Судове рішення #28446741




Провадження № 2609/28459/12

Справа № 2-973\13


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


05 березня 2013 року Соломянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Лозинської М.І.,

за участі секретаря Сідлецької Н.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради , третя особа: Головне управління юстиції у м.Києві, про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить надати додатковий строк для подання заяви для прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_2.

Вказує на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся ОСОБА_2, яка за життя склала заповіт на його ім`я, яким на випадок своєї смерті заповіла все своє майно, яке буде належать на день ії смерті де б воно не знаходилося, та з чого воно не складалося, і взагалі все те, на що вона буде мати право за законом.

До складу спадкового майна померлої бабусі, як зазначає позивач, входить квартира АДРЕСА_1.

Вказує, що після смерті бабусі-ІНФОРМАЦІЯ_1, він не зміг вчасно в шестимісячний строк подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, оскільки в період з 01.11.2006 року по 01.11.2008 року він відбував покарання в Бучанський виправній колонії № 85 Київської області, в підтвердження чого послався на довідку про звільнення, а паспорт отримав лише 13 жовтня 2012 року.

Позивач зазначає, що інших спадкоємців після смерті бабусі за заповітом або законом , крім нього не має.

При зверненні до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину, йому було відмовлено в зв'язку з пропуском строку та рекомендовано звернутись до суду.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила їх задоволення, просила встановити ії додатковий строк для прийняття спадщини 6 місяців.

Відповідачі -Київська міська рада та третя особа- Головне управління юстиції в м.Києві в судове засідання свого представника не направили, але від відповідача та третьої особи надійшли заяви про розгляд справи у відсутності їх представників.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи із наступного.

З матеріалів справи вбачається , що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся позивача ОСОБА_2, підтверджується свідоцтвом про смерть.( а.с.11). Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина.

Ступінь споріднення позивача ОСОБА_1 та померлої ОСОБА_2 підтверджується свідоцтвом про народження позивача, свідоцтвом про народження матері позивача .( а.с.7,8).

Судом встановлено, що ОСОБА_2на праві власності належала квартира АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло, видане органом приватизації Жовтневої районної держадміністрації м. Києва.

Як свідчать матеріали справи 14 листопада 1996 року ОСОБА_2 було складений заповіт , який посвідчений державним нотаріусом 5-ої Київської державної нотаріальної контори Нікітіною А.А. відповідно до якого ОСОБА_2 заповіла все своє майно, яке буде належать на день ії смерті де б воно не знаходилося, та з чого воно не складалося, і взагалі все те, на що вона буде мати право за законом.( а.с.10).

Відповідно до ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Згідно з ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Як встановлено судом позивач звернулась з заявою до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини з пропущенням строку для звернення, у зв»язку з чим П»ятою державною нотаріальною конторою м.Києва йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину (а.с. 14).

Відповідно до ч. З ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивачем строк для прийняття спадщини пропущений з поважних причин, оскільки як свідчать матеріали справи позивач у період з 01.11.2006 року по 01.11.2008 року відбував покарання відповідно до вироку Святошинського районного суду м.Києва від 18.12.2006 року в Бучанській виправній колонії № 85 Київської області, паспорт ним був отриманий лише 13.10.2012 року. (а.с.а.с.5,13).

Вказані обставини суд вважає такими, що обумовлюють причини пропуску строку для звернення з заявою про прийняття спадщини .

Враховуючи вищевикладене, суд вважає можливим надати позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 1220, 1265, 1268, 1269,1270,1272 ЦК України, ст.ст. 10,60,61,209,212-213 ,294 ЦПК України, суд,-


ВИРІШИВ:


Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк 6 місяців для прийняття спадщини, після смерті бабусі ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з моменту його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Києва .

Суддя





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація