А П Е Л Я Ц І Й Н И Й С У Д З А К А Р П А Т С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
П О С Т А Н О В А
06.03.2013 м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в особі судді Дідика В.С., з участю прокурора Данканича В.М., попередньо розглянув у відкритому судовому засіданні провадження за апеляціями підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на постанову Тячівського районного суду Закарпатської області від 05.02.2013 року, якою відмовлено в задоволенні клопотань підсудних про зміну їм запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про не виїзд.
При попередньому розгляді справи, заслухавши виступ прокурора про невідповідність апеляцій підсудних вимогам кримінально-процесуального Закону та про необхідність відмови в їх прийнятті до апеляційного розгляду, апеляційний суд постановив наступне.
Статтею 347 КПК України (в редакції Закону 1960 р.) визначений чіткий перелік судових рішень, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, постанова Тячівського районного суду Закарпатської області від 05.02.2013 року, якою на стадії судового розгляду відмовлено в задоволенні клопотань підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про зміну їм запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про не виїзд до такого не входить. Також, жодною іншою нормою КПК України не передбачено апеляційне оскарження таких рішень.
Згідно ст. 274 КПК України ухвала (постанова) суду про обрання, зміну чи скасування запобіжного заходу, винесена в стадії судового розгляду, окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, на неї також не може бути внесена апеляційне чи касаційне подання прокурора.
Оскільки, апелянти не вправі оскаржувати таке рішення суду, апеляційний суд, згідно ст. 359 КПК України визнає апеляції такими, що подані особами, які не мали на це права і відмовляє в їх прийнятті до свого розгляду.
Керуючись ст. ст. 357, 359 КПК України, апеляційний суд
П О С Т А Н О В ИВ
в прийнятті апеляцій підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на постанову Тячівського районного суду Закарпатської області від 05.02.2013 року, якою відмовлено в задоволенні їх клопотань про зміну їм запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про не виїзд, до свого розгляду - відмовити.
Суддя