Судове рішення #28269055



Справа№436/431/13-а

Провадження №2а/436/17/13

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


19 лютого 2013 року суддя Кам'янобрідського районного суду м. Луганська ТЕМНІКОВА А.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська, третя особа Луганський обласний військовий комісаріат, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -


В С Т А Н О В И В :


ОСОБА_1 звернулася до суду із вищезазначеним позовом в якому просила поновити пропущений строк для звернення до суду, визнати відмову УПФУ в Кам'янобрідському районі м. Луганська в призначені пенсії з урахуванням інших виплат протиправною та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії.

Вивчивши матеріали справи, вважаю за необхідне залишити адміністративний позов ОСОБА_1 без руху виходячи з наступного.

Згідно ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому КАС України, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушенні її права, свободи або інтереси.

Відповідно до ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Згідно ст. 106 КАС України, у позовній заяві, в тому числі, зазначаються зміст позовних вимог згідно зі ст. 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається з тексту позовної заяви та доданих до неї документів, ОСОБА_1 згідно норм ст. 24 Закону України «Про державну службу» для визначення розміру пенсії обрано період з 01.02.2005р. по 31.07.2005р. та з 01.10.2009р. по 31.03.2011р., що, по своїй суті, не є ані періодом, який дорівнює останнім 24 календарним місяцям роботи позивачки, ані періодом, який дорівнює будь-яким 60 календарним місяцям її роботи підряд перед звернення за пенсією.

Разом з цим, позивачка в поданому до суду позову просить (мовою оригіналу):

«Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення - з 15 квітня 2011 року з врахуванням інших виплат (у тому числі, суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації) з 01.10.2009 по 31.03.2011 років (24 місяців) склала 3953,60 грн. та з 01.02.2005 по 31.07.2005 року склала 615,04 грн. На всі виплати нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

При цьому, ОСОБА_1 не обґрунтовано у будь-який спосіб, чому суми виплат саме за зазначений нею період підлягають врахуванню відповідачем при перерахунку її пенсії, та не конкретизовано які саме суми «інших виплат» (окремо за кожною категорією) має взяти до уваги УПФУ в Кам'янобрідському районі м. Луганська здійснюючи відповідний перерахунок.

Тобто, позивачкою не чітко викладено суть позовних вимог.

Крім того, позивачка, пенсію який було призначено з 15.04.2011р., звернулася до суду за захистом свої прав та інтересів лише 19.02.2012р. зазначивши у поданому позові вимогу про поновлення пропущеного строку для звернення до суду. Однак, при цьому будь-які посилання на докази, які свідчать про наявність поважних причин для його поновлення, в позові ОСОБА_1 відсутні.

Суд вважає вищезазначені недоліки суттєвими, та такими, що перешкоджають відкриттю провадження у справі.

За таких обставин суд вважає необхідним застосувати вимоги ч. 1 ст. 108 КАС України, відповідно до якої суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

З урахування зазначеного вище, керуючись ст. ст.105, 106, 108 КАС України, суддя,-


У Х В А Л И В:


Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська, третя особа Луганський обласний військовий комісаріат, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії 1 групи внаслідок перебування на військовій службі в період Великої Вітчизняної війни залишити без руху.

Запропонувати позивачці виправити указані в ухвалі суду недоліки у строк до 01.03.2013р., та роз'яснити, що в іншому випадку заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачці.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню не підлягає.



СУДДЯ: А.О. ТЕМНІКОВА



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація