Судове рішення #2827066

Справа № 2-а-740/2007р.

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

" 23 " жовтня 2007 року о 12 год.30хв. Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді -                Муранової І.В.

при секретарі -                         Бондаренко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі Київської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бориспільської міської ради, третя особа Міністерство праці та соціальної політики України про визнання рішення протиправним та виплату одноразової компенсації як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

14.09.2007 рокуОСОБА_1звернувся до Бориспільського міськрайонного суду з даним адміністративним позовом про визнання протиправним рішення Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бориспільської міської ради про виплату йому одноразової компенсації як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інваліду III групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі 189 гривень 60 копійок та зобов'язання відповідача прийняти рішення про виплату та стягнути на його користь гарантовану діючим законодавством одноразову компенсацію у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, а саме 13 200 гривень.

Свої вимоги позивач обґрунтовував наступним, що він рішенням Київської обласної спеціалізованої МСЕК визнаний інвалідом НІ групи з 22 червня 2007 року довічно як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідно до ч. 1 ст. 48 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" йому має бути виплачена одноразова компенсація як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який став інвалідом III групи внаслідок Чорнобильської Катастрофи, в розмірі 30 мінімальних заробітних плат. 9 серпня 2007 року ним було подано заяву до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бориспільської міської ради щодо виплати йому одноразової компенсації як інваліду III групи в розмірі 13200 гривень, але відповідач у своїй відповіді посилається на постанови Кабінету Міністрів України та вважає, що розмір виплати складає 189 гривень 60 копійок.

В судовому засіданні позивачОСОБА_1повністю підтримав позовні вимоги.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області в судовому засіданні вимоги позовної заяви не визнала та пояснила наступне. Починаючи з 1996 року у законах України "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати", які приймались Верховною Радою України на відповідні роки, якими встановлено, що до прийняття Верховною Радою України змін до законів, у нормах яких для розрахунків застосовується мінімальний розмір заробітної плати, не застосовувати його як розрахункову величину для визначення розмірів допомоги, компенсаційних та інших витрат. Виконання ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" залежить від фінансових ресурсів доходної частини Державного бюджету України. Згідно з бюджетними призначеннями і враховуючи вимоги ст. 95 Конституції України та Бюджетного Кодексу України Кабінет Міністрів України встановив розміри одноразової допомоги, передбаченої Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Вони вважають, що виплатити позивачу одноразову компенсацію як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в розмірі ЗО мінімальних заробітних плат в них не має підстав, оскільки вона має бути виплачена, виходячи з фінансових можливостей, передбачених на відповідний рік та згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 836 "Про комерційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 26.07.1996 року, а саме в розмірі 189 гривень 60 копійок.

 

Представник    третьої    особи    на    стороні відповідача      Міністерство   праці   та   соціальної політики України в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи суб'єкт владних повноважень був попереджений належним чином.

Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, особову справуОСОБА_1, а також надані документи, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1мають бути задоволені з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 48 ЗУ України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які стали інвалідами III групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі ЗО мінімальних заробітних плат.

Відповідно до частини 7 ст. 48 даного Закону розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.

З дослідженої в судовому засіданні особової справи ОСОБА_1 встановлено, що рішенням обласної спеціалізованої МСЕК він визнаний інвалідом НІ групи з 22 червня 2007 року довічно внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в зв'язку з чим він 9 серпня 2007 року звернувся до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бориспільської міської ради із заявою про виплату одноразової компенсації.

Розмір мінімальної заробітної плати відповідно до змін, внесених до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», станом на 09.08.2007року складав - 440 гривень.

Таким чином, розмір належної позивачу одноразової компенсації відповідно до ч. 1 ст. 48 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" становить: 440x30= 13200 гривень.

Проте, відповідач в своєму листі від 10 серпня 2007 року /а.с.-4/ надав відповідь позивачу про те, що за умови подання ним заяви на виплату одноразової компенсації при встановленні ПІ групи інвалідності, виплата буде здійснена в розмірі 189 гривень 60 копійок, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року №836 визнаний інвалідом III групи з 22 червня 2007 року довічно як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Посилання відповідача те, що позивачу має бути виплачена компенсація в розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України, не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки Верховною Радою України не вносились зміни в ст..48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та рішенням Конституційного суду від 9 липня 2007 року №6-рп/2007 визнано такими, що не відповідають Конституції України, є неконституційними, положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», якими обмежено соціальні видатки державного бюджету, зокрема п.30 ст.71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» про зупинення на 2007 рік», яким зупинено на 2007 рік дію в частині виплати компенсацій і допомоги в розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати - абзаців другого, третього, четвертого, п'ятого, шостого та сьомого частини першої, частини третьої, абзаців другого, третього, четвертого, п'ятого, шостого, сьомого частини четвертої та частини сьомої статті 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

З урахуванням викладеного, виходячи із загальних засад пріоритетності законів перед підзаконними нормативними актами при вирішенні даного спору застосуванню підлягає саме стаття 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до вимог ч.2 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо

 

це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вино просять.

Відповідно до ст.63 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету.

Відповідно до вимог ч.2 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вино просять.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що дії відповідача не відповідали вимогам статті 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в зв'язку з чим з метою повного захисту прав позивача на отримання одноразової компенсації як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1-ї категорії, який став інвалідом III групи внаслідок чорнобильської катастрофи, в розмірах та в порядку, встановлених Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" суд вважає необхідним зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бориспільської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1одноразову компенсацію у розмірі ЗО мінімальних заробітних плат в сумі 13200 гривень.

Судові витрати по даній справі складає судовий збір в сумі 3 гривні 40 копійок, який підлягає стягненню з відповідача на користь держави, оскільки позивач звільнений від його сплати.

На    підставі  викладеного,        керуючись        ст.ст.    2,11,71,86,128,158-163,186    Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бориспільської міської ради щодо розгляду заяви ОСОБА_1про виплату одноразової компенсації як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та інваліду III групи внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бориспільської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1одноразову компенсацію як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, який став інвалідом II групи внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до ст.48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 30 мінімальних заробітних плат в сумі 13200 гривень.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бориспільської міської ради на користь держави 3 гривні 40 копійок.

Складання постанови в повному обсязі відкласти на 26 жовтня 2007 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація