Судове рішення #28115763


Компаніївський районний суд Кіровоградської області



Справа № 391/78/13- ц



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22.02.2013р. селище Компаніївка



Компаніївський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді - Ревякіної О.В.

при секретарі Боковій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на її користь на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 50 грн. щомісяця на кожну дитину до досягнення ними повноліття, а також просить стягнути на її утримання до досягнення донькою трьох років аліменти в розмірі 200 грн. Вказує, що відповідач є батьком дітей, матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, не працює, на має сталого доходу, а частину доходу отримує в натурі, тому повинен сплачувати аліменти у твердій грошовій сумі.

В судове засідання позивач не з’явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. Поважних причин своєї неявки суду не повідомив, заперечень проти позову та заяви про розгляд справи за його відсутності не надав.

Відповідно до частини 2 статті 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 14.08.2010 року у виконкомі Сасівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області, актовий запис № 3 (а.с.5).

Відповідач ОСОБА_2 являється батьком неповнолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвами про народження (а.с.6, 8).

Діти проживають разом з позивачем та знаходяться на її утриманні, що підтверджується довідкою № 82 від 25.01.2013 р. виданою виконавчим комітетом Сасівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області ( а.с.11).

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття. При ухиленні батьків від цього обов’язку кошти на утримання дітей стягуються з них в судовому порядку.

Відповідно до ст. 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Згідно з ч.3 ст. 181 СК України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька або в твердій грошовій сумі і виплачуються щомісячно.

Відповідно до ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує 1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно із ч.1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника аліментів або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Вирішуючи спір про стягнення аліментів з відповідача на утримання позивача та двох дітей, суд враховує, що відповідач офіційно не працює, має мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, є фізично здоровим, не має на утриманні інших дітей, а позивач самостійно забезпечити належне виховання та утримання дітей не може і потребує матеріальної допомоги, тому розмір аліментів може бути визначеним у твердій грошовій сумі, в розмірі, визначеному позивачем. Відсутність роботи не позбавляє відповідача обов’язку сплачувати аліменти на утримання дитини, приймати участь у її вихованні та розвитку.

Що стосується витрат на правову допомогу, то вони не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Виходячи з аналізу змісту ст. ст. 84, 88 ЦПК України судові витрати на правову допомогу - це фактично понесені стороною і документально підтверджені витрати, пов'язані з наданням цій стороні правової допомоги адвокатом або іншим спеціалістом в галузі права при вирішенні цивільної справи.

Як вбачається із матеріалів справи ухвала суду про допуск ОСОБА_5 до участі у справі як особи, яка надає правову допомогу, відсутня. Представництво інтересів ОСОБА_1 в судовому засіданні адвокатом ОСОБА_5 не здійснювалось.

Крім цього на підтвердження витрат на правову допомогу суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов'язаних з наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордеру, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки). Недопустимими є документи, які не відповідають встановленим вимогам.

Однак, враховуючи що в матеріалах справи відсутній оригінал квитанції, чек або інший належний доказ про сплату позивачем коштів адвокату за надання правової допомоги на суму 100 грн., а довідка є недопустимим документом, тому витрати на правову допомогу як документально не підтверджені, не можуть бути включені до судових витрат ( ст.88 ЦПК України).

На підставі ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача в доход держави судовий збір в розмірі 229,40 грн.

Згідно п.1 ст.367 ЦПК України рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст.ст. 181, 182, 184 СК України, ст.ст. 60, 88, ст.367 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В:


Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у твердій грошовій сумі по 50 грн. щомісяця на кожну дитину до повноліття ОСОБА_3, тобто до 05.03.2029 року, а потім у сумі 50 грн. щомісячно до повноліття ОСОБА_4, тобто до 25.06.2030 року з індексацією відповідно до закону, починаючи з 25 січня 2013 року

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання ОСОБА_1 в твердій грошовій сумі 200 грн. щомісячно, починаючи з 25.01.2012 року до досягнення ОСОБА_4 трьох років, тобто до 25.06.2015 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 229,40 грн. судового збору (отримувач коштів УК у Компаніївському районі, код ЄДРПОУ 37323888, банк отримувача – ГУДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, рахунок отримувача 31219206700225, код класифікації 22030001).

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення суду в частині стягнення аліментів звернути до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення або отримання копії.



Суддя Компаніївського районного суду

Кіровоградської області                                                                                ОСОБА_6






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація