПДК 1,0 мг.м. куб. шум : 77дБА-86дБА при ПДУ - 80 дБА. Позивач неодноразово проходив і проходить курси лікування та обстеження, зокрема в профпаталогічному відділенні Запорізької обласної клінічної лікарні «ЗОКЛ». Згідно акту МСЕК від 11.12.2009 р. він втратив професійну працездатність і йому встановлена третя група інвалідності, а після повторного огляду МСЕК 13.12.2011 року, йому встановлена третя група інвалідності безстроково.

Позивач зазначав, що його професійне захворювання та встановлена в подальшому інвалідність 3-ї групи з втратою професійної працездатності настала в результаті його трудових відносин з ЗАТ «ЗЗРК», що підтверджується актом розслідування хронічного професійного захворювання. Внаслідок професійного захворювання та втратою ним професійної працездатності йому завдано моральної шкоди, яка виразилася в постійному відчутті фізичного болю, важкості дихання, вимушеності прийняття лікарських препаратів, обмеженні у фізичному навантаженні та неможливості ведення повноцінного способу життя, порушенні звичного ритму життя, неможливості знайти високооплачувану роботу, втраті друзів, відчутті постійної самотності. На підставі викладено, позивач просив суд стягнути з відповідач на його користь завдану моральну шкоду в розмірі 400 000 грн.

Рішенням Василівського районного суду Запорізької області від 03 грудня 2012 року позов задоволено частково.

Стягнуто із ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат» на користь ОСОБА_3 15 000 грн. в якості відшкодування моральної шкоди.

В іншій частині позову відмовлено.

Стягнуто із ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат» в дохід держави судовий збір в розмірі 4, 02 грн.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду ОСОБА_3 звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду скасувати та ухвалити нове, яким його позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Заслухавши у засіданні апеляційного суду доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції і обставини справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.307 ЦПК України за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції апеляційний суд має право постановити ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення рішення без змін.

Згідно ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Як вбачається з матеріалів справи, встановлено судо та не заперечують сторони, позивач з 09.03.1998 року по 13.02.2009 року на підставі особистого волевиявлення працював підземним




електрозварювальником ручної зварки на шахті «Експлуатаційна» ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат». Загальний стаж роботи на даному підприємстві складає 10 років 10 місяців. Загальний стаж ОСОБА_3 по професії електрозварювальника ручної зварки, яка є шкідливою як при роботі на поверхні, так і під землею, складає 19 років 7 місяців.

При укладенні трудового договору працівники, зайняті в в підземних умовах, повідомляються про наявність шкідливих факторів.

Відповідно до п.14 санітарно-гігієничної характеристики від 14.08.2008 року Василівської райСЕС повністю виключити шкідливі фактори при роботі в підземних умовах неможливо.

Згідно п.13 санітарно-гігієничної характеристики від 14.08.2008 року Василівської райСЕС за результатами шорічного, починаючи з 1998 року, медичного огляду позивач визначався Дніпрорудненською міською лікарнею придатним для роботи за своєю професією.

Згідно з висновком центральної лікарсько-експертної комісії від 05.11.2009 року, протокол № 40/1586 та виписки з історії хвороби № 128 позивачу був встановлений діагноз: «Хронічний бронхіт 2-й стадії…».

На підставі встановленого діагнозу та виписки з історії хвороби від 13.02.2009 року та інших медичних документів позивачу встановлено основний діагноз: «Хронічний бронхіт 2-й стадії фаза затихаючого загострення прикореневий і ніжньодолевий пневмосклероз ЛН (першої) стадії… Захворювання професійне.

Відповідно виписки із акта огляду МСЕК серія АД № 166977 ОСОБА_3 встановлена третя група інвалідності - безстроково. Захворювання професійне.

Не зважаючи на такі обставини, позивач свідомо продовжував працювати в шкідливих умовах. Звільнений з роботи він був 13.02.2009 року не за станом здоров»я, а за власним бажанням у зв»язку з виходом на пенсію за віком по списку № 1.

Тобто, не йде мова про втрату робочого місця та професії, яка годувала позивача і його сім»ю, та про додаткові зусилля для організації подальшого життя.

Встановлення позивачу інвалідності - третя група без зазначення строку повторності огляду(безстроково) обумовлене досягнення ним пенсійного віку, що встановлено ст.26 ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

Задовольняючи частково позовні вимоги позивача, суд першої інстанції виходив із засад розумності, виваженості та справедливості. При цьому взяв до уваги конкретні обставини по справі, характер отриманих позивачем захворювань і пов»язані з ними фізичні і моральні страждання.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції відповідає вимогам закону. При ухваленні рішення норми закону не були порушені, а тому підстав для скасування рішення суду не вбачається.


Керуючись ст.ст. 307,308,313-315,317 ЦПК України, колегія суддів,


УХВАЛИЛА:


Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.

Рішення Василівського районного суду Запорізької області від 03 грудня 2012 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня проголошення.



Головуючий:


Судді:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація