Судове рішення #284935
У Х В А Л А

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

Колегія суддів Судової палати Верховного Суду України

у кримінальних справах у складі:

 

головуючого

Колесника М.А.

 

суддів

Кравченка К.Т. і Скотаря А.М.

 

прокурора

Сорокіної  О.А.

 

 

розглянула в судовому засіданні в м. Києві 2 листопада 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1

 

Вироком Томашпільського районного суду Вінницької області від 22 квітня 2005 року

 

ОСОБА_1,

1987 року народження, судимості не має,

 

засуджено за ст.15 і ч.3 ст.185 КК України на 3 роки позбавлення волі.

 

На підставі ст.75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік. До нього також застосовано вимоги, передбачені ст.76 КК України.

 

Постановлено стягнути солідарно із засуджених ОСОБА_2 й ОСОБА_1 на користь потерпілого ОСОБА_3 21 000 грн. матеріальної й 1 000 моральної шкоди.

 

Цим же вироком засуджено ОСОБА_2, судове рішення щодо якого не оскаржено.

 

В апеляційному порядку справа не переглядалась.

 

ОСОБА_1 визнано винуватим у тому, що він 11.01.2005 р. у ІНФОРМАЦІЯ_1 Томашпілського району Вінницької області, за попередньою змовою з ОСОБА_2, із проникненням у приміщення, вчинив замах на таємне викрадення майна ОСОБА_3 вартістю 28  грн., але не довів злочину до кінця з причин, які не залежали від його волі.

 

За змістом касаційної скарги, засуджений ОСОБА_1, посилаючись на безпідставність стягнення з нього матеріальної шкоди, просить скасувати вирок у цій частині.

 

Заслухавши доповідача, думку прокурора про необхідність скасування вироку у частині стягнення з ОСОБА_2 й ОСОБА_1матеріальної та моральної шкоди й направлення справи в цій частині на новий судовий розгляд у порядку цивільного судочинства, перевіривши матеріали справи, та, обговоривши доводи скарги засудженого й заперечення на неї потерпілого, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню.

 

Відповідно до ч.1 ст.28 КПК України особа, яка зазнала матеріальної шкоди від злочину, вправі при провадженні в кримінальній справі пред'явити до обвинуваченого або до осіб, що несуть матеріальну відповідальність за дії обвинуваченого, цивільний позов, який розглядається судом разом з кримінальною справою.

 

Як видно з матеріалів справи, від злочину, за який засуджено ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (замах на крадіжку майна ОСОБА_3 вартістю 28 грн.) потерпілий ОСОБА_3 не зазнав матеріальної шкоди. Що ж стосується  стягнення на користь ОСОБА_3 моральної шкоди, то це рішення суду належним чином не вмотивовано.

 

Отже, цивільний позов ОСОБА_3 не міг розглядатись судом разом з кримінальною справою, а тому вирок у цій частині підлягає скасуванню, а справа направленню на новий судовий розгляд у порядку цивільного судочинства. 

 

Скасовуючи вирок у зазначеній частині, колегія суддів позбавлена можливості застосувати до ОСОБА_2 і ОСОБА_1ч.2 ст.74 КК України ( виходячи з вартості майна, на викрадення якого було вчинено замах, і вимог Закону України від 02.06.2005 р. за  № 2635-IV ), оскільки в справі відсутні, як того вимагає ст. 405-1 КПК України, їх заяви або подання прокурора про це.

 

Керуючись статтями 395 і 396 КПК України, колегія суддів, - 

 

У Х В А Л И Л А:

 

касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 задовольнити частково.

 

Вирок Томашпільського районного суду Вінницької області від 22 квітня 2005 року щодо ОСОБА_1 - за його касаційною скаргою й щодо ОСОБА_2  - відповідно до ст.395 КПК України, у частині стягнення з них на користь ОСОБА_3 матеріальної й моральної шкоди у сумі відповідно 21 000 грн. і 1 000 грн. скасувати, а справу в цій частині направити на новий судовий розгляд у порядку цивільного судочинства.

 

Судді:

 

КОЛЕСНИК М.А.                    КРАВЧЕНКО К.Т.           СКОТАРЬ А.М.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація