Судове рішення #28114315


                                                   РІШЕННЯ

                                                   іменем України


Справа № 185/1584/13-ц

          

22 лютого 2013 року                    Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

у складі:

головуючого судді - Шаповалової І.С.,

при секретарі – Ілющенко І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, суд -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з позовною заявою, в якій просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/6 частки з усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з дня пред'явлення позову до суду та до повноліття дитини.

В обґрунтування заявленого позову позивач посилалася на те, що вона з відповідачем перебуває в зареєстрованому шлюбі з 31 серпня 2007 року. Від шлюбу мають неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина проживає разом з нею, відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Відповідач перебуває у працездатному віці і має можливість надавати матеріальну допомогу.

У судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю.

Відповідач в судове засідання з’явився, позовні вимоги визнав повністю, суду пояснив, що не бажає надавати матеріальну допомогу на утримання дитини в примусовому поряду, однак розуміє про свій обов’язок утримувати дитину.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги з огляду на такі підстави.

Так, судом по справі встановлено, що з 31 серпня 2007 року сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі Від шлюбу мають неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина проживає разом з позивачем , відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дитини.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Враховуючи той факт, що окрім цієї дитини, у відповідача на утриманні є також неповнолітня дитина від першого шлюбу, суд вважає за можливе зобов'язати відповідача виплачувати аліменти на користь позивачки на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/6 частки всіх видів заробітку (доходів) щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Аліменти підлягають стягненню з моменту надходження позовної заяви до суду, тобто з 11 лютого 2013 року.

Керуючись ст.ст. 5-8, 10, 131, 212, 215 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/6 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 11 лютого 2013 року та до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 229 (двісті двадцять дев’ять) грн. 40 коп. на користь держави (р/р 31215206700032, ЄРДПОУ: 37936856, отримувач УДКСУ у місті Павлограді 22030001, код отримувача 24237540, банк ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Рішення суду підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.


Суддя                                                                                                     І.С.Шаповалова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація