Справа № 2-883-2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 СЕРПНЯ 2008 РОКУ САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У СКЛАДІ: СУДДІ БУШУЛЯНА В.І.,
ПРИ СЕКРЕТАРІ КОРЖАН О.В.,
РОЗГЛЯНУВШИ У ПОПЕРЕДНЬОМУ СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ В С.М.Т. САРАТА В ЗАЛІ СУДУ ЦИВІЛЬНУ СПРАВУ ЗА ПОЗОВНОЮ ЗАЯВОЮ
ОСОБА_1
ДО
НОВОСЕЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
САРАТСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРО
ВИЗНАННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ В ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ
НА ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК,
СУД
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з позовом, вказуючи, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року вАДРЕСА_1. Її батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер її батько - ОСОБА_2, якому на праві приватної власності належав:
- житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1.
Заповіту батько позивачки не залишив. Спадкоємцем першої черги на майно ОСОБА_2 є позивачка, так як матір позивачки та її брати та сестри - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження, відмовилися від своїх часток спадщини на користь позивачки.
Так як позивачка є єдиною спадкоємницею, але у встановлений законом шестимісячний строк вона не прийняла спадщину, оскільки не знала про цей строк, вона просила суд визнати право власності в порядку спадкування за законом на вищевказане майно.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила суд його задовольнити.
Представник відповідача - Тетью Г.П. в судовому засіданні, позов визнала повністю та не заперечувала проти його задоволення.
Заслухавши позивачку, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд вважає, що між сторонами склалися правовідносини, що випливають зі спадкового права по встановленню факту прийняття спадщини і визнання права власності на спадкове майно, тому необхідно керуватися Цивільним Кодексом України.
Згідно ст.ст. 524, 525, 529, 548, 549, 553 ЦК України, в редакції 1963 року - Спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом… При спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, дружина, діти померлого… Для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв… Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини… Часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця… Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину… якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном… Спадкоємець за законом або за заповітом вправі відмовитися від спадщини… При цьому він може заявити, що відмовляється від спадщини на користь кого-небудь з інших спадкоємців…
З копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1, (а.с.20) видно, що 25 листопада 1944 року в Новоселівській сільській Раді Саратського району Одеської області між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було укладено шлюб, про що зроблено відповідний актовий запис № 17, після чого вона взяла прізвище чоловіка - ОСОБА_3.
Відповідно до копії запису з погосподарської книги, (а.с.29-30), ОСОБА_2, є власником будинку АДРЕСА_1.
Як видно з копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, (а.с.6), батьками ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, є ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3, (а.с.19), ОСОБА_2, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року у с. Новоселівка Одеської області.
Із заяв про відмову від спадщини, (а.с.12-16), видно, що матір - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, (а.с.7), а також сестри та брати позивачки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, (а.с.7), ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, (а.с.8), ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, (а.с.9), ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження, (а.с.10), ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження, (а.с.11), відмовилися від своїх часток спадщини на користь позивачки.
Суд вважає, що в судовому засіданні з достовірністю встановлено, що позивачка є єдиною спадкоємницею першої черги на час відкриття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 і фактично прийняла спадщину у вигляді вищевказаного майна. Позивачка не заявила про відмову від спадщини, тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
КЕРУЮЧИСЬ СТ.СТ. 524, 525, 529, 548, 549, 553 ЦК УКРАЇНИ, В РЕДАКЦІЇ 1963 РОКУ, СТ.СТ.3-8, 10, 11, 60, 130, 174, 212-215, 218, 294 ЦПК УКРАЇНИ,
СУД
В И Р І Ш И В :
ПОЗОВНУ ЗАЯВУ ЗАДОВОЛЬНИТИ ПОВНІСТЮ. ВИЗНАТИ ЗА ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 РОКУ НАРОДЖЕННЯ, МЕШКАНКОЮ АДРЕСА_1, ПРАВО ВЛАСНОСТІ В ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ НА ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК АДРЕСА_1, ЩО НАЛЕЖАВ НА ПРАВІ ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ ОСОБА_2, ЯКИЙ ПОМЕР ІНФОРМАЦІЯ_2 РОКУ ВАДРЕСА_1.
ЗАЯВА ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ МОЖЕ БУТИ ПОДАНА ДО САРАТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИ ДНІВ З ДНЯ ПРОГОЛОШЕННЯ РІШЕННЯ.
АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА ПОДАЄТЬСЯ ПРОТЯГОМ ДВАДЦЯТИ ДНІВ ПІСЛЯ ПОДАЧІ ЗАЯВИ ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ ДО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
СУДДЯ