Судове рішення #2848648
Справа № 2-749/2008 р

Справа № 2-749/2008 р.

 

 

 

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

           

Іменем України

 

12 вересня 2008 року                  Шаргородський районний суд Вінницької  області

 

в складі: головуючого                  судді   Трофімчука М.Ю.

               при секретарі                              Рошак К.В.

 

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду  справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання 

в с т а н о в и в:

                    27.08.2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, в якому зазначила, що з 06 серпня 1989 року по 20 січня 1999 року вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Шлюб між ними розірвано Шаргородським відділом РАЦС, актовий запис №5, що стверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу від 20.01.1999 року. Під час шлюбу в них народилася донька - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Дочка проживає з нею, та знаходиться на її повному утриманні.

                   Після розірвання шлюбу, за рішенням Шаргородського районного суду Вінницької області, відповідач сплачував аліменти на утримання дочки до досягнення нею повноліття. 22.07.2008 року державним виконавцем Тарасовим Є.В. відділу ДВС Літинського районного управління юстиції винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, оскільки 13.06.2008 року дочці виповнилося 18 років.

                   Проте, на даний час їх дочка продовжує навчання у Вінницькому обласному коммунальному гуманітарно-педагогічному коледжі. Зі вступом дочки до  навчального закладу збільшилися матеріальні затрати на її утримання, а саме: на харчування, одяг, оплату за гуртожиток, придбання підручників та зошитів, витрати на лікування.

                  Добровільно матеріальної допомоги на утримання дочки відповідач не надає, на її прохання надати таку допомогу не реагує. Він фізично здоровий, працездатний, протее згідно повідомлення Івчанської сільської ради Літинського району Вінницької області №83 від 14.08.2008 року, не працює, має систематичний прибуток від ведення домашнього господарства, крім того має заробіток від періодичних заробітків у приватних осіб, має грузовий та легковий автомобілі.

                   Самостійно матеріально утримувати дочку вона не взмозі, оскільки з 01.02.2008 року ніде не працює, здійснює догляд за хворою матір'ю, яка потребує постійного догляду. А тому просить суд позов задоволити.

                   В судовому засіданні ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримала, посилаючись на ті самі обставини, що і в позовній заяві.

                 Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання не з'явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки  в суд  не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи з поважних причин чи розгляд справи у його відсутності - не надходило. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

                  Вирішуючи спір суд встановив, що сторони розірвали шлюб 20.01.1999 року (а.с.4). Від спільного проживання в шлюбі мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, батьком якої в свідоцтві про народження зазначений відповідач (а.с. 3). В даний час дочка являється студенткою третього курсу денної форми навчання Вінницького обласного коммунального гуманітарно-педагогічного коледжу, непрацездатна і потребує матеріальної допомоги (а.с.9). Відповідач матеріальної допомоги на утримання дочки не надає і вона знаходиться на повному утриманні матері (а.с.7). Він працездатний, має власний будинок, підсобне господарство, користується земельною ділянкою площею 0,95 га (а.с.10).

                 Даному факту відповідають сімейні правовідносини, які регулюються ст.ст.181-182, 199-200 СК України,  відповідно до яких  батьки зобов'язані утримувати  повнолітніх дітей, які продовжують навчатися до досягнення  ними двадцяти трьох років. У разі ухилення батьків від виконання цього обов'язку кошти на утримання дітей стягуються з матері, батька дитини в частці від їх доходу і (або) у твердій грошовій сумі за рішенням суду. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

                Оскільки право  позивачки та її дочки на матеріальне утримання з боку батька порушено, то воно підлягає судовому захисту, а позов задоволенню.

                Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215, ЦПК України, на підставі ст.ст. 181-182, 199-200 СК України, суд, -                                    

в и р і ш и в:

 

                  Позов задоволити.

                  Стягнути з ОСОБА_2, 1969 року народження, жителя с.АДРЕСА_1, українця, громадянина України, не працюючого на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в твердій грошовій сумі - 250 (двісті п'ятдесят) гривень щомісячно, починаючи з 27.08.2008 року  і до закінчення нею навчання, але не більше як  до досягнення  нею 23 років.

                 Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави в сумі 51 грн. та витрати з інформаційно - технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 7,50 грн.

                   Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Шаргородський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

                   Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

СУДДЯ :

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація