ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" листопада 2006 р. об 12 год.15 хвил. в м.Харкові Справа № АС-04/428-06
вх. № 10409/1-04
Суддя господарського суду Харківської області Водолажська Н.С.
за участю секретаря судового засідання Зіміна К.В.
представників сторін :
позивача -
відповідача - не з"явився;
по справі за позовом УПФУ в Київському районі, м. Харків
до ДНДПІ основной хімії (НІОХІМ), м. Х-в
про стягнення 1581,43 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова, звернувся до господарського суду з позовною заявою про стягнення з відповідача - ДНДПІ основной хімії , м. Харків, 1581,43 грн. на відшкодування сум наукових пенсій, що були виплачені колишньому працівнику підприємства відповідача –Коробанову В.М.
Відповідач у відзиві на позовну заяву заперечує посилаючись на Закон України "Про підприємства" та Закон України "Про збір на обов"язкове державне пенсійне страхування".
Враховуючи положення ст. 17, ст. 50, прикінцевих та перехідних положень КАС України, справа розглядається за правилами цього кодексу.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив, що відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України “Про наукову та науково-технічну діяльність” різниця між сумою призначення пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Таким чином, вимоги відшкодування різниці між сумою призначеної пенсії за Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, стосується тільки наукових установ.
Відповідно до Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність" науково-дослідна (науково-технічна) установа (далі –наукова установа) - юридична особа незалежно від форми власності, що створена в установленому законодавством порядку, для якої наукова або науково-технічна діяльність є основною і становить понад 70 відсотків загального річного обсягу виконаних робіт.
Відповідно до довідки №549 від 25.11.02р. підприємство відповідача має річних обсягів науково-технічного характеру в обсязі 100%.
Відповідно до п. п. 3, 6 “Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи”, затвердженого Постановою КМУ від 13.12.2000р. № 1826, фінансування витрат на виплату різниці у розмірі пенсії працівникам державних не бюджетних підприємств і організацій здійснюється за рахунок коштів цих підприємств і організацій, які сплачують Пенсійному фонду кошти на виплату зазначеної різниці; у азі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації фінансування різниці у розмірі пенсії здійснюється за рахунок коштів їх правонаступників.
Суд встановив, що відповідно до ст. 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, управлінням Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова була призначена пенсія колишньому науковому працівнику установи відповідача Коробанову Володимиру Миколайовичу.
Коробанов В.М. працював в установі відповідача з 04.05.1964 р. по 27.08.2001р. на посадах, що дають право на призначення пенсії згідно ст. 24 Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність”.
Загальна сума пенсії, що була виплачена Коробанову В.М. за період з 01.01.04р. по 30.06.06р. складає 28610,96 грн., що підтверджується довідками УПФУ в Київському районі м.Харкова та довідками банків.
Розмір пенсії, що обчислена і фінансується відповідно до інших законодавчих актів, а саме пенсія за віком на загальних підставах (що була призначена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення”) за період з 01.01.04р. по 30.06.06р. складає 16814,45 грн., в цій сумі частка цього підприємства складає за період з 1964-2001р. - 23,79 %, за період з 1964- 2001р. - 25,82%, а сума, яка підлягає відшкодуванню, складає 1581,43 грн., що підтверджується наданими до підприємства повідомленнями.
Відповідно до п. 8 Порядку, розмір витрат на виплату різниці у розмірі пенсії, що підлягають фінансуванню за рахунок державних не бюджетних організацій, визначає орган Пенсійного фонду, який надсилає організації повідомлення про суму витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів. Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова були надіслані відповідачу повідомлення за період з 01.01.04р. по 30.06.06р., про сплату коштів в сумі 1581,43 грн.
З врахуванням вищевикладеного, відповідач має заборгованість перед Пенсійним фондом в сумі 1581,43 грн., що підтверджується матеріалами справи та відповідачем не спростовано.
Посилання відповідача на Закон України "Про підприємства" та Закон України "Про збір на обов"язкове державне пенсійне страхування" суд не приймаються, оскільки відшкодування виплаченої наукової пенсії , що є предметом даного спору, регулюється спеціальним Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Таким чином, суд вважає позовні вимоги законними та обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 4, 8, 7, 79, 94, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити. Стягнути з Державного науково-дослідного і проектного інституту основної хімії НІОХІМ на користь Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова заборгованість у сумі 1581,43 грн.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанови набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 20.11.06р. о 14 год 10 хвил.
Суддя Водолажська Н.С.