Судове рішення #28382587


печерський районний суд міста києва


Справа № 2-3970/12

Категорія 47


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)


05 березня 2013 року Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Крижанівської Г.В.,

при секретарі - Пацала А. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В :

позивачка звернулась до суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 2855,00 грн. У своїй позовній заяві позивачка посилається на те, що донька проживає разом з нею і перебуває на її повному утриманні. Вказує, що відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання дитини, а відтак, просила стягнути аліменти на утримання дитини від дня розірвання шлюбу між сторонами даної справи.

В судовому засіданні позивачка та її представник підтримали позовні вимоги та просили позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується телеграмою, яка була вручена його матері.

Відповідно до ч. 3 ст. 76 ЦПК України якщо особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання, повістку під розписку вручають будь-кому з повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з нею.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача та ухвалити заочне рішення відповідно до ст. 224 ЦПК України, оскільки позивачка не заперечувала проти заочного розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення позивачки та її представника, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, сторони перебували в зареєстрованому шлюбі. В шлюбі народилась дитина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з матір'ю - позивачем по справі.

Статтею 180 СК України визначено обов'язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Судом встановлено, що відповідач не має постійного місця роботи.

Згідно ст. 184 СК України якщо платник має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

При цьому, згідно п. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Звертаючись до суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів в розмірі 2855,00 грн. позивачка виходила з того, що нею щомісячно здійснюються витрати на розвиток здібностей дитини та на її медичне обслуговування.

Однак, як вбачається зі змісту ст. 185 СК України, витрати на розвиток здібностей дитини та на її лікування відносяться до додаткових витрат на дитину і підлягають стягненню у визначеному вказаною статтею порядку.

Згідно ч 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Разом з тим, позивачкою вимоги про стягнення додаткових витрат на дитину не заявлялись, вказану обставину суд також враховує при визначені розміру аліментів, що підлягають стягненню з відповідача.

Як вбачається зі змісту ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати.

А відтак, позов в частині вимог про стягнення аліментів за період з 23.09.2011р. по 29.11.2012 р. задоволенню не підлягає, оскільки позивачем не надано суду доказів на підтвердження вимог в цій частині.

Відповідно до правила ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.

З урахуванням вищевикладеного, матеріального становища відповідача, його стану здоров'я, стану здоров'я та матеріального становища дитини, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно до її повноліття, в розмірі 1500,00 грн., починаючи з 30.11.2012 р.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180-185, 191 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд ,-

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно до її повноліття, в розмірі 1500,00 грн., але не менше ніж 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 30.11.2012 р.

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

В задоволенні іншої частини заявлених вимог відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.


Суддя Г.В. Крижанівська




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація