Справа №2-292
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2008 року смт.Ємільчине
Ємільчинський районний суд Житомирської області в складі: головуючого - судді Пасічного Т.З., при секретарі - Павлюку І.В., за участю позивача- ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Ємільчине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Яблунецької селищної ради Ємільчинського району Житомирської області про надання додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою в якій просить постановити рішення, яким визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини. В обгрунтування своїх вимог вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його баба - ОСОБА_2. Після смерті баби залишилася спадщина за заповітом. Позивач не звернувся вчасно до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, оскільки не знав про наявність заповіту складений на його Ім»я та тільки на початку 2008 року в особистих речах покійної було знайдено даний заповіт.
В судовому засіданні позивач заяву підтримав з наведених у ній підстав та просив суд позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надіслав до суду заяву в якій просив слухати справу у його відсутності, позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечував проти його задоволення.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина, що підтвердилось копією свідоцтва про смерть (а.с.3), копією заповіту (а.с.4).
Позивач ОСОБА_1 є онуком ОСОБА_2., що підтвердилось в судовому засіданні копією заповіту (а.с.4), копією рішення виконавчого комітету №46 (а.с.6), однак вчасно, в межах шестимісячного строку не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку про поважність причин пропуску позивачем строку на подачу заяви про прийняття спадщини, тому визначає додатковий строк в межах 60 днів з дня вступу рішення суду в законну силу.
На підставі викладеного, керуючись ст.1272 ЦК України, ст.10, П, 60, 212, 259 ІДПК України, суд,
ВИРІШИВ: Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном 60 днів з дня набуття рішенням законної сили для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Ємільчинський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти-'Днів з дня проголошення рішення.
Суддя Т.З.Пасічний
- Номер: 2-зз/569/17/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-292/08
- Суд: Рівненський міський суд Рівненської області
- Суддя: Пасічний Т.З.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.02.2016
- Дата етапу: 01.03.2016