УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ справи: 122/7232/2012 Головуючий суду першої інстанції:Гулевич Ю.Г.
№ провадження: 22-ц/190/1240/13Доповідач суду апеляційної інстанції:Руснак А. П.
"06" березня 2013 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді: Руснак А.П.,
Суддів: Берещанської І.І., Кірюхіної М.А.,
При секретарі: Рижих М.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_6 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_7 до ОСОБА_8 про надання дозволу на виготовлення проїзних документів та на виїзд неповнолітньої дитини за кордон без згоди батька, за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на рішення Центрального районного суду м. Сімферополя АРК від 14 грудня 2012 року,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_6 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_7 звернулася до суду з вищевказаним позовом, мотивуючи вимоги тим, що вона перебувала у фактичних шлюбних відносинах з відповідачем в період до серпня 2011 року. Від шлюбних відносин є дитина - ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає на теперішній час з позивачкою. Відповідач з дитиною не спілкується. На теперішній час позивач має намір виїхати за кордон. Однак, відповідач довіреність на виїзд з дитиною за кордон не надає.
Рішенням Центрального районного суду м. Сімферополя АРК від 14 грудня 2012 року позов ОСОБА_6 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_7 до ОСОБА_8 про надання дозволу у відсутність згоди батька на виготовлення проїзних документів для виїзду неповнолітньої дитини за кордон, надання дозволу у відсутність згоди батька на виїзд неповнолітньої дитини за кордон, а саме Ізраїль, Єгипет, Терція, Сполучені Штати Америки, Тайланд, страни Європейського союзу щорічно в період з січня до травня та з вересня до грудня протягом одного місяця залишено без задоволення.
В апеляційній скарзі ОСОБА_6 просить скасувати рішення суду першої інстанції, ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог. Доводи апеляції зводяться до того, що рішення суду першої інстанції ухвалено з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які з'явилися до суду апеляційної інстанції, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_6 перебувала у фактичних шлюбних відносинах з відповідачем ОСОБА_8 в період до серпня 2011 року. Від шлюбних відносин мають сина - ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до свідоцтва про народження а/з № 26, який проживає на теперішній час разом з позивачкою.
Залишаючи без задоволення позовні вимоги ОСОБА_6, суд першої інстанції виходив з їх не доведеності.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, оскільки суд дійшов їх з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до положень ст. 313 ЦК України, фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.
Статтею 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» встановлено, що оформлення проїзного документу дитини провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків - дозволу на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини, при цьому при кожному такому випадку повинно бути чітко зазначено на який термін та до якої країни виїжджає дитина. За відсутності згоди одного із батьків виїзд неповнолітнього громадянина за кордон України може бути дозволено на підставі рішення суду.
Крім того, положення щодо виїзду за кордон громадян України, які не досягли шістнадцятирічного віку містяться у Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27 січня 1995 року, зокрема, п.п.3 п. 2-2 яких передбачено, що виїзд за межі України громадян, які не досягли шістнадцятирічного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним із батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється у разі пред'явлення оригіналів документів або їх нотаріально посвідчених копій, зокрема, рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг шістнадцятирічного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.
Згідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 231 від 31 березня 1995 року «Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа» здійснюється на підставі заяви батьків, а у разі, коли батьки не перебувають шлюбі, того з них, з ким проживає дитина.
В сенсі цих положень Закону, суд першої інстанції врахувавши обставини справи та інтереси дитини, дійшов обґрунтованого висновку щодо залишення без задоволення позовних вимог ОСОБА_6
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції.
За таких обставин, судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, характер правовідносин сторін, дана належна оцінка доказам і правильно застосовані норми матеріального права, які підлягають застосуванню до цих правовідносин. Рішення, що оскаржується, має бути залишене без змін, а апеляційна скарга підлягає відхиленню, згідно із ч. 1 ст. 308 ЦПК України.
На підставі викладеного і керуючись статтями 303, 304, ч. 1 ст. 308, 313, 315, 317, 319, 324, 325, 327 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.
Рішення Центрального районного суду м. Сімферополя АРК від 14 грудня 2012 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку у двадцятиденний строк.
Судді:
Руснак А.П., Берещанської І.І., Кірюхіної М.А.,