Судове рішення #28401697

2/258/761/13

258/86/13- ц



КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОСОБА_1


Р ІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


7 березня 2013 року Кіровський районний суд м. Донецька

в складі: головуючої судді Кицюк В.С.,

при секретарі Закутнєві А.В.,

за участю позивача ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на сина, який продовжує навчання, -

ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення з останнього аліментів на його повнолітнього сина, який продовжує навчання. Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що його батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_5, шлюб між якими 08.05.2012р. було розірвано. Батьки почали проживати окремо. В свою чергу, позивач залишився проживати із матір`ю. Також ОСОБА_2 стверджує, що на даний час після досягнення повноліття продовжує навчання, не працює. Відповідач матеріальної допомоги на його утримання не надає, хоча має таку можливість, за станом здоров`я – здоров.

З цих підстав ОСОБА_2 просить суд стягнути з ОСОБА_4 аліменти на його користь на його утримання у зв`язку із продовженням навчання в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно до досягнення позивачем двадцяти трьох років за умови продовження навчання.

У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги, просив позов задовольнити з підстав, зазначених в ньому. Також зазначив, що його мати працює і надає йому, на відміну від батька, матеріальну допомогу.

Представник відповідача в судовому засіданні визнала позов частково, не заперечувала проти стягнення з ОСОБА_4 аліментів лише в розмірі 1/10 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця і в разі, якщо ОСОБА_2 продовжить навчання у вищому навчальному закладі. Крім того, зазначила, що ОСОБА_2 навчається на бюджетній формі навчання, отримує стипендію у сумі понад 700 гривень. Також його мати - ОСОБА_5, надає йому матеріальну допомогу. В свою чергу, відповідач хоча і працює, отримує постійний заробіток, але у зв`язку із розірванням шлюбу із матір`ю позивача, вимушений знімати житло, витрачаючи на це додаткові кошти в сумі 1500 грн. щомісяця. Саме орендоване житло знаходиться у Старобешівському районі Донецької області, тобто відповідач вимушений витрачати кошти і на проїзд з області до міста, щоб дістатися до роботи. Також відповідач неспроможний сплачувати аліменти у тому розмірі, про який наполягає позивач, оскільки за відсутності будь-якого власного майна, вимушений витрачати додаткові кошти на придбання елементарних побутових речей.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Частиною 1 ст. 11 ЦПК України встановлено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього кодексу, в межах заявлених ним позовних вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

В свою чергу, статтею 60 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу, яка в частині 1 вказує на підстави звільнення від доказування, зокрема, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно свідоцтва про народження батьками ОСОБА_2, 23.04.1991р.н., є ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (а.с. 5), шлюб між якими було розірвано 27 квітня 2012 року (а.с. 6).

ОСОБА_2 навчається на 4 курсі денного відділення історичного факультету Донецького національного університету за спеціальністю «Історія», термін навчання з 01.09.2012р. по 30.06.2013р. (а.с. 8).

Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має, зокрема, самі дочка, син, які продовжують навчання.

Відповідно до ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 СК України. При визначенні розміру аліментів з одного батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини, 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Відтак суд враховує реальну потребу позивача у матеріальній допомозі і можливість відповідача її йому надавати. Так, зокрема, у зв`язку із навчанням ОСОБА_2 отримує щомісяця дохід (стипендію) у загальному розмірі за останні шість місяців 4374,51 грн. (а.с. 50). Як встановлено судом і не заперечується сторонами позивач проживає з матір`ю, яка працює і також надає йому матеріальну допомогу (а.с. 51).

В свою чергу, відповідач хоча і працює на ДП «ОСОБА_1 вугільна енергетична компанія», отримує дохід, який за період з червня по листопад 2012р. складає 25086,79 грн. (а.с. 9), але після розірвання шлюбу із матір`ю позивача і неможливістю на цій підставі подальшого сумісного проживання, ОСОБА_4 почав проживати окремо в Старобешівському районі Донецької області, винаймаючи житло, за що щомісячно сплачує 1500 грн. (а.с. 43), несе щоденні витрати, пов`язані із проїздом із Старобешівського району Донецької області до місця своєї роботи у м. Донецьку.

Ні позивач, ні відповідач не скаржилися на свій стан здоров`я, заперечували наявність у відповідача інших неповнолітніх дітей.

За таких обставин, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову ОСОБА_2 та стягнення з відповідача на користь позивача аліментів на його утримання у розмірі 1/8 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно і до закінчення ОСОБА_2 навчання, але не довше, як до досягнення ним двадцяти трьох років.

Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України суд присуджує стягнути з відповідача судовий збір у сумі 229 грн. 40 коп. в дохід держави.

Згідно з положеннями п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 182, 199, 200 СК України, ст. ст. 4, 10, 60, 61, 88, 174, 209, 212, 213, 214, 215, 367 ЦПК України, суд –


ВИРІШИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_4 – задовольнити частково.

          

Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання якого зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/8 частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісяця, починаючи з 04.01.2013 року і до закінчення ОСОБА_2 навчання, але не довше, як до досягнення ним двадцяти трьох років.


Стягнути з ОСОБА_4, 17.04.1965 р.н, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання якого зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, судовий збір у сумі 229 (двісті двадцять дев`ять) грн. 40 коп. в дохід держави.


Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.


Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Донецька протягом 10 днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя В.С. Кицюк

                                        


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація