Справа №2-1040 2007 року
РІШЕННЯ
(ЗАОЧНЕ)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2007 року
Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого- судді Кухти О.Д.
при секретарі Ніколайчук О.С
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бахмач справу за позовом ОСОБА_1 до Гайворонської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася до суду з позовною заявою про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її рідний батько ОСОБА_2 Після його смерті відкрилася спадщина на будинковолодіння, яке розташоване по АДРЕСА_1 Дане господарство на 15 квітня 1991 року відносилось до суспільної групи колгоспних дворів, членом якого рахувався лише ОСОБА_2 Ще при житті ОСОБА_2 склав заповіт, особисте розпорядження щодо свого майна на випадок смерті ОСОБА_2 виклав 20.12.2005 року, заповідач призначив своїм спадкоємцем на все майно рідну дочку ОСОБА_1. При оформленні права власності на спадкове майно в державній нотаріальній конторі, виникла необхідність у судовому порядку визнати право власності на дане спадкове майно, так як Бахмацьке МБТІ не офрмляє право власності на будинковолодіння, що належало ОСОБА_2, у зв"язку з тим, що цивільна правоздатність фізичної особи припиняється в момент її смерті. Єдиним спадкоємцем першої черги по заповіту на спадкове майно є позивачка. Просить визнати за нею право власності на вище вказаний житловий будинок з надвірними будівлями.
В судове засідання позивачка та її представник не з'явилися. Представник позивача надав заяву в якій просить справу розглядати у його відсутності.
В судове засідання представник сільської ради не з"явився. Подали заяву в якій просять справу розглядати у відсутності їх представника.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ст. 12 Закону України "Про власність" у приватній власності громадян можуть знаходитися жилі будинки, збудовані на відведеній у встановленому порядку земельній ділянці або придбані на законних підставах, наприклад, за договором купівлі-продажу, міни, дарування, за правом спадщини.
Згідно технічного паспорту на будинок АДРЕСА_1, дане будинковолодіння збудоване у 1980 р. на відведеній в законному порядку земельній ділянці. Але при житті ОСОБА_2 документа про власність не отримав.
Відповідно до п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 04 жовтня 1991 року "Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок", суди мають врахувати, що право власності на жилий будинок, збудований громадянином на відведеній йому у встановленому порядку земельній ділянці і прийнятий в експлуатацію, виникає з часу реєстрації у виконком місцевої ради.
Довідкою виконкому Гайворонської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області від 20 вересня 2007 року підтверджується, що ОСОБА_2 володів на праві власності жилим будинком АДРЕСА_1.
Згідно ст. 17 Закону України "Про власність" майно, придбане внаслідок спільної праці членів сім"ї є їх спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено письмовою угодою між ними.
Відповідно до п.6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №20 від 22 грудня 2006 року "Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності", положення ст. 17 Закону України "Про власність" щодо спільної сумісної власності поширюються на правовідносини, які виникли після введення в дію цього Закону. Право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглось після припинення його існування, мають ті члени двору, котрі на 15.04.1991 року не втратили права на частку в його майні. Розмір частки члена двору визначається, виходячи з рівності часток усіх його членів. Згідно до ст. 4 Постанови Верховної Ради України "Про введення в дію Закону "Про власність" загальні правила спадкування щодо частки члена колгоспного двору в майні двору застосовуються з 01.07.1990 року.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2 був рідним батько ОСОБА_1., проживав в колгоспному дворі до дня смерті. Ще при житті ОСОБА_2 склав заповіт. Особисте розпорядження щодо всього свого майна ОСОБА_2 виклав 20 грудня 2005 року. Заповідач призначив своїм спадкоємцем на все це майно позивачку.
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1
Позивачка прийняла спадщину після смерті спадкодавця у встановлений шестимісячний строк, шляхом подачі заяви до державної нотаріальної контори. Інші спадкоємці на майно померлого відсутні, що підтверджується повідомленням Бахмацької державної нотаріальної контори.
Керуючись ст. ст. 12, 17 Закону України "Про власність", ст. 549 ЦК України 1963 року, ст. ст. 1235, 1269 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 130, 174, 212-215, 218, 226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовільнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований в АДРЕСА_1 та складається зі слідуючих елементів: а-1 - веранда, Б-1 - сарай, В-1 - сарай, Пг -погріб (під В1), У - вбиральня, як спадкоємця за заповітом на майно померлого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1
Копію заочного рішення не пізніше п'яти днів з дня його проголошення направити відповідачу.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити рішення до апеляційного суду Чернігівської області в загальному порядку.