Судове рішення #28163914

8.1.5


ПОСТАНОВА

Іменем України


26 лютого 2013 року Справа № 812/1404/13-а


Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Мазура Ю.Ю.,

при секретарі: Лушниковій О.С.


розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби до Державного підприємства «Первомайськвугілля» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 276 349,00 грн.,-


ВСТАНОВИВ:


06 лютого 2013 року Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби (далі - позивач) звернулась з вказаним позовом до Державного підприємства «Первомайськвугілля» (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 276 349,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що станом на 24.01.2013 року за відповідачем лічиться податковий борг з авансових внесків з податку на прибуток підприємств у загальній сумі 246 349,00 грн., який виник з нарахованих, але не сплачених податкових зобов'язань.

У зв'язку з викладеним позивач просив суд стягнути з відповідача податковий борг в сумі 276349,00 грн.


Представники позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги у повному обсязі, надали пояснення аналогічні викладеним у позові, просили позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні надав суду відзив на позовну заяву, в якому визнав позовні вимог у повному обсязі та надав заяву про встановлення способу, порядку та строку виконання судового рішення згідно наданого графіка.

Представники позивача проти встановлення способу, порядку та строку виконання судового рішення згідно наданого графіка не заперечували, про що надали письмову заяву про встановлення, порядку та строку виконання судового рішення.

Заслухавши пояснення представників позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію Державне підприємство «Первомайськвугілля» зареєстроване виконавчим комітетом Первомайської міської ради 24.03.2003 року за №04051968ю0010159 (а.с. 7). На момент виникнення податкового боргу Державного підприємства «Первомайськвугілля» перед Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби вступив в законну силу Податковий Кодекс України.

Згідно п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податку шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності -шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду яке направляється до виконання органами державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

У відповідності із п.49.18 ст.49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Станом на 24.01.2012 року у відповідача існує податковий борг з авансових внесків з податку на прибуток підприємств у загальній сумі 276 349,00 грн.

Відповідно до п.п. 95.1 -95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

З метою погашення податкового боргу податкову вимогу №10/1 від 29 серпня 2012 року було направлено боржнику. Вказану вимогу відповідач отримав 29.08.2012 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи на корінці зазначеної вимоги (а.с. 17).

Податкова вимога відповідачем у встановленому законом порядку неоскаржена та невідкликана позивачем, тому є чинною на час розгляду даної справи.

П.п. 6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону №2181 визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Підпунктом 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 встановлено, що податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.

Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Вищенаведеними нормативними актами не передбачено направлення податкових вимог в інших випадках.

Відповідно до підпункту 14.1.162 п.14.1 Податкового кодексу України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 136 КАС України судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно з ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги в повному обсязі.

З урахуванням того, що визнання відповідачем позовної заяви не суперечить закону, представник відповідача, який надав відгук на позов в якому визнав позові вимоги уповноважений на подання документів про визнання позовних вимог, та його дії не порушують чиї-небудь права та інтереси, суд приймає до уваги визнання позову.

У зв'язку з цим, а також з тим, що ДП «Первомайськвугілля» станом на дату розгляду справи у добровільному порядку податковий борг не погашено в повному обсязі, позовні вимоги Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби до відповідача, вважаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання щодо встановлення способу, строку і порядку виконання судового рішення шляхом сплати ДП «Первомайськвугілля» податкового боргу в сумі 276 349 00 грн., рівними частками впродовж 3 років починаючи з 01.03.2013 року по 28.02.2013 року - по 5000,00 грн., з 01.03.2014 року по 31.01.2016 року -по 9015,00 грн., з 01.02.2016 року по 28.02.2016 року - по 9004,00 грн., відповідно до графіка.

Представник позивача подав заяву, згідно якої він не заперечує щодо встановлення способу, строку і порядок виконання судового рішення шляхом сплати відповідачем податкового боргу згідно графіку, поданого представником відповідача.

Згідно ч. 1 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

Таким чином, суд вважає за необхідне встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:


Адміністративний позов - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Первомайськвугілля» (і.к. 32320594, місцезнаходження: 93200, Україна, Луганська області, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1 - в) на р/р 31112158799002 відкритий у ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код платежу 11023100, одержувач УДКСУ у Луганську, і.к. 37991503 податковий борг по авансовим внескам з податку на прибуток підприємств в розмірі 276 349,00 грн. (двісті сімдесят шість тисяч триста сорок дев'ять гривень 00 копійок), шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом сплати Державним підприємством «Первомайськвугілля» податкового боргу в сумі 276 349 00 грн., рівними частками впродовж 3 років починаючи з 01.03.2013 року по 28.02.2013 року - по 5000,00 грн., з 01.03.2014 року по 31.01.2016 року -по 9015,00 грн., з 01.02.2016 року по 28.02.2016 року - по 9004,00 грн., відповідно до графіка.

Зобов'язати Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у місті Луганську Державної податкової служби внести данні у картки особових рахунків Державного підприємства «Первомайськвугілля» щодо способу, строку і порядку виконання судового рішення по сплаті податкового боргу по авансовим внескам з податку на прибуток підприємств в розмірі 276 349,00 грн. (двісті сімдесят шість тисяч триста сорок дев'ять гривень 00 копійок).

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено та підписано 26 лютого 2013 року.



Суддя Ю.Ю. Мазур









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація