Судове рішення #2847372

Справа №2-288/07 р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

9 листопада 2007 року В.Писарівський районний суд Сумської області в складі:

головуючого судді                           Семенової О.С.,

при секретарі -                                  Пасюга Н.М.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. В.Писарівка справу за цивільним позовом ОСОБА_1 до Ямненської сільської ради, третя особа -ОСОБА_2 про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

встановив:

Позивачка звернулася до суду з даним позовом , мотивуючи свої позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати, ОСОБА_3, після смерті якої відкрилась спадщина, що складається з земельної частки / паю/ розміром 2, 73 га, розташованої на території Ямненської сільської ради. Вона являється спадкоємцем за законом першої черги як донька померлої, крім неї спадкоємцем є її сестра, ОСОБА_2, яка спадщину не приймала.

Але протягом шести місяців вона не звернулася до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки не знала порядку та строків звернення, але провела поховання померлої, розпорядилася її речами, постійно проживає у м. Харкові. Тому прохає надати їй додатковий термін три місяці для прийняття спадщини, а причину пропуску встановленого шестимісячного терміну визнати поважною.

Позивачка у судовому засіданні підтримала позовні вимоги та дала аналогічні пояснення.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, проте надав письмову заяву про визнання позову та з проханням розглядати справу без його участі. Позивачка не заперечує, щоб справа розглядалась у попередньому судовому засіданні у відсутність представника відповідача.

Третя особа ОСОБА_2. у судовому засіданні заявлений позов визнала та пояснила, що не заперечує, щоб її сестрі, позивачці по справі, було надано додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої матері, вона спадщину не приймала.

Заслухавши пояснення позивачки, третьої особи, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають повному задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1, що підтверджено свідоцтвом про її смерть / а.с.5/. Позивачка є спадкоємцем за законом першої черги як донька померлої, родинні стосунки підтверджені відповідними свідоцтвами про народження, шлюб   / а.с. 8, 9 /.   Після смерті

 

2

померлої відкрилась спадщина, що складається з земельної ділянки площею 2, 73 га, розташованої на території Ямненської сільської ради, та належала померлій на праві власності відповідно до Державного акту на право власності на землю / а.с. 6-7/. Інший спадкоємець за законом, сестра ОСОБА_2, спадщину не приймала. Позивачка не знала порядку та строків звернення до нотаріальної контори, але провела поховання померлої, розпорядилася її речами, а тому протягом встановленого законом шестимісячного терміну не звернулася з заявою до державної нотаріальної контори. Суд дійшов висновку, що вона мала  поважну причину пропуску встановленого законом терміну.

Згідно ст. 1272 ЦК України, спадкоємець, який протягом 6-ти місяців не подавав заяву про прийняття спадщини вважається таким, що не прийняв її. Проте ч.3 ст. 1272 ЦК України передбачає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст. 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 130, 212,213,215 ЦПК України, суд -

Вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий термін строком три місяці для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1  Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10- ти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Сумської області через В-Писарівський районний суд .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація