У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі :
головуючого Селівона О.Ф.,
суддів Дороніної В.П., Шевченко Т.В.
розглянула в судовому засіданні 12 жовтня 2006 року в м. Києві справу за касаційною скаргою потерпілої ОСОБА_1 на постанову Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 21 лютого 2005 року та ухвалу колегії суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Запорізької області від 18 травня 2005 року щодо ОСОБА_2.
Цією постановою
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,
уродженця м.Єревана, громадянина України,
раніше не судимого,
звільнено від кримінальної відповідальності за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, на підставі п."б" ст.1 Закону України "Про амністію" від 11 липня 2003 року, а кримінальну справу щодо нього закрито.
Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Запорізької області від 18 травня 2005 року дану постанову залишено без зміни, а апеляцію потерпілої ОСОБА_1 - без задоволення.
У касаційній скарзі потерпіла ОСОБА_1 просить скасувати зазначені судові рішення, а справу направити на нове розслідування. Мотивує тим, що їй не було повідомлено про розгляд у суді подання слідчого про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності у зв'язку з актом амністії, чим порушено її права. Також зазначає, що в ході досудового слідства вона не отримувала повідомлень чи постанови про відмову у порушенні кримінальної справи щодо ОСОБА_2 за ст.135 КК України, а апеляційний суд, розглядаючи її апеляцію, не дав правової оцінки цим порушенням.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи скарги, колегія суддів вважає, що у задоволенні скарги необхідно відмовити.
Так, як убачається із матеріалів справи, органом досудового слідства не було встановлено в діях ОСОБА_2 злочину, передбаченого ст.135 КК України, а тому 31 березня 2003 року винесено постанову про відмову у порушенні кримінальної справи за ознаками цього злочину і цю постанову не скасовано.
Відповідно до вимог ст.275 КПК України розгляд справи в суді провадиться тільки в межах пред'явленого обвинувачення.
У справі, яка надійшла до суду з поданням слідчого про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі п."б" ст.1 Закону України "Про амністію" від 11 липня 2003 року, ОСОБА_2 обвинувачувався у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України. Оскільки ОСОБА_2 обвинувачувався у вчиненні злочину з необережності, мав на утриманні малолітню дитину, то він підлягав звільненню від кримінальної відповідальності на підставі вищезазначеного акту амністії.
Тому Закон України “Про амністію” від 11 липня 2003 року у даній справі застосовано судом правильно, а відсутність потерпілої ОСОБА_1 під час розгляду судом цього питання істотно не вплинула на правильність судового рішення.
Порушень вимог кримінально-процесуального закону, які могли б бути підставою для скасування або зміни ухвалених у даній справі судових рішень, не виявлено.
Отже, підстав для призначення кримінальної справи до касаційного розгляду з повідомленням осіб, зазначених у ст.384 КПК України, немає.
Враховуючи наведене, керуючись ст.394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
У задоволенні касаційної скарги потерпілої ОСОБА_1 у справі щодо ОСОБА_2 відмовити.
Судді:
Селівон О.Ф. Дороніна В.П. Шевченко Т.В.
З оригіналом згідно:
Суддя Верховного Суду України О.Ф.Селівон