ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" вересня 2008 р. |
Справа № 05/102-2А. |
за позовом Підприємця -ОСОБА_1, м.Нововолинськ
до відповідача Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції, м.Нововолинськ
про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0000242303/3802 від 28.03.2008 року
Суддя Бондарєв С.
при секретарі Мельник О.М..
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача : ОСОБА_1- підприємець
від відповідачів : Новосад Ю.М. -довіреність №47/10-009 від 08.01.2008р.
Представникам сторін в судовому засіданні були роз'яснені права та обов'язки передбачені ст.ст.49,51 КАСУ . Здійснюється технічна фіксація судового процесу. Заяви про відвід складу суду не поступало.
Суть спору: Позивач -Підприємець ОСОБА_1, м.Нововолинськ - звернувся до господарського суду з позовом про визнання нечинним рішення Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції № 0000242303/380 від 28.03.2008 року. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 142,95 грн.
Обґрунтовуючи заявлену вимогу позивач зазначає, що при перевірці працівники податкової самі спровокували появу надлишку готівкових коштів в касі касового апарату, так, як проводячи попереднє замовлення обіду, провели попередню оплату і тільки після цього виявили надлишки готівки. Касовий чек не був виданий, оскільки замовник міг відмовитись від замовлення, крім того працівники податкової зарезервували столик, а не замовили продукцію. На думку позивача, Закон України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” не передбачає видачу розрахункового документа при попередньому замовленні, резервуванні столиків.
Відповідач в судовому засіданні, в поясненнях від 13.06.2008р., 15.09.2008р. позовні вимоги заперечує. Вказує, що перевіркою встановлено факт реалізації позивачем товару та надання послуг: два чая на суму 5,00 грн. та отримання готівкових коштів в сумі 200,00 грн. за попереднє замовлення. Всього на суму 205,00 грн. Вказані операції не проведенні через реєстратор розрахункових операцій, розрахунковий документ не видано. Не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в звіті реєстратора розрахункових операцій в сумі 228,59 грн.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -
в с т а н о в и в :
20.03.2008р. працівниками ДПА у Волинській області згідно направлень №010715 та №010716 від 12.03.08р. проведена планова перевірка кафе „Чанахи”, яке належить Підприємцю ОСОБА_1 щодо дотримання вимог законодавства при здійсненні розрахункових операцій Підприємцем ОСОБА_1, згідно якої складено акт від 20.03.2008р. №03202183/2380.
Перевіркою встановлено факт реалізації позивачем товару та надання послуг, а саме два чая на суму 5,00 грн. (по ціні 2,50 грн. за порцію) та отримання готівкових коштів в сумі 200,00 грн. за попереднє замовлення, без проведення даних операцій через реєстратор розрахункових операцій.
Розрахунковий документ не виданий. Не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в звіті реєстратора розрахункових операцій в сумі 228,59 грн. За наслідками перевірки 28.03.2008р. Ново волинською ОДПІ прийнято рішення №0000242303/380 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 142,95 грн.
Згідно ст..2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відповідно абз.15 ст. 2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” розрахунковим документом є документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну;
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (з наступними змінами і доповненнями) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування (п.2 ст. 3 Закону); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п.13 ст. 3 Закону).
Стаття 22 цього Закону визначає, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
У п. 3.1.Положення та зміст розрахункового документа зазначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) - це розрахунковий документ, надрукований РРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Обов'язковими реквізитами фіскального касового чека, є , зокрема, його порядковий номер, найменування, кількість і вартість товару (послуг), даті і час проведення розрахункової операції та напис „фіскальний чек”.
Пунктом 4.4. Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги) визначено, що реєстрація продажу товару (оплати послуги) через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією. Розрахунковий документ повинен видаватися покупцеві не пізніше завершення розрахункової операції. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг уведені в режимі реєстрації; унесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій (п.4.5 Порядку).
Згідно п.1 ст. 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
Із прийняттям позивачем авансу за попереднє замовлення організації та проведення відпочинку, що підтверджується накладною (актом перевірки №03202183/2380 від 20.03.2008р., поясненнями від 20.03.2008р.), в якій зазначено склад замовлення та його вартість, а також з прийманням від замовника 200 грн., в рахунок вартості замовлення, між позивачем і замовником було укладено угоду щодо надання послуг та здійснено її реалізацію. Тому отримані кошти мали бути проведені через реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням фіскального касового чека за цю суму і видано його замовнику.
Посилання позивача на те що замовник може відмовитись від замовлення, і тому не слід було проводити операцію по РРО, не заслуговує на увагу.
Оскільки позивачем не були виконані вимоги пунктів 1, 2 ,13 ст. 3 Закону України від 01.06.2000р. №1176-ІІІ, відповідач правомірно застосував до нього штрафні (фінансові) санкції.
Керуючись Законом України „Про внесення змін до Закону України "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст.70,71,76,86,87,89,94, 157,159,160-163 господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
У позові відмовити
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАСУ -з дня складання в повному обсязі . Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного господарського суду України.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.
Суддя Бондарєв Сергій Васильович
Дата виготовлення повного
тексту постанови 19.09.2008р.
Суддя Бондарєв С.В.