Судове рішення #28115762


Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Справа № 391/157/13-п


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И



21.02.2013 р. селище Компаніївка


Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Ревякіна О.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з ВДАІ по обслуговуванню Компаніївського району Кіровоградської області щодо притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, безробітного, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,


                                         В С Т А Н О В И В:


          Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, серії АГ2 № 657406 від 14.02.2013, ОСОБА_1 14 лютого 2013 року о 18:45 годині керував мопедом «FADA» № ВААА 23-08 на 93 км автодороги Олександрівка-Кіровоград-Миколаїв з ознаками алкогольного сп’яніння та відмовився від проходження медичного огляду для встановлення стану алкогольного сп’яніння в присутності свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.

          Правопорушник в судове засідання з`явився, вину визнав.

Оцінюючи докази по справі в їх сукупності, у відповідності з вимогами Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, тобто керування транспортним засобом з ознаками алкогольного сп’яніння.

          Відповідно до ст.130 ч.1 КУпАП відповідальність за вказане адміністративне правопорушення настає у разі керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння, а так само ухилення осіб, які керують транспортними засобами, від проходження встановленого порядку огляду на стан сп’яніння.

          Згідно п.1.6 Інструкції «Про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров»я України від 09.09.2009 року №400/666, зареєстрованої Міністерством юстиції України від 06.10.2009 року № 931/16947, встановлення у правопорушника стану сп»яніння здійснюється на підставі його огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї інструкції уповноваженою особою Державтоінспекції МВС на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, лікарем закладу охорони здоров»я (у сільській місцевості за відсутності лікаря-фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

          Також, згідно п.2.6 Інструкції, огляд на стан сп»яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Відповідно до п.2.10 Інструкції, результати огляду на стан сп’яніння водія транспортного засобу зазначаються у відповідних графах протоколу про адміністративне правопорушення, що є підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи і, зокрема, протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння, з протоколом ознайомився та вину визнав. У своєму поясненні до протоколу про адміністративне правопорушення, зазначив, що від медичного огляду відмовляється та вину визнає на місці.

           Вчинене та вина правопорушника підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями свідків та власними поясненнями, котрі узгоджуються з описом фактичних обставин справи.

Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст.130, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд


П О С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та призначити адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 (один) рік.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення.

                                         

          

Суддя Компаніївського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_2






























Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація