Справа № 2о-321 /2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 липня 2007р. Конотопський міськрайонний суд в складі:
головуючого - судді Кущенка М. Ф.
при секретарі - Годуновій А.А.
з участю заявниці - ОСОБА_1. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Конотопі справу за заявою ОСОБА_1., зацікавлені особи Шаповалівська сільська рада, Конотопська міська держнотконтора про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
Заявниця обґрунтовує вимоги тим, що народилася в АДРЕСА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 р. її батьками в свідоцтві про народження вказані ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Після аварії на ЧАЕС її батьки стали проживати в АДРЕСА_2. ІНФОРМАЦІЯ_2р. вона одружилась і змінила своє прізвище з ОСОБА_4 на ОСОБА_1
її матері у власність передані земельні ділянки. І у державних актах на землю по-батькові її матері дані вказані як "Хомівна". А коли мати померла ІНФОРМАЦІЯ_3р. то її дані по-батькові в свідоцтві про смерть, записано як "Фомівна". В заповіті, який мати залишила на її користь, дані по-батькові матері також записані як "Фомівна". А в свідоцтві про народження заявниці дані по-батькові записані, як "Хомічна".
Такі розбіжності не дають їй можливості оформити на себе спадщину по ставкам як між близькими родичами.
Тому вона посилаючись на ст. 256 п.1 ЦПК України просить встановити факт родинних відносин між нею і спадкодавницею як донькою і матір"ю.
Зацікавлені особи на розгляд справи не з"явились, подали до суду прохання в якому не заперечують проти вимог заяви і просять розглядати справу без їхньої участі.
Вислухавши заявницю, свідка та перевіривши матеріали справи суд приходить до висновку, що заява обгрунтована і підлягає задовільненню із слідуючих підстав.
Відповідно до вимог ст. 256 ч. 1 п. 1 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 р. померла ОСОБА_5. після смерті якої відкрилася спадщина. Спадкодавниця залишила заповіт, яким заповідала земельний пай, що знаходиться в АДРЕСА_2 своїй доньці ОСОБА_1. (л.с. 9-10). Остання бажає оформити на себе спадщину як між близькими родичами за оформлення якої проводиться менша оплата ніж між не-родичами, але не може цього зробити, т.я. в свідоцтві про її народження дані матері по її батькові записані як "Хомічна", а в свідоцтві про смерть - як "Фомівна"
Суд враховуючи пояснення батька заявниці ОСОБА_2., який пояснив, що дані його дружини переплутані т.я. на російській мові її по батькові називали "Фомична", а на українській -"Хомічна", а потім все це сплелося, враховуючи дані заповіту спадкодавниці в якому вона називає заявницю своєю донькою, приходить до висновку, що різнобій у написанні даних спадкодавниці по-батькові: "Хомічна" і "Фомівна" зв"язаний із помилкою, і що спадкодавниця є матір"ю заявниці.
Керуючись ст. ст. 256-259 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 і ОСОБА_5, що померла ІНФОРМАЦІЯ_3р. як донькою і матір"ю.
Апеляційне оскарження може бути проведено шляхом подачі заяви про таке оскарження протягом 10 днів з дня проголошення з послідуючою подачею апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду ч/з Конотопський міськрайсуд протягом 20 днів, або без попередньої подачі заяви про таке оскарження - в такому ж порядку протягом 10 днів з дня проголошення рішення.