Справа № 22-1060/08 Головуючий в суді 1 інст: Рудик Л.М.
Доповідач: Мельник Ю.М.
У Х В А Л А
іменем України
29 вересня 2008 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області в складі:
головуючого - судді: Оніпко О.В.
суддів: Мельника Ю.М. , Хилевича С.В.,
при секретарі судового засідання Омельчук А.М
за участю представників сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою Рівненської філії відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» на рішення Гощанського районного суду від 11 червня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Рівненської філії відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу
в с т а н о в и л а:
У березні 2008 року ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Рівненської філії ВАТ «Укртелеком» про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
При цьому вказував, що звільнення із роботи за п. 4 ст. 40 КЗпП України відповідачем було проведено без законних на те підстав , оскільки 1 лютого 2008 року він був відсутнім на роботі з поважних причин - через поганий стан здоров»я і зверненя з цього приводу до лікаря, а тому прогулу не вчиняв.
Рішенням Гощанського районного суду від 11 червня 2008 року ОСОБА_1 був поновлений на роботі та було ухвалено стягнути із відповідача на його користь 4028 грн. 86 коп. за час вимушеного прогулу.
Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1на роботі та в частині стягнення середнього заробітку за один місяць було допущено до негайного виконання.
Не погодившись із рішенням суду , ВАТ «Укртелеком» в особі Рівненської філії подало апеляційну скаргу, в якій зазначило , що суд першої інстанції прийняв до уваги суперечливі показання позивача про причини неявки 1 лютого на роботу, які не відповідають обставинам справи. Висновки суду про те, що роботодавець не врахував тяжкість вчиненого позивачем проступку також не відповідає дійсності , оскільки ОСОБА_1 раніше неодноразово притягувався до кримінальної та дисциплінарної відповідальності. Окрім того , вказує, що Рівненська філія ВАТ «Укртелеком» не являється юридичною особою, а є структурним підрозділом товариства, а тому не могла бути відповідачем у суді.
Із зазначених підстав просило рішення місцевого суду скасувати та направити справу на новий розгляд до суду 1 інстанції.
У судовому засіданні апеляційного суду представник ВАТ «Укртелеком» апеляційну скаргу підтримав і давши пояснення в межах доводів апеляційної скарги, просить її задовольнити.
Представник ОСОБА_1.- ОСОБА_2вважає рішення суду 1 інстанції законним та обґрунтованим , а тому просить апеляційну скаргу відхилити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази у справі та проаналізувавши доводи апеляційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення , виходячи із такого.
Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1 та приймаючи рішення про поновлення його на роботі на посаді водія Рівненської філії ВАТ «Укртелеком» і стягнення із цієї філії на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу, суд не перевірив процесуальну правоздатність відповідача.
Довідка № 3079 Головного управління статистики у м. Києві вказує на те, що Рівненська філія ВАТ «Укртелеком» є відокремленим підрозділом ВАТ «Укртелеком» без права юридичної особи.(а.с. 61)
На порушення вимог ст. 33 ЦПК України суд вирішив справу за позовом ОСОБА_1до Рівненської філії ВАТ «Укртелеком» , яка не являється юридичною особою, а тому не наділена цивільною правоздатністю , не вирішивши при цьому питання про заміну неналежного відповідача у справі.
Постановивши рішення про задоволеня позову , суд 1 інстанції вирішив питання про права та обов»язки ВАТ «Укртелеком» , яке не брало участі у справі.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 311 ЦПК України в тому разі , коли суд вирішив питання про права та обов»язки осіб, які не брали участі у справі , то таке рішення підлягає скасуванню із передачею справи на новий розгляд.
Зважаючи на те, що рішення суду 1 інстанції було постановлено з порушенням норм процесуального права , які є безумовною підставою для скасування рішення суду 1 інстанції і передачі справи на новий розгляд, то колегія суддів прийшла до висновку за необхідне рішення Гощанського районного суду від 11 червня 2008 року скасувати а справу направити на новий розгляд.
Керуючись п.5 ч.1 ст. 307, п.4 ч. 1 ст. 311 , п.2 ч.1 ст. 313, ст.. 315 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу Рівненської філії ВАТ «Укртелеком» задовольнити частково.
Рішення Гощанського районного суду від 11 червня 2008 року - скасувати і справу направити на новий розгляд до того ж суду іншим складом суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: