Судове рішення #2809666
УХВАЛА

УХВАЛА

Справа № 2а-586/07

« 17 » жовтня 2007 року                                                                                                      м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Аблова Є.В. при секретарі Панчук О.С. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до голови апеляційного суду Одеської області ОСОБА_2 про неправомірні дії (бездіяльність) голови апеляційного суду Одеської області ОСОБА_2,-

ВСТАНОВИВ:

13.08.07 до Одеського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом до голови апеляційного суду Одеської області ОСОБА_2 про неправомірні дії (бездіяльність) голови апеляційного суду Одеської області ОСОБА_2 щодо невиконання ним вимог ст.ст.4, 97 КПК України.

14.08.07    Одеським    окружним    адміністративним    судом    відкрито провадження у справі.

В судовому засіданні 27.09.2007 року позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_3 підтримали позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач, листом №13-18479 від 19.09.07, повідомив до Одеського окружного адміністративного суду про те, що позовні вимоги не визнає повністю та просить справу розглядати у його відсутність.

Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, дослідивши наявні в справі письмові докази суд встановив наступні факти та обставини.

17.07.07 ОСОБА_1 звернулась до голови апеляційного суду Одеської області ОСОБА_2 із заявою про протиправне затримання, застосування тортур, мук, страждань, знущань, жаху, страху, спричинення шкоди здоров'ю, сильне душевне хвилювання, тривалий розлад здоров'я та просила порушити кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ст.ст. 125, 127, 146, 161, 364, 365, 371, 397, 398 Кримінального кодексу України, відносно групи осіб, визнати її потерпілою та цивільним позивачем та ін.

Листом апеляційного суду Одеської області від 19.07.2007 року № 13-11921 зазначену заяву направлено голові Київського районного суду м.Одеси для перевірки викладених доводів заяви та вирішення питання згідно чинного законодавства і повідомлення ОСОБА_1 про результати розгляду її заяви.

Відповідач, листом №13-18479 від 19.09.07 повідомив до суду, що питання порушення кримінальної справи регламентуються Кримінально-процесуальним кодексом України і діючим кримінальним процесуальним законодавством України не надано голові апеляційного суду право на порушення кримінальної справи.

 

Судом встановлено, що в своїй заяві від 17.07.2007 року направленій J голові апеляційного суду Одеської області ОСОБА_2 позивач наводить доводи про скоєння дій перевірку по яких необхідно проводити в порядку передбаченому КПК України та просить голову апеляційного суду Одеської області порушити кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ст.ст. 125, 127, 146, 161, 364, 365, 371, 397, 398 КК України. В адміністративному позові направленому до Одеського окружного адміністративного суду про неправомірні дії (бездіяльність) позивач оскаржує протиправні дії відповідача, який не виконав вимоги ст.ст.4, 94 КПК України та просить визнати дії відповідача з цього питання неправомірними.

В клопотанні про забезпечення доказів від 03.10.07 позивач зазначає, що вона зверталась 16.08.2007 року до прокуратури Київського району м.Одеси та 03.07.2007 року до Київського РВ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області із заявою по зазначених фактах.

Враховуючи, що в судовому засіданні встановлено, що по доводах, які наводить позивач в заяві до апеляційного суду Одеської області необхідно проводити перевірку в порядку передбаченому КПК України, в адміністративному позові направленому до Одеського окружного адміністративного суду про неправомірні дії (бездіяльність) позивач оскаржує протиправні дії відповідача, який, як на думку позивача, не виконав вимоги ст.ст.4, 94 КПК України та просить визнати дії відповідача з цього питання неправомірними, а порядок вирішення цього питання також регулюється КПК України, позивач сам звернувся із заявами 03.07.07, 03.10.07 до Київського РВ та прокуратури Київського району м. Одеси, а відповідно до ч.2 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства, суд керуючись 17, 157, 160 КАС України ,-

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до голови апеляційного суду Одеської області ОСОБА_2 про неправомірні дії (бездіяльність) голови апеляційного суду Одеської області ОСОБА_2 щодо невиконання ним вимог ст.ст. 4, 97 КПК України.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня отримання ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація