Апеляційний суд міста Севастополя
Справа №22ц-1262/2006р. Головуючий в 1-й інстанції
Категорія 43 Лугвіщик А.С.
Доповідач Клочко В.П.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
„16 листопада" 2006 року колегія судової палати з цивільних справ Апеляційного суду м. Севастополя в складі:
головуючого - Клочка В.П.,
суддів - Колбіної Т.П., Володіної Л.В.
при секретарі - Благовідові А.В.
за участю - представника відповідача Комарова О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі апеляційну скаргу представника ВАТ „ЕК „Севастопольенерго" на рішення місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 27 вересня 2 006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ „ЕК „Севастопольенерго" про визнання неправомірним нарахування суми збитків та стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 в квітні 2005 року звернувся до суду з позовом до ВАТ „ЕК „Севастопольенерго" про захист прав споживачів, мотивуючи вимоги тим, що відповідач неправомірно склав акт від 10.06.2003р. про порушення позивачем правил користування електроенергією та нарахував збитки у розмірі 1183,60 грн. Даними діями відповідача позивачеві була завдана моральна шкода у розмірі 1450 грн.
Рішенням суду позов задоволено частково, визнано неправомірним нарахування ВАТ „ЕК „Севастопольенерго" збитків у розмірі 1183,60 грн, стягнуто на користь ОСОБА_1 з ВАТ „ЕК „Севастопольенерго" 500 грн у відшкодування моральної шкоди.
В апеляційній скарзі відповідач просить рішення суду скасувати через його невідповідність вимогам матеріального та процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Постановляючи рішення, суд виходив з того, що відповідач безпідставно склав акт про порушення позивачем правил користування електроенергією та нарахував до сплати певні грошові кошти, що спричинило задоволення позову та визнання актів незаконними.
З такими висновками погоджується колегія суддів, оскільки вони зроблені на підставі повного та всебічного розгляду всіх обставин справи, з дотриманням вимог матеріального та процесуального права.
Згідно з п.53 Правил користування електричною енергією для населення, затвердженими Постановою КМУ від 26.07.1999р. №1357, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 цих Правил), а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача.
Відповідно до пункту 11 вищевказаних „Правил...", відповідальність за збереження приладів обліку, встановлених у квартирі, на інших об'єктах споживача, та пломб на них несе споживач. Відповідальність за збереження поквартирних приладів обліку, встановлених на сходових клітках, та пломб на них несе власник будинку або організація, у віданні якої перебуває будинок.
З матеріалів справи вбачається, що позивач мешкає в квартирі АДРЕСА_1 та є споживачем послуг з надання елекричної енергії відповідно до укладеного з відповідачем договору про користування електричною енергією (а.с.4).
Прилад обліку електроенергії квартири АДРЕСА_1 було розміщено на сходовій клітці (а.с.8).
Суд правильно оцінив викладане і той факт, що до ОСОБА_1 не можуть бути застосовані будь-які санкції за пошкодження приладу обліку, оскільки відповідальність за це лежить на РЕП-11, у віданні якого перебуває будинок НОМЕР_1.
За таких обставин суд прийшов до правильного висновку про незаконність оскаржуваних Актів та стягнув з відповідача на користь ОСОБА_1 грошові суми у відшкодування моральної шкоди, спричиненої незаконними діями відповідача.
Доводи скарги висновків суду не спростовують та не дають підстав для зміни чи скасування винесеного судом рішення, у зв'язку з чим апеляційна скарга, в силу ст.308 ЦПК України, підлягає залишенню без задоволення, а рішення суду - без змін.
Керуючись ст.ст.303-315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ВАТ „Севастопольенерго" - відхилити.
Рішення місцевого суду Гагарінського району М.Севастополя від 27 вересня 2006р. - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду вступає в законну силу з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.