Судове рішення #28277072

НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 0427/9747/2012

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


14 лютого 2013 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі головуючого судді Дубовенко І.Г., при секретарі Гончаровій С.Є. розглянув у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення часток в спільній сумісній власності, -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулась до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області з позовом до ОСОБА_2, в якому просить суд визначити частки у спільній сумісній власності позивачки та відповідача, встановив, що кожному з них належить по ? частини квартири АДРЕСА_1 та визнати ці частки спільною частковою власністю, стягнути з відповідача судові витрати.

В обґрунтування заявленого позову позивач посилався на те, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 24.04.1994 року, позивачці та її сину - ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1.

На даний час при користуванні квартирою між нею та сином виникають конфлікти стосовно її розпорядженням, добровільно вирішити питання відповідач відмовляється. Вона бажає сама визначити, що робити зі своєю часткою, але син вважає, що його частка є більшою за її частку, що змушує позивача звернутись з даним позовом до суду.


Сторони в судове засідання не з'явились, подавши заяви про розгляд справи за їх відсутності, згідно яких позивач підтримує свої позовні вимоги, а відповідач не заперечує проти задоволення позову.

В зв'язку з неявкою сторін та інших учасників процесу в судове засідання фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.


Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 24.04.1994 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 належить на праві спільної сумісної власності квартира АДРЕСА_1 (а.с. 5).

Згідно ст.ст. 370 ч. 2, 372 ч. 2 ЦК України, у разі виділення частки чи поділу майна, що знаходиться у спільній сумісній власності, частки вважаються рівними, якщо інше не встановлено договором, законом або рішенням суду.

Крім того, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 372 ЦК України у разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється, то суд вважає за необхідне, з метою усунення протиріч в правовстановлюючих документах на квартиру, припинити право спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на спірну квартиру.

В судовому засіданні не встановлено наявність договору чи рішення, щодо спільного майна, а також законодавство України не обмежує права співвласників у спірній квартирі, а отже суд вважає встановленим, що учасникам спільної сумісної власності в квартирі при її приватизації належало по 1/2 частині спірної квартири.




Таким чином, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги позивача та встановити що кожному з співвласників у праві спільної сумісної власності на спірну квартиру належить по 1/2 частини квартири.


На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3, 5-8, 10, 57, 60, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 368, 370, 372 ЦК України, -


ВИРІШИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення часток в спільній сумісній власності - задовольнити.

Припинити право спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на квартиру АДРЕСА_1.

Визначити частку ОСОБА_1 у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_1 в розмірі 1/2 частини квартири.

Визначити частку ОСОБА_2 у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_1 в розмірі 1/2 частини квартири.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя І.Г.Дубовенко




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація