Справа 2- 719 /08 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2008 року Лебединський районний суд
Сумської області
в складі : судді Подопригора Л.І.
при секретарі Єрмаковій Н.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Лебедині справу за позовом ОСОБА_1 до Лебединської міськради про визнання права власності на самовільні забудови ,-
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на самочинне будівництво, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що вона є спадкоємицею майна після смерті спадкодавця ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1. Вона отримала спадщину але за час життя спадкодавцем було самовільно побудовано літню кухню цегляну під літерою « Б-1», вартістю 8875 грн., сарай дощатий під літерою « Е» вартістю 1497 грн., сарай дощатий під літерою «В» , вартістю 900 грн., веранду дощату під літ. «б», вартістю 5318 грн., а всього вартістю 16590 грн. на присадибній ділянці, що розташована АДРЕСА_1. Оскільки збудовані самочинно будівлі не незареєстровані в органах виконавчої влади і під час проживання власника не було ніяких претензій з боку державних, архітектурних, пожежних та санітарних відомств, а також нарікань з боку сусідів, вона просить суд визнати право власності на самовільні забудови за вищевказаною адресою за нею в порядку спадщини.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечив проти визнання за позивачкою права власності на самовільно збудовані надвірні будівлі.
На підставі ст.. 130 та 174 ЦПК України суд за згодою сторін вважає за можливе постановити рішення в попередньому судовому засіданні.
Вислухавши сторони, свідків та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, так як між сторонами мають місце цивільні правовідносини, які регулюються ст. ст. 316, 317 та 376 ЦК України.
В судовому засіданні був встановлений факт належності жилого будинку АДРЕСА_1 ОСОБА_1 в порядку спадщини за законом ( а.с.14). Також було встановлено, що спадкодавець на своїй присадибній ділянці збудував літню кухню цегляну , сарай дощатий , сарай дощатий , веранду дощату без відповідного дозволу, але які за висновком архітектурного відділу міськвиконкому, санітарної та пожежної служб відповідають нормам та правилам забудови ( а.с.4-7). Після смерті ОСОБА_2 спадщину прийняла позивачка, що стверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно, довідкою БТІ .
Згідно висновку архітектури самовільно побудовані споруди АДРЕСА_1 відповідають вимогам законодавства щодо забудови, що стверджується довідкою Лебединської міської ради (а.с. 4).
Вказані факти в судовому засіданні ствердили свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які не заперечують проти визнання права власності на вказані забудови за позивачкою.
Таким чином суд дійшов висновку, що позовні вимоги мають бути задоволені.
Керуючись ст. ст. 10, 15, 60, 88, 130, 174, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, ст..376 ЦК України,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самовільні забудови, що знаходяться АДРЕСА_1, а саме: на літню кухню цегляну під літерою « Б-1», вартістю 8875 грн., сарай дощатий під літерою « Е» вартістю 1497 грн., сарай дощатий під літерою «В» , вартістю 900 грн., веранду дощату під літ. «б», вартістю 5318 грн., а всього вартістю 16590 грн.
На рiшення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня його проголошення, та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Сумської області через Лебединський районний суд.
Суддя
- Номер: 6/522/687/15
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-719/08
- Суд: Приморський районний суд м. Одеси
- Суддя: Подопригора Л.І.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.07.2015
- Дата етапу: 07.10.2015
- Номер: 2-во/161/125/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-719/08
- Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Подопригора Л.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.09.2016
- Дата етапу: 28.09.2016